Meleklerin Aşkı Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Sürecek?

Güncelleme 30 temmuz 2018: Milliyet Gazetesi Cadde yazarı Sina Koloğlu Meleklerin Aşkı dizisinin final yapacağını açıkladı. Sina Koloğlu Meleklerin Aşkı dizisinin reyting sıralamasında birinci olduğunu ancak birinciliğin yetmediğini birinci olurken düşük reytingler aldığını bu kadar düşük reytinglerinde 2018 2019 yeni sezonunda dizinin maliyetini kurtarmayacağını ve dizinin final yapacağı iddialarının olduğunu yazdı.

Bu iddiaya göre Meleklerin Aşkı  dizisi 10. bölümü ile 6 eylül perşembe günü final yaparak ekranlara veda edecektir; ancak ben Meleklerin Aşkı dizisinin  5 ve üzeri reyting alması durumunda alınan bu kadarın değişebileceğini düşünüyorum zira Meleklerin Aşkı  dizisinin yönetmen koltuğuna ise başarılı yönetmen Hamdi Alkan getirilmiş bu hamlenin de amacının reytingleri yükseltme kaygısı olduğu belirtilmişti. 

5 Temmuz 2018 Perşembe günü ilk bölümü ile ekranlara gelen Meleklerin Aşkı dizisi 3.28 reyting ile yaklaşık 2.6 milyon izleyici tarafından izlendi. Show Tv’nin en önemli yaz projelerinden olan Meleklerin Aşkı dizisi her ne kadar 3.28 gibi düşük bir reyting alsa da o gün yayınlanan çok fazla bir proje olmadığı için tüm alanlarda birinci sırada kendisine yer buldu. Meleklerin Aşkı dizisi Dünya Kupası maçının olmadığı 2. bölümünde ise 4.58 reyting alarak ilk sırada yer aldı ve reytinglerini yükselterek kanalını ve yapımcısını çok sevindirdi.

Aslında Meleklerin Aşkı dizisi ilk bölümde de birinci olmuş ama çok az reyting almıştı. Demek ki ekran karşısına izleyici yoktu. Gerçek olan şu ki dizilerin ilk bölümü izleyicide çok fazla merak uyandırır. Demek ki Meleklerin Aşkı  dizisi ilk bölüm tanıtımları izleyicide çok fazla merak uyandırmadı; zira Star Tv’nin başarılı yaz dizisi Erkenci Kuş ilk bölümü ile yaklaşık 6 milyon kişiye ulaştı. Umarım Meleklerin Aşkı dizisinin yükselişi devam eder zira biz Necmettin Çekilmez’i çok beğendik. 

Süreç Filmin yapımcılığını üstlendiği Meleklerin Aşkı dizisinde en çok sevilen karakter beklendiği gibi Necmettin Çekilmez karakterine hayat veren Toygan Avanoğlu oldu. Necmettin karakteri ile bir kez daha kendini bulan Toygan Avanoğlu sosyal medyanın en çok konuşlan isimlerinden oldu ve izleyiciyi güldürmeyi başardı. Melek Saymaz karakteri ile karşımıza çıkan Gülper Özdemir ise izleyiciye göre sönük kaldı. Aslında dizi de Yağmur karakterinin çok hızlı Melek’e aşık olması izleyicinin çok fazla hoşuna gitmedi. Yağmur bir anda tutuldu ve izleyiciye bu inandırıcı gelmedi.

Diğer taraftan ev ve temizlik işleri eline çok yakışan ve Meleklerin Aşkı dizisinde Yağmur karakterine hayat veren Berkay Hardal oyunculuk becerileri ile çok beğenildi. Diğer taraftan Oya Başar’ın oynadığı rol yani Rukiye karakteri sanki Alemin Kralı dizisinden Asalet hanım fırlamış gelmiş gibi bir his uyandırdı. İki dizide ki karakterinin de bu kadar bir birine benzemesi Oya Başar’ın şansı olsa gerek.

Meleklerin Aşkı Dizisi Reytingleri

Meleklerin Aşkı 2. Bölüm  12 Temmuz 2018 Perşembe günü 4.5 Reyting ile 1. sırada

Meleklerin Aşkı 1. Bölüm 5 Temmuz 2018 Perşembe akşamı 3.28 Reyting ile 1. sırada

Meleklerin Aşkı Kaç Bölüm Sürecek?

Meleklerin Aşkı dizisinin daha ilk bölüm performansını gördük; nitekim ilk bölümü ile de kötü bir performans sergilemedi; her ne kadar Meleklerin Aşkı dizisi için gelecek vaat ediyor desek de ne yazık ki yeni sezonu kesin olarak garantileyen banko dizilerden biri de değil. Meleklerin Aşkı dizisi bu performansını devam ettirebilirse 23 bölüm çekilebilir; yok Meleklerin Aşkı dizisi senaryosunun kaliteli şekilde uzatamaz ise 10. bölümde final yaparak ekranlara veda edecektir.

Meleklerin Aşkı dizisi muhtemelen 10 veya 12 bölüm yayınlanacaktır. Eğer Meleklerin Aşkı dizisi reytinglerini 5 ve üzerine çıkarırsa hemen Süreç Film senaristleri göreve çağırıp diziye yeni bölümler ekletecektir; ancak Show Tv ve Süreç Film arasında muhtemelen 10 bölümlük yaz sezonu sonuna kadar yayın hakları sözleşmesi yapılmıştır. Bu sözleşmenin uzaması da tamamen izleyicinin elinde.

Meleklerin Aşkı Ne Zaman Final Yapacak?

Meleklerin Aşkı dizisi kalitesini koruyamaz ve reytinglerini düşürürse 27 eylülde 13. bölümü ile veya 20 eylülde 12. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecektir. Meleklerin Aşkı dizisi 4 ve üzeri reytingler alabilir ve Show Tv’de yeni sezona yeterli proje hazırlayamazsa aralık ayına kadar 23 25 bölüm yayınlanabilir; ancak bence Meleklerin Aşkı dizisi 2019’u her halükarda göremeyecek bir dizi.

Meleklerin Aşkı Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Sürecek? (21 Yorum)

  1. Dizi çok güzel. Herkez izliyor ve her hafta birinci sıraya geçiyor çok haksızlık bu yaptığınız..final olmasın

  2. Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz. bence dizi çok güzel şirin de çok tatlı eğer meleklerin aşkı final yapacaksa yerine yeni gelin hemen gelmeli bence

  3. Yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.yaaa meleklerin aşkı dizisi çok güzel 1 inci bölümden beri izliyorum kimse böyle güzel bir dizi yapamazdı nokta okdarr yani