Payitaht Abdulhamid Ziya Sami Gerçekte Kimdir? Nasıl Bir Karakter (Ertuğrul Postoğlu)

Payitaht Abdulhamid dizisi 3. sezonu ile izleyicisini mest etmeye devam ediyor. Aynı zamanda aldığı yüksek reytingler ile de yapımcısı ve kanalını sevindiren Payitaht Abdulhamid dizisi kadrosuna yeni yıldızları da dahil etmeyi ihmal etmiyor. Son olarak kadrosuna Makbule Meyzinoğlu’nu Ester karakteri ile dahil eden dev yapım Şakir Güler’i de David Grun karakteri ile yeni sezonda senaryoya dahil etmişti.

Payitaht Abdulhamid Ziya Sami Karakteri Bomba Gibi Geliyor

Sezon başına ise Sermet Yeşil’i Zalman Levontin, Ceyhun Mengiroğlu’nu Mehmet Gülsim Ali’yi Gülcemal, Alp Akar’ı Şehzade Nureddin Efendi ve Devrim Yakut’u Cemile Sultan karakteri ile kadroya katan Payitaht Abdulhamid  dizisi yapımcısı ES Film şimdi de Ertuğrul Postoğlu’nu Ziya Sami karakteri ile senaryoya dahil ediyor.

Ziya Sami karakteri Payitaht Abdulhamid dizisinde Abdulhamid’in yeni düşmanı olacak. Daha önce Payitaht Abdulhamid dizisi senaryosunda bolca ismini duyduğumuz bir karakter olan Ziya Sami bey Abdulhamid Han’ın değimi ile Osmanlı’nın başına gelip gelebilecek en büyük ve sinsi beladır.

Payitaht Abdulhamid Ziya Sami

Abdulhamid han döneminde dost mu düşman mı olduğu hala tartışılan bu Ziya Sami karakterine hayat verecek oyuncu Ertuğrul Postoğlu daha önce de Diriliş Ertuğrul dizisinde Bahadır Bey karakteri ile Ertuğrul beyi başına büyük dertler açmış ve hem tarihi dizi performansını hemde kötü karakter performansını göstermişti.

Payitaht Abdulhamid Ziya Sami Gerçek Tarihte Var mı?

Payitaht Abdulhamid dizisinde yer alan bir çok karakterin tarihte yeri olduğu gibi Ziya Sami’nin de yeri var. Ziya Sami dönemin en önemli münafıklarından biridir. Halid Halid gibi devletin bir çok önemli değneklerini ele geçirip onlara iyi görünerek devletin altını boşaltmış ve bir çok kayıp vermesine sebep olmuştur. Yaptığı hainlikleri en iyi gizleyen düşman olan Ziya Sami beyin ilk hedefi Abdulhamid’i tahttan indirebilmektir. Zaten Abdulhamid’in işi bittikten sonra emellerine çok daha kolay ulaşabileceklerdir.

Ziya Sami profesyonel bir ajandır.

payitaht yeni gelen Ziya sami gerçek tarihte

Ertuğrul Postoğlu Kimdir?

Ocak 1967 Malatya doğumlu olan Ertuğrul Postoğlu Kabataş Lisesi mezunudur.18 yıl şehir tiyatrolarında çalışan Ertuğrul Postoğu aktif olarak şehir tiyatrolarında oynamaktadır. Diriliş Ertuğrul efsanesinde hayat verdiği Bahadır bey karakteri ile son dönemlerde gündemde olan Ertuğrul Postoğlu Son olarak Elimi Bırakma dizisinde de Mesut karakteri ile yer almıştır. Sinema ya ilk olarak 1997 de Böyle mi Olacaktı dizisi ile başlamıştır.  Ertuğrul Postoğlu Payitaht Abdulhamid dizisinde Ziya Sami karakteri ile 2019’a damga vuracaktır.

Ertuğrul Postoğlu’nun ilk tanınması ise Paramparça dizisi ile olmuştur.

Ertuğrul Postoğlu Kaç Yaşında?

Ertuğrul Postoğlu 52 yaşının içindedir.

Ertuğrul Postoğlu Kim İle Evli?

Ertuğrul Postoğlu İlkay Özdin ile evlidir.