TLC Deniz’in Mutfağı Sunucusu Deniz Orhun Kimdir?

Deniz’in Mutfağı programının çekimleri devam ediyor. Talya Prodüksiyonun yapımcılığını üstlendiği Deniz’in Mutfağı  6 Mayıs’ta saat 18:30 TLC ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Denizin Mutfağı ne zaman başlayacak

Ekranların farklı yüzü TLC yeni bir programa daha imza atıyor. Yayınladığı sıradışı programlar ile farklı bir seyirci kitlesine ulaşan TLC kanalı Ramazan ayı içinde yemek programı ile seyircisinin karşısına çıkacak. Deniz Orhun’un sunacağı program Deniz’in Mutfağı 6 Mayıstan itibaren hafta içi hergün 18.30 da seyircisiyle buluşacak.

Konusunda uzman olan Deniz Orhun’un sunacağı programda birbirinden güzel yemekler yapılırken birbirinden ilginç hikayeler de paylaşılacak. Yemek yapmayı zevkli hale getirecek program için Deniz Orhun hayranları da gün sayıyor. Ancak burada küçük bir eleştiri yapmadan geçemeyeceğim. Programın 18.30 da yayınlanması biraz tlc 1mantıksız olmuş.

Bu saatte ev hanımları iftar saati yaklaştığı için ocaklarının başında olacaklardır. Telaşla iftar sofrasını yetiştirmenin derdine düşecekler ve bence TV izlemeyi bir kenara bırakacaklardır. Programın saati 17.00 gibi olsa belki izlenirdi. Yine de Deniz Orhun gibi usta bir şefin programın izlenmesine oldukça katkıda bulunacağı aşikar.

Deniz’in Mutfağı Deniz Orhun Kimdir?

TLC ekranlarında Ramazan ayı boyunca yemek programı yapacak olan Deniz Orhun’un sıradışı bir hayat hikayesi var. Aslında mühendis olan Deniz Orhun daha sonra meslek değiştirip aşçı olmuş ve kısa sürede büyük başarılara imza atmış. Peki Deniz Orhun Kimdir? Neden mesleğini bırakıp Aşçı Oldu ?

1974 yılında dünyaya gelen Deniz Orhun Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bitirdikten sonra İngiltere London College Economics & Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Uzun yıllar kurumsal firmalarda çalışan Deniz  İsveç, Dubai ve Brezilya gibi ülkelere görev icabı seyahatler yapmıştır. deniz

Ziraat mühendisi olduğu için ikinci bir meslek olarak ne yapabilirim diye araştırma yaparken bir arkadaşının  mutfağına girmiş ve orada incelemelerde bulunduktan sonra pasta üzerine Amerika Kendall College de pastacılık ve fırıncılık eğitimi almış. Çok çalıştığı için burs alan Deniz  Klemantin Açık Mutfak ve Pasta Evi ni kurmuş. Ayrıca 2013 yılında Klemantin yapımı kurarak burada sunuculuğunu kendisinin yaptığı yemek programları sunmuş. deniz1

Beyaz Saraydan Hollywood’a bir çok ünlüye de yemek yapan şefimiz TLC ekranlarında yayınlanacak olan Deniz’in Mutfağı yemek programını sunacak. Deniz Orhun daha önce de yemek programları yapmış Deniz Orhun 2007 yılında Chicago International Cuisine Festival’de en iyi şef dalında birincilik ödülü almış.

Deniz’in Mutfağı Tanıtım Fragmanı