Nizami Eren Oyuncu Kadrosu Karakterleri (Tüm Oyuncuların Listesi)

Başrollerini Buğra Gülsoy ve Ekin Koç Nizami Eren dizisi Trt 1 ekranlarında eylül ayında izleyicisi karşısında olacak. Emre Konuk’un hem yapımcı hemde genel yönetmen olarak yer alacak Nizami Eren dizisi Selçuklu padişahı Sultan Melikşah’ı anlatacak. Çok büyük bütçeli ve prodüksiyonlu bir dizi olacak Nizami Eren dizisi kadrosunda yer alan 30’dan fazla profesyonel oyuncu ile de bir ilke imza atacak.

Nizami Eren dizisi oyuncusu Buğra Gülsoy dizi de Sultan Melikşah’ı Ekin Koç ise Buğra Gülsoy, Ahmed Sencer’i ise Ekin Koç canlandıracak. Nizami Eren  dizisinni yapımcısı ise Akli film olacak.

Nizami Eren Dizisi Konusu: Nizami Eren dizisinde Selçuklu’nun en büyük sultanı Sultan Melikşah ve kendisinden sonra tahta geçen veliaht oğlu Sultan Ahmed Sencer’in hikayesi anlatılacak. Melik Şah Selçuklu Devletinin ne büyük padişahlarından biridir; korkusuz bir komutan olan Sultan Melikşah 20’yıldan fazla Anadolu’da hüküm sürmüş ve Selçuklu devletinin sınırlarını 3 kattan fazla genişletmiştir. Sultan Ahmed Sencer ise Anadolu Selçuklu devletinin son padişahıdır.

Nizami Eren Oyuncuları

Buğra Gülsoy – Sultan Melikşah

Son dönemde yine Trt 1’in Çöp Apartmanı dizisi ile görüşen ancak etkileyici bulduğu Nizami Eren dizisini seçen Buğra Gülsoy her ne kadar 2019 da Azize dizisi ile başarısız olsa da daha önce Kızım, Aşk Yeniden ve Kuzey Güney dizileri ile büyük bir başarıya imza atmıştır; aslında bir mimardır. Kıbrıs’ta mimarlık eğitimi alırken tiyatro ile tanışan ve çok büyük başarı elde eden Buğra Gülsoy bir oyununu izleyen Mahsun Kırmızıgül tarafından sinemaya davet edilerek keşfedilmiştir. Güneşi Gördüm filmi ile ilk kez kamera karşısına geçen Buğru Gülsoy daha sonra Fatma Gülün Suçu Ne? dizisi ile ilk dizi deneyimini yaşamıştır. Başarılı oyuncu ilk başrolü olan Aşk Yeniden dizisi ile adeta yıldız olmuştur. Son olarak Kızım dizisinde Demir ve Azize dizisinde de Kartal karakterleri ile başrolde yer almıştır. Şuanda Nilüfer Gürbüz ile evlidir ve bir çocukları vardır. Buğra Gülsoy 175 cm boyunda ve 70 kg’dır.

Nizami Eren dizisinde Sultan Melikşah 1055 1092 yıllarında hükümdar olan Sultan Melikşah üç erkek çocuk babasıdır kendisinden sonra tüm çocukları tahta çıkmıştır. Sultan Melikşah Sultan Alpaslan’ın oğludur. Dindar bir hükümdar olan Sultan Melikşah 18 yaşında Selçuklu sultanı olmuş ve hükümdarlığı boyunca huzurlu ve başarışlı bir dönem yaşatmıştır. Hükümdarlığında tüm Müslümanları bir çatı altında toplamak isteyen sultan Melikşah’a Nizamı Eren ismi verilmiştir yani kendisini Allah’a adayan komutan demektir.  buğra gülsoy Nizami Eren Sultan Melikşah

Ekin Koç – Sultan Ahmed Sencer

Ekin Koç 21 haziran 1992 Antalya doğumludur ve 28 yaşındadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Ekin Koç Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde kamera önü oyunculuk dersleri almıştır. Sana Bir Sır Vereceğim dizisi ile 19 yaşında ilk kez kamera karşısına geçen Ekin Koç daha sonra Benim Adım Gültepe dizisi seçmelerini kazanmış ve dizi de Seyfi karakterine hayat vermiştir.Daha önce tarihi dizi deneyimi olan Ekin Koç Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde I. Ahmed olarak büyük beğeni toplamıştır. İlk İnternet dizisi 7 Yüz’dür. Daha sonra yine Blu TV dizisi Bozkur’da yer almıştır. Ekin Koç’un Farah Zeynep Abdullah ile başrolünü paylaştığı Bizim İçin Şampiyon filmi 2019’un en çok izlenen sinema filmlerindendir. Ekin Koç 1.80 metre boyunda ve 73 kg’dır. Ekin Koç’un bilinen bir sevgilisi olmasa da bir çok gizemli kızla görüntüleri vardır.

Sultan Ahmed Sencer Sultan Melikşah’ın en küçük oğludur ve Horasan Selçuklu devletinin son hükümdarıdır. 1097-1118 yılları arasında hükümdar olan Ahmed Sencer Şam ve Halep şehirlerini alarak Suriye Selçukluları kurdu; mezarı Türkmenistan’dadır. ekin koç nizamı eren Sultan Ahmed Sencer

Nizami Eren Oyuncu Kadrosu Karakterleri (Tüm Oyuncuların Listesi) (1 Yorum)

  1. Neden yanlış Bilgi veriyorsunuz melikşah büyük selçuklunun en iyi hükümdarı. Anadolu selçuklunun en iyi hükümdarı ise alettin Keykubat. Tarih ile ilgili yanlışa göz yumamam