Sevgili Geçmiş Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Güncelleme 6 Aralık 2019:Sevgili Geçmiş dizisi için final kararı resmi olarak açıklandı. Sevgili Geçmiş dizisi 8. bölümü ile 13 Aralık Cuma günü final yaparak ekranlara veda edecek.

Sevgili Geçmiş dizisinin çekimleri aralık ayı başında tamamlanacak ve Sevgili Geçmiş dizisi oyuncuları İstanbul’a dönecek.

Sevgili Geçmiş final 13 aralık

Sevgili Geçmiş Dizisi İçin Finalden Önce ki Son Hamle Senarist ve Yönetmen Değişikliği

Sevgili Geçmiş dizisinin yönetmenliğini 6 bölüm boyunca üstlenen Aydın Bulut ve Canan Çelik ile yollar ayrıldı. Sevgili Geçmiş dizisinin yeni yönetmeni ise Osman Kaya oldu.

Sevgili Geçmiş Dizisi İçin Final Kararı Gelebilir

Süreç Film’in Star Tv ekranlarında cuma akşamı yayınladığı Sevgili Geçmiş dizisinden kötü haberler geliyor. Sevgili Geçmiş dizisi yayınlanan her bölümde reyting kaybetmeye devam ediyor. Sevgili Geçmiş dizisi 22 kasım cuma akşamı ekranlara gelen 5. bölümü ile total de sadece 3.22 reyting alabildi ve kendisine 20. sırada yer buldu.

Sevgili Geçmiş dizisi ilk beş bölümde hiç bir şekilde reytinglerde yükselme yaşayamadı. Sevgili Geçmiş dizisine Star TV’nin verdiği müddet doluyor. Eğer Sevgili Geçmiş dizisi reytingleri 8. bölüme kadar yükselmezse Star Tv Sevgili Geçmiş  dizisi için kesin final kararı alacak.

Sevgili Geçmiş Dizisinden Senarist Değişikliği Geldi

Sevgili Geçmiş dizisi yapımcısı Süreç Film dizinin yükselmeyen aksine düşen reytingleri karşısında çözümü senarist değişikliğinde buldu. Sevgili Geçmiş  dizisinin ilk 6 bölümünü Funda Alp yazmıştı. Funda Alp ve ekibi Sevgili Geçmiş  dizisi senaristliğinden alındı ve yerine Gül Abus getirildi. Gül Abus son olarak Aşk ve Mavi dizisinde büyük başarı yakalamıştı.

Sevgili Geçmiş Ne Zaman Final Yapacak?

Sevgili Geçmiş bence 10. bölümü ile 27 aralık perşembe akşamı final yaparak ekranlara veda edecektir; ancak şuana kadar Sevgili Geçmiş dizisi için alınmış herhangi bir final kararı yok.

Sevgili Geçmiş Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Sevgili Geçmiş dizisi yapımcısı Süreç Film ile Star Tv arasında 8 veya 10 bölümlük bir sözleşme var. Bu sözleşme sonunda Star Tv Sevgili Geçmiş dizisinin reytinglerine bakıp dizinin yayın haklarını almaya devam edip etmeyeceğine karar verecek. Eğer Sevgili Geçmiş dizisi 5 ve üzeri reyting alabilirse sezon sonuna kadar devam edebilir; ancak 4’ün altında reyting alırsa muhtemelen 8. bölümde en fazla 10. bölümde ekranlara veda edecektir.

Sevgili Geçmiş dizisi düşük reytingler almaya devam ediyor; bir de üzerine yüksek maliyeti olan bir dizi Star Tv istese de SEvgili Geçmiş dizisini 10 bölümden fazla uzatamaz bu reytingler ile. Sevgili Geçmiş dizisinin oyuncu maliyeti ciddi manada yüksek.

Sevgili Geçmiş final geliyor

Sevgili Geçmiş 25 Ekim’de Başlıyor

Sevgili Geçmiş dizisi ilk bölümü ile 25 ekim cuma akşamı izleyicisi karşısına çıktı. Başrollerini Ece Uslu, Emre Kınay, Sevda Erginci, Seçkin Özdemir Elifcan Ongurlar, Burak Yamantürk, Melis Sezen, Özge Özacar ve Burak Çelik gibi çok ünlü isimlerin paylaştığı Sevgili Geçmiş dizisi çok büyük ümitler ile yayına başlasa da ne yazık ki beklediği gibi bir reyting alamadı ilk bölüm itibari ile.

