Son Yaz Metin Kimdir? Sinan Tuzcu Kim? Hangi Dizilerde Oynadı?

Fox TV’nin yeni dizisi Son Yaz 1 ocak cuma akşamı ilk bölümü ile ekranlarda olacak. Oyuncu kadrosunda Alperen Duymaz, Funda Eryiğit ve Sezer Koç gibi ünlü isimlerin yer aldığı Son Yaz dizisinde sevilen oyuncu Sinan Tuzcu da Metin Yaman karakteri ile yer alacak.

Bir çok izleyici Metin’i çok yakından tanıyacak ancak onun Sen Anlat Karadeniz dizisinde çok sevdikleri Mustafa Kaleli olduğunu çıkaramayacaklar zira Mustafa Kaleli ile Son Yaz dizisinin Metin Yaman’ı arasında çok fark var. Son Yaz stil danışmanları da Sinan Tuzcu’nun stilinde senaryoda ki karakterine göre çok önemli değişiklikler yapmışlar.

Son Yaz Metin Kimdir?

Metin Emel’in biricik eşidir. Çok rahat bir tip olan Metin hiç bir şeyi kafasına takmaz, entelektüel  ve sosyal bir tiptir. Tam bir sohbet adamı olan Metin kibar, titiz ve keyif düşkünü bir adamdır. Eşine ve kızı Naz’a karşı çok merhametli ve sevgi dolu olan Metin herkesin saygı duyduğu ve sevdiği bir adamdır. Zamanında çok büyük bir mirası reddetmiş Metin Çeşme’nin sayılı zenginlerinden birinin oğludur ama ailesi fakir kızı diye Emel’i kabul etmeyip ya biz ya Emel deyince Emel’i tercih etmiş ve babası tarafından mirastan men edilmiştir.

Bunu bile kafasına takmayan Metin Emel ile güzel bir yuva kurmuştur. Metin Paçoz isimli teknesi ile hayatın keyfini sürerken eşi Emel de butik restoranında yemek yapmaktadır. Kızı ile iyi  bir baba kız ilişkisi olan Metin dalışa da çok meraklı. Savcı Ali Atay ile bacanak.

son yaz metin

Sinan Tuzcu Kim?

10 Temmuz 1977 Gaziantep doğumlu olan usta oyuncu Sinan Tuzcu 44 yaşının içindedir. Duru Tiyatro da uzun yıllar sahneye çıkmış Sinan Tuzcu oyunculuk eğitimini ise Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında almıştır. Sinan Tuzcu’nun ünlü olduğu dizi ise Trabzon’da çekilen Sen Anlat Karadeniz dizisi olmuş dizi de Mustafa Kaleli karakterine hayat vererek ünlenmiştir. Aktif olarak tiyatro yapan Sinan Tuzcu  2006’dan beri oyuncu Dolunay Soysert ile evlidir. Aktif olarak Duru Tiyatro da Emre Kınay ile sahneye çıkmaktadır.

Sinan Tuzcu Dizileri

  • Sen Anlat Karadeniz
  • 7 Yüz
  • Babam ve Ailesi
  • Kehribar
  • Arka Sokaklar
  • Urfalıyam Ezelden
  • Babalar ve Evlatlar
  • Elveda Rumeli

sinan tuzcu 2021