Savaşçı Melik Kimdir? (Evren Erler) Savaşçı Elsa Kimdir? (Deniz Çom)

Savaşçı dizisinde Hocalar katliamına vurgu yapıldı. Bundan yıllar önce 26 Şubat 1992 Hocalı’da Ermeniler tarafından büyük bir katliam gerçekleştirilmişti. Savaşçı dizisinde yıllar önce Ermenilerle birlik olup bu katliamın gerçekleşmesine sebep olan Rus Karon katliamın yapıldığı köye gelerek yeni bir katliam yapmak ister. Ancak Kılıç timi bu işin üstesinden de gelir. Karon, Yüzbaşı Kağan tarafından başına bir kurşun sıkılarak öldürülür. Ancak ne düşman tükenir ne de düşmanlık…
Savaşçı dizisinde bir terörist öldürülür bir dönem kapanır; sonra hemen yeni bir düşman bulunur ve yeni dönem açılır. İşte Savaşçı dizisinde bir kaç uğraşacağımız bu aşiret ailesi.

Savaşçı dizisinde 28 Ocak Pazar günü iki yeni oyuncu dahil oldu. İlki Elsa karakterini oynayacak olan Deniz Çom, diğer kişi ise Melik karakterini oynayacak olan Evren Erler. Elsa karakterini oynayacak olan Deniz Çom terör örgütlerine destek veren devletlerin destek verdiği bir bir istihbarat ajanı olacak. Elsa Melik ile sevgili olsa da aslında onun aşkına da sevgisine de güvenilmez zira yurt dışında eğitim almış bir ajandır o.  Çok sinsi ve akıllı bir kadın olan Elsa bölgede örgütün beyni olmayı başarmıştır.

Evren Erler’in hayat verdiği Melik karakteri ise, Elsa’nın karizmatik sevgilisi olarak karşımıza çıkacak ve bölgede söz geçen bir şeyhin oğlu olacak. Babası şeyh olsa da oğlu modern ve azılı bir teröristtir. Modern bir görünüme sahip olan Melik, örgütün eylemlerini hayata geçirmekle görevli olacak.

Savaşçı Deniz Çom Kimdir?

Savaşçı dizisine Elsa karakteriyle dahil olan Deniz Çom İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’dan mezun olmuştur. Bayrak isimli tiyatro oyununda gösterdiği performans oldukça beğenilmiştir. Yasemin Özbudun ajansında oyunculuk kariyerine devam etmektedir. Bayrak, Hamlet Makinesi, Oyunun Oyunu, Canın Cehenneme Willie, Salak Oğlum, Kuru Gürültü, Bahar Noktası, Kapıyı Kim Çalıyor gibi tiyatro oyunlarında oynayan Deniz Çom, Bıyıklı Grease ve Microcasette gibi kısa filmlerde de boy göstermiştir. 2018 yılında yardımcı rolde en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır.

Savaşçı Evren Erler Kimdir?

Savaşçı dizisinde Melik karakterini oynayacak olan Evren 11 Eylül 1976 yılında Kars’da doğdu. Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde tiyatro eğitimi almıştır. Alemin Kralı dizisyle oyunculuk hayatı başlamıştır. Kalbimdeki Deniz dizisinde Diyar’ın abisi Şirzat karakteriyle tanındı. Son olarak Seni Kimler Aldı dizisinde Volkan karakterini oynadı. Çok sayıda dizi ve filmde rol aldı. 17. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, Komedi Dalında Yardımcı Rolde Yılın En iyi Erkek Oyuncusu Ödülünü aldı.