Mucize Doktor Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Fox Tv’nin ve Türkiye’nin en çok izlenen dizisi Mucize Doktor’da 2. sezon hazırlıkları devam ediyor. Fox TV’den aldığı zam ile yoluna daha güçlü devam eden Mucize Doktor dizisi yapımcısı MF Yapım dizinin yeni sezonunda kadrodan kimseyi çıkarmadan yeni oyuncular dahil edecek.

Mucize Doktor dizisi kadrosuna 2. sezonda Seda Bakan ve Hakan Kurtaş dahil olacak. Dizinin 2. sezon çekimleri temmuz ortasında hastaneye çevrilen dizi platosunda yapılacak. 

Mucize Doktor dizisi ilk sezonuna 28. bölümü ile 26 mart perşembe günü korona virüs arası vermişti. Bir çok izleyici Mucize Doktor dizisinin haziran ayında devam edeceğini beklese de Mucize Doktor dizisi sezon finali yapmıştı; dizinin 29. bölümü 2020 2021 yeni sezonunda 17 Eylül Perşembe akşamo izleyicisi karşısına çıkacağı açıklandı. İşte o açıklama 

Mucize Doktor dizisi yapım ekibi özellikle temmuz ayında korona virüs vakalarında dip seviye beklendiği için yaz sezonunu çekim yaparak geçirmeyi planlıyor. Medyaya verilen bilgide Mucize Doktor’un 29. bölüm çekimlerine 11 temmuz cumartesi günü başlaması planlanıyor.

Her ne kadar Güney Kore yapımı Good Doctor’dan uyarlanıyor olsa da Mucize Doktor dizisi 2. sezondan sonra tamamen yerli bir senaryo ile devam etmek zorunda kalacak; zira Goog Doctor dizisi zaten 20 bölümdü ve kullanılacak yerleri zaten kullanıldı; Mucize Doktor dizisi artık tıp doktorlarından oluşan bir kurul ve dizinin senaristleri Pınar Bulut ve Onur Koralp’in becerisine kaldı.

Eminim ki Mucize Doktor dizisi 2. sezonda da üstüm başarısını sürdürmeye devam edecektir; ancak dizinin kadrosuna yeni gelecek oyuncular Mucize Doktor’da işlerin biraz daha karışmasına neden olacak gibi.

Mucize Doktor Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Mucize Doktor dizisinin 2020 2021 yeni sezonuna 17 eylül 2020 perşembe akşamı başlayacağı açıklandı

blank

Mucize Doktor Yeni Sezon Tanıtım Fragmanı

Mucize Doktor dizisi geçen sezon ki gibi ucuza alınmış bir dizi değil; Fox Tv izlenme rekorları kıran dizinin her bir bölümü için 1.5 milyon TL civarında bir para ödüyor ve Mucize Doktor dizisini sezona erken başlatmak istemeyecektir.

Televizyon sektöründe eylül ayında ne yazık ki reytingler genel olarak düşük ilerliyor; havalar daha sıcak ve yazdan kalma olduğu için insanların bir kısmı hala tatildeyken bir kısmı da akşam vakitlerini yazdan kalma alışkanlık olarak dışarıda geçiriyor bu da dizilerin izlenme oranlarını etkiliyor. Fox TV Mucize Doktor dizisi sezonu 6 – 7 gibi bir reyting ile başlayan Mucize Doktor’dan kar edemez.

Mucize Doktor 2. Sezon Neden Geç Başlıyor

Bu nedenle de eylülün 3. haftasıda  Mucize Doktor dizisi yeni sezona başlamayacaktır; özellikle bir kriz nedeniyle reklam gelirleri de düşük olursa bu durumda Fox TV ve Atv yetkilileri görüşüp iki ezeli rakip Bir Zamanlar Çukurova ile Mucize Doktor’un yeni sezona başlamalarını ekim ayına bile erteleyebilirler. Ne yazık ki korona virüsten sonra dünya çapında bir ekonomik kriz beklendiği için Mucize Doktor’un yeni sezonun ekime kalma ihtimali de var.blank

Mucize Doktor’da Beliz ve Ferman Evliliği Sürpriz Olur

Bir çok Mucize Doktor izleyicisi dizilerinin yeni sezonunda çok sevdikleri iki karakter Beliz ile Ferman’ın artık evlenmesini hatta bir bebekleri olmasını istiyor; ancak böyle bir senaryo sürpriz olur; Mucize Doktor izleyici 2. sezondan senaryo anlamında çok farklılık beklemesin; asıl farklılıklar tıbbi olaylarda olacaktır. Değişen genelde hastalar olur ama Ferman ile Beliz’in bebekleri olmaz