Sol Yanım Neden Final Yapıyor? Neden Bitiyor?

Sol Yanım için bir türlü yükselmeyen reytingleri nedeniyle erken final kararı verildi. Böylece Sol Yanım Neden Final Yapıyor sorusunun cevabı da belli oldu. Sol Yanım dizisi için Star TV yönetimince final kararı verildi. BKM filmin yapımcılığını üstlendiği Sol Yanım dizisi bir türlü istenen reytinglere ulaşamadı. Bunun sonucunda da Sol Yanım dizisinin 13 bölümlük ilk yayın sözleşmesinin uzatılmayacağı yapımcıya bildirildi.

Sol Yanım dizisi kesin olarak 24 şubat 2021 çarşamba akşamı 13. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek. Sol Yanım dizisi 12 şubatta final bölümünü çekti ve dizinin çekimleri tamamlanarak set dağıldı.

Sol Yanım Neden Final Yapıyor?

Sol Yanım dizisi yapımcısı BKM Film ile Star TV arasında 13 bölümlük bir sözleşme imzalanmıştı. Star TV yönetimi 10 şubat çarşamba akşamı yayınlanan Sol Yanım 11. bölüm reytinglerini değerlendirdi. Sol Yanım dizisi 10 şubatta total reyting grubunda ilk 25’e giremedi. Böyle olunca çarşamba akşamı Star TV’de yayınlanan reklamlar ulusal kanallar arasında neredeyse en düşük ücret ile yayınlandı.

Sol Yanım dizisinin yayınlandığı her bölümde Star Tv zarara etti. Sol Yanım dizisi düşük bütçeli bir dizi olsa da yine de Star TV’yi kurtarmadı. Çarşamba akşamı Sadakatsiz ve Kuruluş Osman dizilerini kanalları reyting pastasından en büyük payı alırken Star TV payı ise her hafta düşüyor; çünkü Sol Yanım her hafta reyting kaybediyor.

Sol Yanim final 13. bolum

Sol Yanım Final Yapacak Algısı Sol Yanım’ın Sonu Oldu

Sol Yanım dizinin aldığı çok düşük reytingler sonrası ilk 5 bölümde izleyici bu dizi düşük reyting alıyor nasıl olsa final yapar yarıda kalır bu dizi izlemeyim düşüncesine kapıldı. Böylece Sol Yanım dizisi her hafta reyting kaybetti. BKM Film 13 bölümlük uzun bir sözleşme yapmış eğer bu sözleşme olmasaydı Sol Yanım dizisi 8. bölümde biterdi.