MasterChef Türkiye Neden Yok? Bitti mi? Yayından mı Kaldırıldı?

Güncelleme 16 Kasım: MasterChef Türkiye 19 kasım çekimleri şuanda yapılıyor; MasterChef Türkiye yeni bölüm 26 kasım da değil 19 kasımda yayınlanacak. 

MasterChef Türkiye programında beklenen oldu; önce yarışmacı Murat ile şefler arasında beklenen büyük çatışma gerçekleşti; sonra ise muhtemelen Acun Ilıcalı’nın da onayı ile Murat Özdemir MasterChef Türkiye’den diskalifiye edildi.

Daha önce Acun Ilıcalı’nın programlarında çok deli çok manyak izlemiştik; ancak Acun Ilıcalı hiç bir şekilde fiziksel müdahale olmadan kimseyi yarışmadan diskalifiye etmemişti; bunun ilk örneği ise Murat Özdemir olmuş oldu.MasterChef Türkiye murat

MasterChef Türkiye yarışmacısı Murat Özdemir diskalifiye edildiği ile ilgili kararı da televizyondan izlemiş ve bu konunda kendisine bilgi verilmemesine de çok kırılmış; Murat Özdemir 2. Sayfa programına yaptığı açıklamada bana MasterChef Türkiye’den önce jüri olmam konusunda teklif geldi sonradan da olmadı sen yarışmacı ol dediler dedi; devamında da 12 kasımda diskalifiye edilmesi ile ilgili olaya ise ben trollemeye çalıştım ama biraz fazla trollemiş olabilirim dozunu ayarlayamadım dedi.

MasterChef Türkiye de 12 kasım akşamı sadece Murat Özdemir elendi eleme potasında ki yarışmacılar ise elenmekten kurtuldu.

MasterChef Türkiye 19 Kasım Neden Yok?

MasterChef Türkiye programının 19 kasım ekranlarda olamayacak olmasının nedeni ise şuanda açıklanmadı ancak bize gelen bilgilerde MasterChef Türkiye programı 19 kasım ve 20 kasım akşamı ekranlarda olamayacak; bunun yerine Tv8 ekranlarında ekranlarda ilk kez yayınlanacak yerli sinema filmleri izleyicisi ile buluşacak; muhtemelen MasterChef Türkiye programında yeni bir yapılanmaya gidilecek ve kaybedilen izleyici tekrar ekrana çekilmeye çalışılacak.

MasterChef Türkiye programının lokomotifi gerçek mana da Murat Özdemir olmuş hatta Survivor 2018’e de davet edildiği iddia edilmişti; ancak Murat Özdemir Survivor 2019’dan da çıkarıldığıma dair bir açıklama gelmedi dedi.

MasterChef Türkiye programı konseptinde değişiklikler olacak muhtemelen yeni konseptler için çalışmalar yapılacak; zira artık MasterChef Türkiye izleyicisi 9 haftadır aynı tip yarışmaları aynı tip yemeklerin yapılmasından sıkıldı ve yeni koseptler  denenmesini istiyor; gerçek mana da MasterChef Türkiye’de Murat Özdemir sonrası önemli değişiklikler yapılmazsa büyük reyting kayıpları yaşanıyor; bir çok izleyici MasterChef Türkiye’de Murat’ı destekliyor ve ona gülmek bu hafta ne yapacak görebilmek için izliyordu.

MasterChef Türkiye Bitti mi?

MasterChef Türkiye yarışması sadece 19 kasım ve 20 kasım günlerinde yayında olmayacak; yeni haftadan itibaren yani 26 kasım ve 29 kasım haftasında ise MasterChef Türkiye 23 ve 24. bölümü ile ekranlarda  olacak. MasterChef Türkiye bitti mi

MasterChef Türkiye Ne Zaman Bitecek?

MasterChef Türkiye’nin final tarihi şuanda açıklanmadı ancak MasterChef Türkiye oldukça iyi reytingleri olan bir program; MasterChef Türkiye Murat Özdemir’den sonra da benzer reytingler alabilirse yarışmacıların hepsi elenene kadar devam edecektir; MasterChef Türkiye’de şuanda toplamda 8 yarışmacı kaldı ve muhtemeldir ki final son dörtlü arasında gerçekleşecektir.

Bu durumda MasterChef Türkiye  25 aralık 2018 tarihine kadar devam edecek ve yılbaşı önce final yaparak ekranlara veda edecektir.

MasterChef Türkiye Yeni Bölüm Ne  Zaman Yayınlanacak?

MasterChef Türkiye de yeni bölüm yani 23. bölüm 26 kasım pazartesi akşamı ekranlarda olacak.