Mehmetçik Halil Paşa Kimdir? (Halil Kut) Berk Erçer

Mehmetçik Kut-ul Amare dizisi bilindiği üzere ikinci sezon isim değiştirerek Mehmetçik Kutlu Zafer dizisi olarak izleyicisi karşısına çıkmaya başladı.  Mehmetçik Kutlu Zafer dizisinin ilk sezonunda Kaan Taşaner Süleyman Askeri karakteri ile izleyicisi karşısına çıkmıştı ancak Kaan Taşaner Süleyman Askeri  karkaterinin hakkını veremediği için diziden ayrılmıştı. Aslında Kut şehrini canı pahasına İngiliz askerlerinden ve İngiliz uşağı Araplardan kurtaran komutan Süleyman Askeri komutandı. Daha sonra kumdan olarak İsmail Hacıoğlu Mehmetçik  Kut-ul amare dizisi kadrosunda Üsküplü Ali olarak dahil olmuş ve Mehmetçik  dizisi reytinglerini arttırmayı başarmıştı.

Mehmetçik Halil Paşa Kimdir?

Mehmetçik dizinin ikinci sezonu olan Mehmetçik Kutlu Zafer dizinin kritik komutanı ise Osmanlı ordularının en önemli zafer kazanan komutanındadır biri  olan Halil Paşa olacaktır.  Bunca yokluk bunca yetersizliği rağmen korkmadan saldıran Halil Kut Paşa hem düşmanı kutsal şehir Kut’a sokmamış hemde bir çok İngiliz’i de esir alarak Osmanlı’nın çöküş zamanlarında devletin elini güçlendirmiştir. Üst rütbeli komutanların bile yeter artık şehre sokmadık onları dediği ve savaştan kaçtığı bir durumda rest çeken büyük komutan Halil Paşa düşmanın üzerine giderek İngiliz askerlerine cehennemi yarattırmıştı.

İşte bu kadar şanlı bir komutan olan Halil Kut Paşa’ya Mehmetçik Kutlu Zafer dizisinde Berk Erçer Hayat verecek. Peki Berk Erçek kimdir?

Berk Erçer Kimdir?

Berk Erçer 1983 doğumlu daha 36 yaşında hem yetenekli hemde yakışıklı bir dizi oyuncusu ve modeldir. İstanbul’da doğan Berk Erçer Bilgi Üniversitesi’nde Tasarım ve Fotoğraf bölümü okumuş başarılı bir isimdir. Fotoğraf sanatçılığı öncesi Efsane Doktorlar dizisinden gelen oyunculuk teklifini kabul eden Berk Erçer daha sonra oyunculuk dersleri almış ve bu mesleği çok severek oyuncu olarak devam etmeye karar vermiş daha ilk projelerinde ne kadar yetenekli bir oyuncu olacağını izleyici ve yapımcılara ispat etmiştir. Kurt Seyit ve Şura ve Bedel  ve Medcezir gibi dizilerde de oynayan Berk Erçer kısa zaman içinde ülkede ve dünyada tanın bir oyuncu olmuştur. 1,80 cm boyunda olan Berk Erçer İş Adamı İbrahim Polat’ın kardeşi Azer Polat ile bir aşk yaşamıştır.  Berk Erçer 2010’da evlendiği Allan Hakko’dan boşanmıştır ve bir oğlu vardır.