Teşkilat Kemal Kimdir? Mert Karabulut Kimdir?

Trt 1’in yeni dizisi Teşkilat pazar akşamlarının en çok izlenen dizisi olmayı başardı. Bu başarı da tabi ki dizinin oyuncularının da katkısı büyük. Teşkilat  dizisi yapımcısı Tims&B her bir karakter için özel bir çalışma yaptı ve en uygun oyuncuları seçti. Teşkilat  dizisinde Kemal karakteri için de yetenekli oyuncu  Mert Karabulut  ile anlaştı. Peki kimdir Mert Karabulut?

Mert Karabulut Kimdir?

Mert Karabulut 25 Ekim 1982 de Ankara da dünyaya gelmiştir ve ve 39 yaşındadır. Ankara Üniversitesi Fen Edebiyat fakültesi Matematik bölümü mezunu olan Mert Karabulut Arka Sokaklar dizisi ile oyunculuğa başlasa da son dönemde Payitaht Abdülhamid, Kardeşim İçin, Bir Zamanlar Osmanlı, Çırağan Baskını ve Vuslat gibi dizilerde kendini gösterme fırsatı yakalamıştır.  Mert Karabulut en büyük şansı da Teşkilat dizisinde hayat vereceği Kemal karakteri ile yakalamıştır.  Mert Karabulut oyunculuk eğitimini Ankara Sanat Tiyatrosunda almıştır.

mert karabulut

Teşkilat Kemal Kimdir?

Teşkilat dizisinde Kemal Zehra’nın boşandığı eşidir. Zehra’ya aşık olan ve onunla evlenen Kemal Zehra’nın bir istihbarat elemanı olduğunun farkında değildir sadece onun bir iş kolik olduğunu düşünmekte bu nedenle de onun kızları Yağmur’u ihmal ettiğini düşünmektedir.

özel bir şirkette yönetici olan Kemal de aslında işkoliktir; ancak kötü giden evliliklerinde tek suçlu olarak eşi Zehra’yı görmektedir. teskilat kemal