O Ses Türkiye 2021 Neden Yok? Neden Yayınlanmıyor? Başlamadı

O Ses Türkiye 2011 de başladığı yayın yolculuğuna 2020’ye kadar hiç ara vermemişti. Bu sezon ise O Ses Türkiye’ye ara verilecek. 2020 mart ayında tüm dünyada başlayan Korona Virüs Covid 19 pandemisi  O Ses Türkiye’yi de vurdu. O Ses Türkiye pandemi dolayısıyla 2020 de yayınlanmayacak. Normalde ekim ayında başlaması gereken O Ses Türkiye’nin bu sezon ne zaman başlayacağı merak konusuydu. Masterchef Türkiye, Kırmızı Oda ve Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ile yayın günü dolu olan TV8’in zaten O Ses Türkiye’yi ekim ayında başlatma durumu yoktu.

O Ses Türkiye 2020 Neden Yok?

O Ses Türkiye 2020’nin her sezon olduğu gibi ekim yayınlanmasının önünde iki engel var; ilki yayın akışının dolu olması. Masterchef Türkiye çok başarılı olunca TV8 yönetimi programı uzatarak daha fazla kazanma yoluna gitti. Bu da Masterchef Türkiye’den sonra yayın hayatına başlayacak O Ses Türkiye’nin yayınlanmasını geciktirdi. Bize gelen bilgilere göre Masterchef Türkiye ocak 2021 de ekranlara veda edecek; Masterchef Türkiye bitince de O Ses Türkiye değil Survivor 2021 ekranlarda olacak.

O Ses Türkiye zaten reyting sorunları yaşamaktaydı; bu sorunların üzerine bir de seyirci olmadan bir O Ses Türkye’nin hiç tadı olmayacaktı. Sahneye çıkan şarkıcının izleyici olmadan performans göstermesini de istemeyen Acun Ilıcalı bu sezon O Ses Türkiye’yi atlama kararı aldı. Ocak ayında ekranlara veda edecek Masterchef Türkiye’den sonra ise yayında Survivior 2021 alınacak.

O Ses Türkiye’de İzleyici Yoksa Reyting de Yok

Pandemi kuralları gereği bir stüdyoya alınabilecek maksimum izleyici sayısı belli. O Ses Türkiye sahnesine çok az izleyici alınabilecek bu da yeterli atmosferi sağlayamayacak. Atmosferin yeterli olmayınca da izleyici zevk alamayacak bu da O Ses Türkiye’nin yeterli reyting alamamasına neden olacak.

O Ses Türkiye Neden Başlamadı

O Ses Türkiye’nin başlamamasının en önemli nedeni Masterchef Türkiye’nin bu sezon aldığı yüksek reytingler. Eğer Acun Ilıcalı O Ses Türkiye’ye güvense ve Masterchef Türkiye’den daha fazla reyting alacağından emin olsaydı pandemi falan dinlemez O Ses Türkiye’yi yayına alırdı. O Ses Turkiye 2021 Neden Yok

O Ses Türkiye 2021 Neden Yok? Neden Yayınlanmıyor? Başlamadı (1 Yorum)

  1. o ses türkiye olmalı hacun bey hadise murat beyaz ve seda ile yeniden başlamalı cok güdük tekrar düşünün