Rustin Paknahad Kimdir? Adım Farah Kerimşah

Rustin Paknahad Türkiye’nin yeni çocuk yıldızı olmaya geliyor. Daha önce hiç bir dizi de veya reklam projesinde kamera karşısına geçmeyen çocuk oyuncu Rustin Paknahad Adım Farah dizisinde Kerimşah isimli çocuğa hayat vermek için seçmelere giren onlarca çocuktan biriydi. Çok iyi derece de Farsça’da konuşabilen Rustin Paknahad Adım Farah dizisine seçildi ve dizi de Farah’ın hasta olan oğlu Kerimşah karakteri ile yer alacak. Peki Rustin Paknahad Kimdir?

Rustin Paknahad Kimdir?

Rustin Paknahad Kimdir Rustin Paknahad İran asıllı bir oyuncudur. İran’da ki baskıcı rejim nedeniyle aile ile Türkiye’ye gelmiş ve İstanbul’da hayatını sürdüren Rustin Paknahad 2018 doğumludur ve 2023 yılı itibari ile artık 5 yaşının içindedir. Sosyal medyada herhangi bir şekilde yer almayan Rustin Paknahad şuanda anaokulu eğitimi almaktadır. Pedegog eşliğinde Adım Farah dizisi setine çıkan Rustin Paknahad’ın dizi de ki “Balon Çocuk” hastalığından etkilenmemesi için psikolojik destek aldığı biliniyor.

Rustin Paknahad daha önce kamera önü oyunculuk eğitimi almamasına rağmen kamera karşısında oldukça iyi işler çıkararak Adım Farah dizisi yönetmeni Recai Karagöz’ün gözüne girmeyi başardı.  Rustin Paknahad 110 cm boyunda ve 22 kg ağırlığındadır.

Adım Farah Kerimşah Kimdir?

Adım Farah dizisinde Kerimşah Farah’ın tek evladıdır. Annesinin kuzusu olan Kerimşah çocukluluğundan beri sürekli hastalıklar ile mücadele etse de bağışıklık sisteminde ki düşüklük artık onu ölüm ile karşı karşıya getirmiştir. Daha 5 yaşında olmasına rağmen tedavi olamaz ise çok basit bir mikrop bile Kerimşah’ı hayattan koparacaktır. Kerimşah için Amerika’da yeni keşfedilen bir tedavi yönetimi vardır. Gen tedavisi ile Balon Çocuk hastalığı tedavi edilmektedir; ancak Farah tıp geçmişi sebebi ile bu tedavinin çocuğuna kesin olarak iyi geleceğini bilse de oğlunu alıp ABD’ye gidemez; çünkü bu tedavi için 100.000 Dolar para germektedir. Kerimşah ise aklı başında büyümüş de küçülmüş bir çocuk gibidir. Hastalığının farkında olan Kerimşah annesini çok sevmekte ve ona çok güvenmektedir. Rustin Paknahad adım farah dizisinde Kerimşah karakteri ile yer alacak

Rustin Paknahad Kimdir? sorusu ile ilgili yeni detaylar için Rustin Paknahad’ın menajeri olan ailesi ile iletişime geçtik. Kısa zamanda sizlere tatlı çocuk oyuncu Rustin Paknahad Kimdir sorusu ile ilgili daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Adım Farah dizisinde yer alan diğer oyuncuları da merak ediyorsanız tıklayın Adım Farah Oyuncuları