Sol Yanım Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Sol Yanım dizisi için kesin final kararı alındı. Sol Yanım dizisi 24 şubat 2021 çarşamba akşamı 13. bölümü ile final yapacak. Böylece Sol Yanım Ne Zaman Final Yapacak? sorusu da cevabını bulmuş oldu.

Sol Yanım 24 Şubat’ta Final Yapıyor

Sol Yanım dizisi düşük reytingler nedeniyle 24 şubat çarşamba akşamı 13. bölümü ile ekranlara veda edecek. Sol Yanım dizisi çekimleri 13 şubat haftasında tamamlanmış ve set bitirilmiş olacak. sol yanim 24 subat final

Sol Yanım Finale Koşuyor

4. bölümü ile 17 aralık 2020 de izleyicisi karşısına çıkan Sol Yanım dizisinde küçük reyting artışları olsa da ne yazık ki genç oyuncuların yer aldığı dizi için final çok yakın görünüyor; perşembe gününde tüm kanalların dizilerinin gerisinde kalan ve Ab grubunda sadece 2 reyting alabilen dizi için ümitler tükenmiş durumda.

Sol Yanım dizisi için şuanda konuşulan kesin bir final tarihi yok ve 20 aralık itibari ile dizinin çekimleri devam ediyor. Sol Yanım dizisi oyuncuları ve set ekibi kötü ihtimali göz önüne almadan var güçleri ile çalışıyorlar; Allah yardımcıları olsun. Sol Yanım dizisinde tahmin edilen final tarihi ise şubat 2021. sol yanim final subat 2020 resimleri

Sol Yanım Kötü Başladı

26 kasım da yayın hayatına başlayan Sol Yanım dizisi ilk bölümünde beklenen ilgiyi göremedi. Gençlik dizisi olarak tanıtılan bu nedenle de belli bir kesimin dikkatini çeken Sol Yanım dizisi ilk bölümünde 2.96 reyting ile 18. sırada yer aldı.

Star Tv yönetimi zaten ilk bölümden çok yüksek reyting beklemiyordu; zira diziyi en zor güne koymuşlardı; Bir Zamanlar Çukurova, Alev Alev ve Mucize Doktor ve MasterChef Türkiye gibi rakiplerin karşısına çıkardıkları diziden 4 ve üzeri reyting alsalar yeterli olacaktı ancak o da olmadı.

Sol Yanım dizisi Gençler Tarafından beğenilse de 2011 yapımı başrollerinde Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy’un yer aldığı Adını Feriha Koydum dizisine benzetildi. Dizi de fakir kız, zengin erkek olması ve dizinin bir üniversitede geçmesi nedeniyle Sol Yanın dizisi Adını Feriha Koydum dizisine benzetildi.

Star TV Özge Yağız’a Güvendi; En Çok Eleştiriyi de Özge Yağız Aldı

Sol Yanım dizisi Kanal 7 de izlenme rekorları kıran Yemin dizisi yıldızı Özge Yağız’ın üzerine kurulmuştu ancak Özge Yağız ilk bölümde özellikle oyunculuk performansı ile çok büyük eleştiri aldı. Yapımcı ise sadece Yemin izleyeneler izlese 3 reyting alırız diye düşünmüştü ancak 3 reyting bile alamadı. sol yanim final resimleri

Rakipler Çok Güçlü

Sol Yanım gibi bir gençlik dizisini ne yazık ki perşembe akşamı gibi zor bir akşama koymak akıl işi değil. Sadece Bir Zamanlar Çukurova ve Mucize Doktor her hafta 20 reytingi geçerken Alev Alev ve MasterChef Türkiye de 12 reytingi geçiyor. Gerçekten  bu akşama yeni bir dizi koyup da 5 – 6 reyting almasını beklemek akıl işi değil. Star Tv yönetimi eğer Sol Yanım dizisinin tutmasını ve en azından bu sezon sonuna kadar devam etmesini istiyorsa acilen gün değişimine gitmeli ve geç kalmamalı.

Star TV’nin zaten elinde dizi yok; Seferin Kızı ve Menajerimi Ara’dan başka dizisi olmayan Star TV’nin Sol Yanım’ı perşembeye koyması mantıksız; Sol Yanım final yapan Babil’in yerine cuma akşamına alınabilir.

Sol Yanım Ne Zaman Final Yapacak?

Eğer Sol Yanım dizisi gün değiştirmezse ne yazık ki şubat 2021’i göremeden ekranlara veda edecektir. Star Tv yönetimi ile Sol Yanım dizisi yapımcısı BKM Film arasında 2020 ocak ayına kadar kadar 8 bölüm sözleşmesi var diye tahmin ediyoruz. Ocak ayında diziler en az 2 hafta ara verecek. Sol Yanım dizisi bu kadar kötü reyting almaya devam ederse bu durumda şubat 2021 de  Sol Yanım dizisi final yapacaktır.

Sol Yanım Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Yapımcılar ve kanallar arasında yapılan sözleşmeler gizlidir; ancak son dönemde Star Tv ve Kanal D gibi dizi tutturamayan kanallar 13 bölü yayın sözleşmesi yaptıktan sonra dizinin geleceğine karar veriyorlar. Bu durumda Sol Yanım dizisinin geleceğini 17 ve 24 aralıkta yayınlanan bölümlerinin sonuçlarına göre karar verilecek. Eğer Sol Yanım dizisi aralık ayında 4 ve üzeri reyting alırsa bu durumda 2021’de de devam edebilir; yok Sol Yanım 3’ün altında reytingler almaya devam ederse bu durumda Sol Yanım dizisi 13. bölümü ile 2 şubatta ekranlara veda edecektir.

Sol Yanım Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm Yayınlanacak? (1 Yorum)