Ramo Nerede Çekiliyor? Adana’nın Hangi Mahallesinde?

Ramo dizisi çekimleri başladı. Ramo dizisinde ilk sahnelerden biri Sepici mahallesinde sarmaşıklı cami olarak da bilinen caminin hemen yanında yapıldı. ramo dizisi çekimleri

Güncellleme 22 Ağustos 2019: Ramo dizisi yapımcısı BKM Film 15 – 20 Eylül tarihleri arasında  Ramo dizisinin çekimlerine başlamayı planlıyor.

Başrollerini Murat Yıldırım, Görkem Sevindik ve Cemre BAYSEL gibi ünlü isimlerin paylaştığı Ramo dizisi için Adana’da hazırlıklar devam ediyor. Çekimleri eylül ayı itibari ile Adana’da başlayacak olan Ramo dizisi Adana’nın tehlikeli mahallerinde çekilecek.

Bilindiği üzere Ramo dizisi Çukur benzeri bir dizi olarak aşk, mahalle, çete ve kabadayılık üçgeninde geçecek. Dizi de Ramazan isimli mert ve korkusuz bir adam ile Pelin isimli güzeller güzeli bir kızın Adana’da geçen zorlu aşklarını anlatacak.

Rama dizisi oyuncu kadrosu ve karakter açıklamaları için tıklayınız Ramo Oyuncuları

Bilindiği üzere Adana son dönemde dizi yapımcıları için çok sevilen bir bölge oldu. 2018 de Adana’da hem Sıfır Bir isimli İnternet dizisi çekilirken diğer taraftan Atv’nin izlenme rekorları kıran dizisi Bir Zamanlar Çukurova’da Adana’nın Karahmetli köyüne kurulmuş ve burada inşa edilen çiftlik evi de dizinin çekimlerinde kullanılmıştı. 

Ramo dizisi ise Adana merkezde çekilecek; çok yüksek ihtimalde dekorları ile çok sevilen Adana Sıfır Bir dizisinin çekildiği mahalle olan Hürriyet Mahallesinde çekilecektir. ramo dizisi hürriyet mahallesi

Ramo Nerede Çekiliyor?

Ramo dizisi Adana merkezde çekilecek.  İstanbul dışında çekilecek diziler için ünlü oyuncu bulmak yapımcıların en büyük sorunlarından biri. İstanbul dışına çıkacak oyuncu da hakkından  fazlasını istiyor zira oyuncu da arkadaşlarından, ailesinden ve İstanbul’un imkanlarından uzak kalmak istemiyor.Adana Taşkapı Neresi

Adana Taşkapı Neresi

Adana’da gerçek bir Taşkapı mahallesi yok. Bu mahalle Adana’nın meşhur  Hürriyet  mahallesi olacak.

Ramo dizisinin başrol oyuncuları Murat Yıldırım ve Görkem Sevindik de Adanalı. Son olarak Söz dizisinde Mücahit Serdengeçti karakteri ile çok sevile Görkem Sevindik aslen Adanalı ve Adana da doğmuş büyümüş bir isim. Görkem Sevindik çok sevdiği oyunculuk için yine çok sevdiği Adana’yı bırakmış ve İstanbul’a gitmiştir. Bu nedenle Görkem Sevindik’i Adana’ya geri getirmek zor olmamıştır.  Görkem Sevindik dizi de Ramo’nun en yakın arkadaşı Boz’a hayat verecek. Tam bir Adanalı olan Görkem Sevindik için Boz karakterine girmek hiç de zor olmayacaktır.Adana Taşkapı mahallesiAdana Taşkapı mahallesi

Diğer taraftan Ramo dizisinde Ramazan karakterine hayat verecek Murat Yıldırım aslen Mardinli. Mardin de doğmuş ama ailesi ile birlikte genç yaşta Adana’ya gelmişler. Şuanda Murat Yıldırım’ın ailesi de Adana’da yaşıyor. Hatta Murat Yıldırım tatillerde sürekli Adana’ya ailesini ziyarete geliyor. İMAN EL BANİ ve Murat Yıldırım’ın nişanları da magazinden uzak olarak aileler arasında Adana’da kıyılmıştır.

Ramo Hangi Mahallede Çekiliyor?

Ramo dizisi Adana’nın köhne kalmış mahallerinde çekilecek. Her ne kadar Adana bir çok kişi tarafından güvensiz bir bölge olarak bilinse de aslında Adana nüfusa göre Türkiye’de suç oranın en düşük olan ilk 10 ili arasında. Bilinenin aksine güvenli bir il aslında ancak Adana’nın bazı mahalleri Adana’nın suç oranını çok arttırıyor. Hem kültürel özellikleri ile hemde mahalle yapıları ile bu mahaller gerçekten tekinsiz yerler.

Ramo dizisinde tüm güvenlik önemleri alınarak bu mahallelerin doğal dekorları ve sokakları kullanılacaktır. Bu durumda şuanda kurulmayan set muhtemelen Adana’nın Hürriyet, Kiremithane, Barbaros, Karşıyaka ve Bey mahalleri gibi mahallerine kurulacaktır.

Ünlü yönetmen Mustafa Şevki Doğan ve Ramo dizisi yapımcısı BKM Film yetkilileri Ramo dizisinin çekileceği mahalleleri belirlemek için Adana’ya gelecek ve mahalleleri belirledikten sonra Ramo dizisi seti Adana’ya kurulacaktır.

Ramo dizisi çekimleri başladığında sizlere bu sayfalardan Ramo dizisi setinin kurulduğu mahalleri fotoğrafları ile birlikte sizlere ulaştıracağız. Ramo Nerede Çekiliyor adana

Ramo Dizisi Tanıtım Fragmanı

Ramo Nerede Çekiliyor? Adana’nın Hangi Mahallesinde? (1 Yorum)

  1. Şu anda sepici mahallesinde sarmaşıklı cami olarakda bilinen caminin hemen yanında ilk çekimler yapıldı.