Sevgili Geçmiş Nerede Çekiliyor? (İzmir Urla Kuşçular Köyü)

Sevgili Geçmiş dizisi çekimleri 10 eylül 2019 salı günü İzmir’in şirin ilçesi Urla’ya Kuşçular Köyünde başladı. Ekim ayında Star Tv ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Ece Uslu ve Emre Kınay’ın başrollerini paylaşacağı yardımcı başrol olarak kadroda Seçkin Özdemir, Sevda Erginci Çiçek Acar Burak Çelik, Zeynep Gülmez, Burak Demir ve Elifcan Ongurlar gibi ünlü isimlerin yer alacağı Sevgili Geçmiş dizisinin çekimleri 9 eylül 2019 da İzmir’in turistik ilçesi Urla’da başladı. 

Sevgili Geçmiş dizisi tam liste oyuncu kadrosu için tıklayınız https://diziseti.tv/sevgili-gecmis-oyunculari-kadrosu-ve-karakterleri-tam-liste-tum-oyuncular/

Sevgili Geçmiş dizisinde yılları 24 yıl önce ayrılmış üç kardeşin İzmir’in güzel bir kasabası olan Güneşli Bahçe’de bir düğünde buluşma hikayesi anlatılacak. Cahide’nin ortanca kızı İpek Güneşli Bahçe kasabasına yetiştirme yurdundan evlatlık verilmiştir. İpek Güneşli Bahçe kasabasında ki üzüm bağlarının sahibidir. Hikaye de işte bu Güneşli Bahçe kasabasında geçecektir.

Güneşli Bahçe Kasabası Nerede?

Güneşli Bahçe kasabası diye bir kasaba gerçekte yoktur. Bu isim tamamen Sevgili Geçmiş dizisi senaristinin uydurmasıdır. Güneşli Bahçe denen köyün resmiyette ismi İzmir Urla’ya bağlı Kuşçular Köyüdür.

Sevgili Geçmiş Çekimleri İzmir’de Başladı

Kadrosunda bir çok yıldızı barından Sevgili Geçmiş dizisinin tüm oyuncuları dizinin İzmir çekimlerine gelmedi. Bize gelen bilgilere göre Sevgili Geçmiş dizisinde hikaye İzmir’in Urla ilçesinin Kuşçular köyünde başladıktan sonra bir kaç bölüm içinde İstanbul’a taşınacakmış. Son döndemde bu tarz İstanbul dışında başlanıp setin İstanbul’a alınması çokça yaşanır oldu. Son dönemde yayına giren Aşk Ağlatır dizisi Balıkesir’in şirin ilçesi Sururluk’da başlayıp İstanbul’a alınırken Fox TV’nin Mucize Doktor dizisi de Bilecik Ömerli köyünde başlanıp İstanbul’a taşındı. Sevgili Geçmiş dizisi de son dönemin modasına uyarak İzmir Urla’da başlayacak ve İzmir’in güzel ilçesi Urla’nın güzelliklerini izleyiciye gösterdikten sonra set İstanbul’a taşınacak.

Gençliklerinde bir birine sevdalı iki aşığın yıllar sonra İstanbul’da karşılaşması ile başlayacak Sevgili Geçmiş dizisinde bol bol Flash Back sahneleri de çekilecek ve özellikle Ece Uslu ve Emre Kınay’ın gençliklerine hayat veren oyuncular bolca bu sahnelerde kullanılacak.

Sevgili Geçmiş dizisi çekimleri için Emre Kınay Urla’da kendisi için hazırlanan bir otele yerleşti.

Diğer taraftan Sevgili Geçmiş dizisinde yer alacak Özge Özacar’da İzmir’e geldi ve İzmir Adnan Menderes Havalimanından ilk pozunu verdi. Peki tam olarak Sevgili Geçmiş seti nereye kurulacak?

Sevgili Geçmiş Nerede Çekiliyor?

Sevgili Geçmiş dizisi İzmir’in Urla ilçesinde gerçekleştirilecek. Süreç Film’in yapımcılığını üstlendiği dizi de Urla Belediye başkanı İ.Burak Oğuz’da katılacak ve oyuncular ile bir araya gelerek ilçenin tanıtımına katkı da bulundukları için teşekkür edecek. Urla eskiden küçük bir sahil beldesi iken şimdilerde nüfusu 70.000’lerde olan yazın türizm sezonunda ise 100.000 gören büyük bir şehirdir.

Yine de İzmir’in en sakin tatil beldeleri arasında yer alan Urla özellikle tarihi dokusunu korumayı başarmış küçük sahil kasabaları ile ünlüdür. Sevgili Geçmiş dizisinin çekildiği Urla’nın Kuşçular köyü de son dönemlerde çok değişmiş. Sakin ve sessiz bir sahil kasabasıyken şimdilerde bir çok tatil sitesinin yapıldığı bir kent halini almış.

Daha önce ekranlarda yer alan ve çok sevilen Kavak Yelleri dizisi de Urla’da çekilen dizilerden en önemli olanıydı. Daha sonra Kaçak Gelinler ve Bitmeyen Şarkı gibi dizilerde Urla’da çekim yapan dizilerden.

Sevgili Geçmiş Seti Kuşçular Köyüne Kuruldu

Sevgili Geçmiş dizisinde biraz daha  Kuşçular Köyünün bozulmamış; site yapılmamış taraflarını izleyeceğiz. Zira Sevgili Geçmiş dizisi bir gençlik dizi değil. Özellikle seyrine doyum olmayan Rüzgar Gülleri Sevgili Geçmiş dizisinin çekildiği Kuşçular Köyünün en önemli görselliklerinden.

Bir Ege dizisi olacak Sevgili Geçmiş dizisinde bol bol da köylü halktan yardımcı oyuncu oynatılacak; bu da tatil sezonun bitmesine yakın Urla’lı figüran adayları için kendini gösterme anlamında fırsat sunacak.

Özellikle enginarı ile ünlü olan Urla’nın bir çok bölgesinde Sevgili Geçmiş dizisi çekimleri yapılacak. Daha sonra İzmir merkez çekimleri yapılacak diye tahmin ediyoruz. Sevgili Geçmiş dizisi çekimleri gerçekleitilkçe çekimlerin yapıldığı bölgeleri sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

Sevgili Geçmiş Tanıtım Fragmanı