Son Yaz Nerede Çekiliyor? İşte Set Mekanları

Başrollerini Alperen Duymaz ve Hafsanur Sancaktutan’ın paylaşacağı Son Yaz dizisi için sete çıkma vakti geldi. Hazırlıklarına ağustos ayında başlanan Son Yaz dizisi için uzun süren bir araştırmanın ardından dizinin çekileceği bölgeye karar verildi.

Son Yaz Nerede Çekiliyor?

Son Yaz dizisi çekimleri İzmir’in güzel ilçeleri Urla, Alaçatı ve Seferihisar’da gerçekleşecek. Ayrıca Son Yaz dizisi çekimlerinde İzmir’in merkez ilçesi olan Konak’ta kullanılacak. Son Yaz dizisi konusu itibari ile bir tatil bölgesinde geçtiği için çekim mekanlarının da Türkiye’nin gözde tatil mekanları olması çok doğal. Son Yaz dizisinde özellikle Urla ve Seferihisar’da bir çok doğa harikası da izleyici karşısına çıkarılacak.

Son Yaz dizisinin yönetmeni Burak Arlıer çekimleri için eylül ayı sonu özellikle bekledi. Pandemi dönemi de Son Yaz dizisinin çekimlerinin İzmir’e alınmasında önemli bir etken oldu. Son Yaz dizisi için bir çok oyuncu pandemi döneminde ailesini arkasında bırakarak İzmir’e gelmek ve aylarca evinde değil de İzmir’de kalmak zorunda. Bu da pandemi döneminde yapımcıların istediği bir durum çünkü sette izole bir ortam oluşturulmuş oluyor ve oyuncular set ekibi dışında kimseyle temas etmemiş oluyor.

Son Yaz Dizisinde Set Önce Urla’ya Kurulacak

Son Yaz dizisinin yayınlanacağı Kanal hala resmi olarak açıklanmasa da İzmir’in Urla ilçesinde heyecan şimdiden başladı. Özellikle dizinin oyuncu kadrosunda yer alan Alperen Duymaz, Ali Atay Gökçe Akyıldız ve Emre Karayel’in Urla’ya gelecek ve kış ayları boyunca Urla’da çeki yapacak olması Urla halkı için de özel olacak. Urla merkez de Son Yaz dizisi çekimlerinde kullanılacak önemli mekanlardan olacak. Şuana kadar Son Yaz dizisinin Urla’da setinin kurulacağı köy belli olmadı. Son Yaz dizisi hikayesi bir köyde geçecek gibi.

Son Yaz dizisi çekimleri için ise dizinin kadın başrol oyuncusu Hafsanur Sancaktutan şimdiden Urla’ya geldi ve Urla’dan ilk fotoğrafını paylaştı bile. Son yaz nerede cekiliyor resimleri

 

Son Yaz Nerede Çekiliyor? İşte Set Mekanları (1 Yorum)