Muhteşem İkili Neden Final Yapıyor? Neden Bitiyor?

Muhteşem İkili dizisi 2 aralık itibari ile hala sette. Demek ki Kanal D şuana kadar Muhteşem İkili dizisi için final kararı almamış; zira set olanca hızıyla devam ediyor. Muhteşem İkili dizisi başrol oyuncusu Kerem Bursin de çıkan final haberleri karşısında final yok devam ediyoruz diye sosyal medyadan paylaşımda bulundu.  

Güncelleme 30 Kasım Muhteşem İkili  dizisi ne yazık ki 29 kasım perşembe akşamı aldığı 3.28 reyting ile kendisine ancak 18. sırada yer aldı ve perşembe akşamı yayınlanan diğer kanalların dizilerini hepsinin gerisinde kaldı. Kanal D yönetimi ise büyük bütçe ayırarak ekranlara çıkardığı Muhteşem İkili dizisi için üzülerek final kararı aldı. Muhteşem İkili dizisinin 9 ve ya 10. bölümü ile 27 aralık perşembe akşamı 2019’a girmeden final yapacağı tahmin ediliyor.

Kanal D ekranlarında yayınlanan en başarılı senaryoya ve oyuncu kadrosuna sahip dizi olan Muhteşem İkili tamamen yanlış yayın politikaları sebebi ile final kararı aldı. Perşembe akşamı değil cumartesi akşamı yayınlansaydı Muhteşem İkili 5 reytingin üzerinde alır ve kendine bir izleyici kitlesi oluşturabilirdi. Ne Yazık ki Muhteşem İkili’ye Kanal D yazık etti; adeta harcadı.

Kızmayın ama zihinsel engellilerin bile çok kolay anladığı bu yüzden hayran oldukları Arka Sokaklar’a göre en az üç gömlek daha kaliteli bir diziydi Muhteşem İkili dizisi. 

Muhteşem İkili dizisi için yolun sonuna gelindi. Muhteşem İkili dizisi ilk 3 bölümünde sürekli reyting kaybetti. Ön hazırlığına milyarlar hazırlanan, oyuncu kadrosu son yılların en güçlü kadrosu olan senaryosu Amerika’nın en çok izlenen dizisi Tango And Cash’tan alınan Muhteşem İkili  dizisi Türkiye’de 6 bölümü göremeyecek.

Daha 1 kasım da ekranlara gelmeye başlayan polisiye dizisi Muhteşem İkili aralık ayının sonunu göremeyecek gibi geliyor. Her bölümü adeta bir sinema filmi tadında olan Muhteşem İkili dizisi Tükiye’de tutmadı.

Bir dizinin tutması için daha ne lazım bilemiyorum ama gerçek bir şey var o da Türk izleyicisi Muhteşem İkili dizisini sevemedi. Eğer Muhteşem İkili  dizisi sevilseydi her bölümde az çok reyting artırırdı ama Muhteşem İkili  dizisi ilk üç bölümde sürekli reyting kaybetti.

Muhteşem İkili dizisi ne yazık ki Bir Zamanlar Çukurova, Avlu ve Bizim Hikaye dizileri karşısında tutunamadı. Muhteşem İkili dizisi yapımcısı Tmc Film ve Kanal D de anladı ki demek ki Türkiye’de Arka Sokaklar’dan başka polisiye dizi tutmuyor. Bu noktadan sonra artık Kanal D’nin bu tarz bir polisiye dizisine gireceğini sanmıyorum. Kanal D Muhteşem İkili dizisinden çok büyük zararlar ediyor; Kanal D’nin elinden gelse 5. bölümü göstermeyecek Muhteşem İkili’ye ama Tmc Film kendisini garantiye aldı ve tahminen 6 bölümün ücretini peşin aldı.

Muhteşem İkili Neden Final Yapıyor?

Muhteşem İkili’de ne eksikti de final yapıyor diye sorsanız ben Muhteşem İkili dizisi için hatasız bir dizi derim; özellikle Emre Özdür, Başar Başaran’ın kaleminden çıkan uyarlamaya bayıldım. Özellikle İbrahim Çelikkol, Kerem Bürsin, Özge Gürel ve Öykü Karayel’inde oyunculukları hatsız; bunca yıldız oyuncuya bunca maliyetlere rağmen Muhteşem İkili  dizisi için final kararı bir kaç gün içinde alınmak üzere.

Muhteşem İkili dizisinin 6. bölümü ile 6 aralık perşembe günü final yapmasını bekliyoruz. Bu tabi ki şuanda tahmini bir tarih ancak kısa süre içinde Muhteşem İkili dizisinin final haberini alırız. Muhteşem İkili  dizisinin final tarihi belli olduğunda bu sayfalardan sizlere ulaştıracağız.

Muhteşem İkili Neden Bitiyor?

Muhteşem İkili dizisinin en büyük şansızlığı ne yazık ki Bir zamanlar Çukurova isimli Atv dizisi oldu. Dizi o kadar çok sevildi ki Diriliş Ertuğtul’dan sonra en çok izlenen ikinci dizi oldu; zaten Avlu ve Bizim Hikaye’de geçen sezondan sabit izleyicisini bulmuştu; Muhteşem İkili ağzıyla kuş tutsa ne yazık ki perşembe günü tutunamazdı; zaten de tutunamadı. Bir de Muhteşem İkili  dizisi sezona başlamakta bence çok geç kaldı. En azından Bir zamanlar Çukurova başlarken o da başlamalıydı

Muhteşem İkili Neden Final Yapıyor? Neden Bitiyor? (9 Yorum)

  1. Çok kaliteli bir dizi olduğunu düşünüyorum ve tüm kadrosunu kutluyorum. Tutmama nedeni halkımızın anlamsız bir şekilde aile içi entrika, şiddet ve dram içeren konuları çok sevmesi olabilir. İçinde mizah ve duygusallığı da barındıran güzel bir polisiye diziyi kaybediyoruz malesef 🙁

  2. Ben cok seviyordum izlediyim en guzel diziydi hem ooyuncu kadrosu hem senaryo cok guzeldi cok yazik oldu ve biteceyine cok uzuldm anladigim kadariyla izleyenlere sadece dram lazim. Dram dizileri daha cok izleniyor.
    Muhtesem ikili bana gore muhtesem bir dizi bitmemeli her bolumu gercketen sinema filmi gibiydi.

    • ilk kez bu kadar akıcı ve sevimli bir dizi izledik hasta olmadan! Bu dizi avlu yada bir zamanlar çukurova için bitiyorsa gerçekten digiturk-ttnet kapatıp amerikan uydu kanalı seyredelim