Payitaht Abdülhamid 89. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak? Yeni Sezonda Neler Olacak?

Payitaht Abdülhamid  5. sezona 9 Ekim 2020 cuma günü başlayacak.

Payitaht Abdülhamid Dizisine 5. Sezon Onayı Geldi

Payitaht Abdülhamid Dizisi son olarak Korona Virüs nedeniyle 10 Nisan 2020 Cuma günü 116. Bölüm İzleyici karşısına çıkmıştı. Payitaht Abdülhamid  dizisi senaristi Uğur Uzukok sosyal medyada yaptığı canlı yayında bu sezon sadece sezon finali çekeceklerini Payitaht Abdülhamid  dizisinin yeni sezonda devam edeceğini açıkladı.payitaht abdulhamid 5. sezon

Güncelleme 8 Temmuz 2019Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni yönetmeni Doğan Ümit Karaca dizinin yeni sezon çekimleri için 19 Ağustos’ta sete çıkacak. Bu durumda Payitaht Abdülhamid  dizisinin yeni sezonu 13 Eylül 2019 cuma günü başlayacak en az 3 bölüm stok çekilerek yeni sezona başlanacaktır.

Diğer taraftan Payitaht Abdülhamid  dizisi kadrosuna Ceyhun Mengiroğlu (Mehmet) Gülsim Ali (Gülcemal) Alp Akar (Şehzade Nureddin Efendi) karakateri ile yeni sezonda dahil oldular. Payitaht Abdülhamid 89. Bölüm yeni sezon 13 eylül

Güncelleme 3 Temmuz 2019Emre Konuk ve ekibinin hazırladığı Payitaht Abdülhamid dizisinin yeni yönetmeni son olarak Savaşçı dizisini de yöneten Doğan Ümit Karaca oldu.

Güncelleme 9 Haziran 2019Payitaht Abdülhamid dizisinden aldığımız bilgiye göre 3. sezonda Arif karakterine hayat veren ve büyük beğeni toplayan Ekin Mert Daymaz karakteri Arif’in hikayesinin bitmesi nedeniyle diziden ayrıldı. 

Payitaht Abdülhamid dizisi 89. Bölümü ile 2019 2020 yeni sezonuna farklı bir başlangıç yapacak. Bilindiği üzere Türkiye’nin en büyük prodüksiyonlarından biri olan Payitaht Abdülhamid  dizisi 88. bölümü ile 31 mayıs cuma akşamı sezon finali yaparak ekranlara veda etmişti. 

Payitaht Abdülhamid 89. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Payitaht Abdülhamid dizisinin 89. Bölümü 2019 2020 yeni sezonunda yayında olacak. Es Film Payitaht Abdülhamid dizisinin çekimlerine mayıs ayında ara vermişti, yeni sezon için ise çekimler ağustos ayında başlayacak.

Payitaht Abdülhamid 89. Bölüm  13 eylül 2019 cuma akşamı yayında olacak; ancak tarihi diziler genelde sezon başlarında yoğun bir hazırlık içine giriyor. Özellikle sette kullanılan tarihi mekanlar ve kıyafetlerin hazırlanması çok daha uzun sürüyor. Tarihi dizilerin mekanları uzun sürünce dizilerin çoğu zaman bölümleri bir haftada yetişmiyor bu nedenle de ekip stok bölüm çekiyor.Payitaht Abdülhamid 89. Bölüm resimleri

Payitaht Abdülhamid Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Payitaht Abdülhamid  dizisi en az dört stok bölüm çektikten sonra yayına başlayacaktır. Payitaht Abdülhamid dizisi 3. sezonuna 5 Ekim 2018 de yani diğer dizilerden tam 2 hafta sonra başlamıştı. 2017 sezonununa ise 29 eylül 2017 de başlamıştı. 2019 2020 yeni sezonunda da ise 13 Eylül 2019 cuma günü başlayacak.

Payitaht Abdülhamid Yeni Sezonda Neler Olacak?

Payitaht Abdülhamid dizisi bilindiği üzere 2. Abdulhamid’in hayatının anlatıldığı bir dizidir ve dizi de geçen bir çok olay tarihin gerçekleridir. Jön Türkler ile uğraşan 2. Abdulhamid aynı zamanda bir çok ayaklanma ve isyan girişimi ile de uğraşmak zorunda kalacak. Özellikle Makedonya da isyan çıkması ve Yemen isyanının tekrar başlaması ile bir kez daha zor günler yaşayacak. Yine aynı yıl içinde 1902 de Cum’a-ı Bala ayaklanması yaşanacak.

1905 de ise Abdülhamid’e karşı başarısız suikast girişimi yaşanacak. Hicaz demiryolu işletmesi devreye girecek ve ilk seferler gerçekleşecek. 1908 de ise Jön Türk devrimi yaşanacak ve Abdülhamid’in Kanun-ı Esasi’yi yeniden ilan etmek zorunda kalacak.Payitaht Abdülhamid 4. sezon

Daha sonra ki yıllarda ise Bulgaristan’ın bağımsızlık ilan edecek ve seçimler sonucunda Meclis-i Mebusan’ın açılacak. 13 Nisan 1909 da 31 Mart ayaklanması çıkacak ve Hareket Ordusu’nun müdahalesi Abdülhamid’in tahttan indirilip Selanik’e sürgüne gönderilecek.

Abdulhamid’in esareti devam ederken V. Mehmed Reşad tahta çıkacak ve Trablusgarp’ın İtalya tarafından işgal edilecek. 1. Balkan Savaşı çıkacak ve Abdülhamid’in Selanik’ten Beylerbeyi Sarayı’na getirilecek. Abdulhamid’in son günlerinde ise Bâbıâli baskın 2. Balkan Savaşı 1. Dünya Savaşı Sarıkamış bozgunu, Çanakkale Savaşı ve Ermenilerin tehciri gerçekleşecek ve sonunda Abdülhamid’in ölümü gerçekleşecek

Tabi Payitaht Abdülhamid dizisi kaç yıl devam eder ve tüm bu olaylar dizi de kaç yıla yayılır bilinmez ama Payitaht Abdülhamid dizisi bu olayların tamamı gerçekleşmeden bitmeyecek. Es Film ve Trt 1 Osmanlı’nın Şanlı Tarihinin son yıllarını Payitaht Abdülhamid dizisi ile anlatmaya kararlı.

Payitaht Abdülhamid 89. Bölüm Yeni Sezon Tanıtım Fragmanı Payitaht Abdülhamid 4. Sezon Tanıtım Fragmanı