The Taste Türkiye Jüri Üyesi Ali Ronay Kimdir? Kaç Yaşında? Restoranı Nerede

The Taste Türkiye çok yakında Fox Tv ekranlarında yayınlanacak. Format olarak  Master Chef yarışmasına benzeyen The Taste Türkiye Amerikan Abc Kanalında 2 yıl süreyle yayınlanan The Taste Provizyon Medya tarafından uyarlanarak tüm hakları Fox Tv ye satılmış. 2019 yazında ekranlarda olması beklenen The Taste Türkiye yarışmasında birbirinden ünlü jüri üyeleri bulunuyor.

Dört şefden oluşan jüri ekibi kendilerine 16 kişilik bir yarışmacı belirleyip O Ses Türkiye elemelerinde olduğu gibi eleme yapacaklar. Eleme esnasında jüriler kendi yarışmacılarını bilmeden puan verecekler. Bu şekilde yapılan elemelerin ardından bir kişi kazanacak.11

Aslında zevkli bir yarışmaya benziyor. Master Chef de belli bir izleyici kitlesi oluşmuştu. Bu yarışmada seyirci kitlesinin artacağını düşünüyorum. Dünyaca ünlü şeflerden oluşan jüri heyetinde Ali Ronay, Şemsa Denizsel. Rafet İnce bulunuyor.

The Taste Türkiye Jüri Üyesi Ali Ronay Kimdir?

Aslında küçüklük ideli olmayan bir mesleği yapan Ali Ronay Amerika’ya gittiğinde Mutfak Sanatları Bölümü ile tanışmış ancak o zaman şartlarında bu idealini ertelemek zorunda kalmış. Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünü okurken bu işin kendisine uygun olmadığını anlayarak Ankara ya geri dönüş yapmış burada Gazi Üniversitesi Vakfının Ah&Ma Otel İşletmeciliği okuluna kayıt yaptırdı.

Stajını Dünyaca ünlü Hilton Otelinde yapan Ali Ronay burada dünyaca ünlü aşçılarla çalışmış ardından İstanbul da yeni açılan  Chef’s Restauran’da stajına devam etmiş burada da şansına iyi aşçılarla çalışma fırsatı bulmuştur. Bu sırada Fransız Kültürü ve mutfağı kurslarına katıldı. Ancak daha yolun başında olduğunu düşünüyordu.ali1

Chef Aret’in eğitiminden geçen Ali Ronay Azerbaycan da açılan ve 6 yıldızlı olan Baku Excelsior Hotel’in açılışında ekibin başında görev yaptı. Şimdilerde Bakü’de çalışmaya devam ediyor. Bir de onun sloganı var ” Hayat İçin Ye Yemek İçin Yaşa” En çok Akdeniz ve Latin Amerika  yemeklerinden hoşlanıyor. Mükemmeli bulmak için sürekli çalıştığını söylüyor.

Ali Ronay çok gezmesi ve dünyaca ünlü otellerde çalıştığı için 5 dil biliyor. 27 yaşında aşçıbaşı olan Ali Ronay 10 yıldan beri de Anadolu Yemekleri üzerine araştırmalar yapıyor. Öğrendiklerimi daha çok paylaşıyor ve daha çok öğreniyorum diyor. ali

Ali Ronay, Gazi Üniversitesi & Amerikan AHMA ve Paul Bocuse Enstitüsü’nden mezun olmuştur. 10 yıldır Anadolu Mutfak Kültürleri üzerinde araştırmalar yapmıştır. Lokal tatlara kattığı yeni yorumlarla, Swissôtel mutfağına kendi imzasını atmıştır. Kendisine The Taste Türkiye jüriliğinde başarılar dileriz.

The Taste Türkiye Tanıtım Fragmanı