İkimizin Yerine 86. Bölüm Özeti 2 Aralık Gehna Evden Gidiyor

İkimizin Yerine isimli Kanal 7 dizisinde geldik 86. bölüm özetine. İkimizin Yerine 86. Bölüm 2 Aralık pazar ak  akşamı ekranlarda olacak. İkimizin Yerine dizisinin 2 aralıkta ekranlara gelecek bölümündeGehna evden gidiyor.

İkimizin Yerine 86. Bölüm Özeti

Basant Gehna’ya ne kadar sevindiğini anlatır ve ona her zaman borçlu olduğunu söyler. Tatlı bir sohbet ederler. Basant Gehna‘dan, verdiği sözü unutmasını ister. Gehna üzgündür, çocuğuyla kalmak istiyordur. Bairon, Sumitra ve Dadisa doktorla birliktedir. Dadisa, torununun hayatını kurtardığı için doktora teşekkür eder ve ona para verir.

Doktor Gehna’yı 2 gün sonra taburcu edeceğini söyler, ama Dadisa erken almak ister. Doktor sonunda ertesi gün taburcu etmeyi kabul eder. Jagdiş ve Anandi hevesle çocuğu karşılamaya hazırlanır. Jagdiş gecikince Anandi söylenir. Sumitra, evde bebeği karşılar. Dadisa Gehna’dan bebeği odasına götürüp dinlenmesini ister. Anandi ve Jagdiş odadan çıkarken hâlâ tartışır.

Sugna gelir ve onlara artık kavga etmeyin, yoksa bebek hep kavga ettiğinizi hisseder der. Jagdiş ve Anandi, bebeğe hediye verir. Jagdiş, kriket sopasıyla top verir. Anandi bir bebek verir. Gehna, Anandi‘ye dileğindeki değişikliği sorar.

Anandi, Dadisa bir erkek istedi, bende Dadisa’nın mutluluğu için Kanhaji‘den bir erkek vermesini istedim der. Bebeğe her şeyi öğreteceğini söyler. Gehna, Anandi’den bebeğin tüm sorumluluğunu almasını ister. Anandi kabul eder.kimizin Yerine 86. Bölüm resimleri

Kâhin, isim koyma törenini 21 gün sonra yapabileceklerini söyler. Dadisa, Bairon’a her şeyi organize etmesini söyler. Dadisa bebeğe isim aramaya başlar. Gehna bebeğiyle küçük bir konuşma yapar. Sen bu evde çok sevileceksin, anneni özlemezsin der. Çocuğuna sarılıp ağlar. Dadisa Sumitra’yı odasına çağırır.

İkimizin Yerine 86. Bölüm özetinde Sumitra’ya, Gehna ile konuş ve gitmesine gerek olmadığını anlatmaya çalış der. Ben her şeyi öfkeyle söyledim ama hepimiz bir aileyiz ve Gehna ile çocuğu önemsiyorum der. Sumitra Gehna’ya evden gitmekten vazgeçmesini söyler. Gehna, Dadisa izin verir mi diye sorar. Sumitra, beni Dadisa gönderdi, o da burada kalmanı istiyor, geçmişi unutup çocuğun için yaşa der.

Sumitra, isim verme töreni 21 gün sonra yapılacak çocuğa bir isim düşün der. Jagdiş ve Anandi, çocuğun adını düşünüyor. Anandi ve Jagdiş, birbirlerinin isim önerilerini sevmez. Her ikisi de isim tartışmak için Dadisa’ya gider ama Dadisa Gehna için bir şeyler yapmakla meşguldür. Onlar ısrar edince Dadisa 1-2 isim (Mani ve Soan) söyler.

İkimizin Yerine 2 Aralık Özeti Devam Ediyor

Çocuklar hiç birini beğenmez ama yine de isimleri Basant ile Gehna’ya soralım derler. Ama Dadisa onları geri çağırır ve dediğim ismi koymayın, çünkü bu kayınvalidemin adıydı, bu nedenle çocuğu o isimle çağırmak istemiyorum der. Basant, Bairon ve Sumitra da bazı isimler düşünüyor. Jagdiş, Anandi ve Dadisa da onlara katılır.

Basant, isim koyma ritüelini Dadisa‘nın yapmasını ister. Dadisa(dul diye) törende kötü bir şey istemediğini söyler ve ismi Basant’ın koymasını ister. Gehna her şeyi üst kattan izler.kimizin Yerine 2 aralık özeti

Gehna bebeğini uyuturken Dadisa ona mücevher kutusu getirir. Gehna‘ya istediği şeyi kutudan almasını söyler ve Puja‘da takacağın mücevher  sonsuza dek senin olacak der. İsim koyma töreni iyi giderken Dadisa tüm köyü yarınki (Clay pot) oyununa davet eder. Herkes oyundan zevk alır. Gehna durgundur.

(Clay Pot) oyunu biter. Dadisa kazanana 51 bin rupi ödül verir. Herkes mutludur. Gehna bebeğini uyuturken ağlıyor. Oğluna, sadece annen değilim, bir kadın ve bir evladım der. Ailemin gururunu görmezden gelerek bencil olamam, seni terk etmek zorunda kalacağım, seninle ilgilenecek çok insan var beni affet der. Mücevheri çıkarıp aşağı getirir.

İkimizin Yerine 2 Aralık özetinde Dadisa, neden bebekle aşağı indin, git dinlen der. Gehna Dadisa‘ya, söz verdiğim gibi size bir Varis verdim ve şimdi sözümü tutup gideceğim der. Herkes şaşırır. Dadisa susar. Gehna, sözümü tutarak babamın sana olan borcunu faiziyle birlikte ödedim, şimdi gidiyorum der. Bairon, Sumitra ve Basant, Gehna’yı anlamaya çalışırlar ama Gehna, gitmekte kararlıdır.

İkimizin Yerine 86. Bölüm Fragmanı

İkimizin Yerine 86. Bölüm Özeti 2 Aralık Gehna Evden Gidiyor (1 Yorum)

  1. Kanal7 sizden rica ediyorum lütfen Ishq Subhanallah ya Piya Rangrez dizi yayınlansın hindce bölümlerine bakdim her 2-de çok güzel dizi oyunculari da çok yakisikli