Sevgili Geçmiş dizisinin başrol oyuncularından başka yapımcı üç dizi çıkarırdı; ama Süreç Film Sevgili Geçmiş dizisinde işini riske atmak istemedi ve neredeyse her önemli karakter içi bir başrol oyuncusu ile anlaştı. Bu nedenle de dizinin maliyetleri çok yüksek. Rakip dizilerden Arka Sokaklar’dan en az iki kat; yine Hercai’den en az üç kat fazla maliyeti olan bir dizinin tüm rakiplerinin gerisinde kalması çok kabul edilebilir bir durum değil; ancak Sevgili Geçmiş dizisi için daha yeni başlıyor diyebiliriz; zira ilk bölümde dizinin ana karakterleri Ece Uslu ve Emre Kınay yer almadı.

Sevgili Geçmiş Reytingleri

Sevgili Geçmiş ilk bölümü ile totalde 3.96 reyting alarak sadece rakip dizilerden Trt’in Payitaht Abdulhamid dizisini geçmiş görünüyor. Diğer diziler ise Sevgili Geçmiş’in çok üzerinde. Mesela Arka Sokaklar ve Hercai dizisi neredeyse totalde Sevgili Geçmiş dizisinin iki katı reyting almış durumda.

Sevgili Geçmiş dizisi totalde ise 4.73 reyting ile Arka Sokaklar ve Payitaht Abdulhamid dizilerini gerisinde ancak Hercai dizisinin önünde yer alarak kendisine 5. sırada yer bulmuş. Total de Sevgili Geçmiş’in başarısı çok mutlu edici ama total izleyicisi ilk bölümü genelde izler; eğer severse tutkulu şekilde devam eder sevmezse çok hızlı düşüş yaşar.

Sevgili Geçmiş dizisi genel olarak izleyiciden olumlu dönütler almış. Arka Sokaklar’ın sadık izleyicisi Sevgili Geçmiş ile hiç ilgilenmemiş ama bir çok Hercai izleyicisi Hercai’den artık sıkıldığı ve aynı şeyleri anlattığı için Sevgili Geçmiş’i izleyen ve Hercai’ye alternatif gören çok olmuş.

Ferhat İle Şirin Sevgili Geçmiş’in Canını Sıkabilir

Eğer Hercai dizisi izleyicisini sıkmaya devam eder ve Sevgili Geçmiş dizisi de ilk bölüm performansını sürdürebilirse bence Sevgili Geçmiş dizisi tutabilir; ancak Sevgili Geçmiş dizisini bekleyen iki tehlike var. İlki Fox TV’nin Ferhat ve Şirin dizisini cuma günü yayınlama kararı. Diğeri de Hercai dizisinin kendisine gelmesi ve izleyicisini tekrar heyecanlandırması.

Tolga Sarıtaş, Leyla Tanlar ve Cansu Dere’nin başrollerini paylaştığı Ferhat İle Şirin dizisi dikkat çekici bir proje. Ferhat İle Şirin dizisinin göstereceği performans da Sevgili Geçmiş dizisinin geleceğini etkileyecektir. Sevgili Geçmiş Final

Sevgili Geçmiş Dizisinde Hiç Bir Dizi de Olmayan Senaryo Genişliği Var

Sevgili Geçmiş dizisinde üç kardeşin üç hayrı hikayesi var. Bir de Cahide ve Cemal’ı hikayesi de senaryoya dahil edildiğinde

 

Sevgili Geçmiş’e Olumlu Eleştiriler Var

Sevgili Geçmiş izleyicisi sosyal medyada dizi ile ilgi olumlu yorumlar yapmış; ancak bir çok izleyicide konusunun çok dağınık olduğunu ve anlamakta zorlandığını da eklemiş. İlk bölümden de kötü karakter Tekin’in ölmesi izleyici diziye bağladı.

Sevgili Geçmiş Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (2 Yorum)

  1. Biz de Sevgili Gecmis dizisini cok begendik, diger dizilerde farkli. Ozellikle Ege’de cekiliyor olmasi, Ege’nin denizini, manzaralarini, zeytinliklerini gosteriyor olmasi cok cekici. Bu dizi Avrupa’da gosterilse kesin turist patlamasi yasanir. Cekimler mukemmel, oyuncular kusursuz, renkler harika. Biz cok begendik, umariz bir sure daha devam eder. Biz soyle dusunuyoruz: eninde sonunda Tekin’in oldugunu olaya adi karisacak herkes ogrenecek, ama adam o kadar kotu ki, herkesin huzuru icin olayi saklayip ortbas edecekler, herkes de mutlu mesut hayatina devam edecek. Umariz guzel olur hersey, ayni cekimlerin guzelligi gibi.

  2. SEVGİLİ GEÇMİŞ DİZİSİ İSTENİLEN YERE GELECEK İYİ BİR REYTİNGİ HAK EDİYOR GÜZEL BİR DİZİ GÜZEL BİR KADROSU VAR