The Taste Türkiye Jürileri ve Yarışmacıları Kimler? İşte Tüm Liste

The Taste Türkiye 2. Sezon Yeni Jürisi ile Eylül 2019 da Fox TV’de Başlıyor

The Taste Türkiye’nin ilk sezonu 29 temmuz da final yapmıştı. Programın ikinci sezonu için The Taste Türkiye yapımcısı Provizyon medya çok çalışmış hem The Taste Türkiye’nin jüri kadrosunda değişikliğe gitmiş hemde programın konseptinde değişiklikler yapmış.

Bilindiği üzere The Taste Türkiye’nin ilk sezonunda  Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rıfat İnce jüri olarak yer almıştı ve programın bir moderatörü yoktu. The Taste Türkiye’nin ikinci sezonunda ise  Ali Ronay ve Rıfat İnce jüri olarak devam ederken ünlü şef Esen Hünal Şemsa Denizsel’in yerine jüri koltuğunda oturacak. Diğer taraftan MasterChef Türkiye’nin ilk sezonunda yer alan Hazer Armani artık The Taste Türkiye için savaş verecek ve The Taste Türkiye’de moderatör olarak yer alacak.

The Taste Türkiye 2. Sezonu ile eylül 2019 da Fox Tv’de. Peki Şemsa Denizsel The Taste Türkiye’den neden ayrıldı? Detaylar için tıklayınız Neden Ayrıldı?

The Taste Türkiye’de Hazer Armani Şef programın ilk bölümünde moderatör olacak; takımlar oluştuktan sonra ise artık yarışmacılara mentor şef olarak destek verecek. Bakalım The Taste Türkiye’nin ikinci sezonunda yapılan değişiklikler programın reytinglerini nasıl etkileyecek. Özellikle tatlı dili ve farklı güzelliği ile Esen Hünal çok fark yaratacak. 

The Taste Türkiye 2. sezon jürileri

The Taste Türkiye 1. Sezon Başlıyor

The Taste Türkiye ilk bölümüyle 15 Mayıs Çarşamba akşamı 20.00’de Fox Tv’de yayında olacak. 

The Taste Türkiye çok yakında Fox Tv ekranlarında izleyicisi karşısında olacak. Amerika’nın Abc kanalında 2013 2015 yılları arasında yayınlanan The Taste yarışması Fox TV tarafından Türkiye’ye uyarlanıyor. 2018 yazında MasterChef Türkiye ile büyük başarı yakalayan Tv8’e özenen   Provizyon Medya The Taste yarışmasının formatını satın aldı ve yarışmanın yayın haklarını da Fox TVye sattı. Böylelikle The Taste Türkiye  yarışması 2019 yaz sezonunda Fox Tv ekranlarında izleyicisi karşısın da olacak.

The Taste Türkiye Fox TV’de tutar mı tutmaz mı İzlenir mi izlenmez mi bilmem ama bence güzel bir format en azından Türkiye’de daha önce denenmemiş bir yemek yarışması formatıThe Taste Türkiye jürisi

The Taste Türkiye Kuralları

The Taste Türkiye yarışması aslında O Ses Türkiye ile MasterChef Türkiye’nin karması bir yarışma programı. Onlarca aday arasından Türkiye’nin dünyaca ünlü dört şefi 16 kişilik bir takım kuracaklar. Şefler kurdukları takımları aynı O Ses Türkiye’de olduğu gibi seçecekler.

Dört şef kurduğu takımları yarıştırmaya başlayacak ve hangi yemek kimin olduğunu bilmeden en kötü yemeği yapan aşçı adayını eleyecekler ve böylelikle bir tane kazanan ortaya çıkmış olacak. Yarışmacılar yaptıkları yemeği sadece tek bir kaşıkta jürinin beğenisine sunacak. Jüri, yemekleri kimin hazırladığını, hangi malzemeleri kullandığını veya nasıl pişirdiğini bilmeden değerlendirecek. Jüri üyeleri başarılı buldukları adayları, 4’er kişiden oluşacak takımlarına almak için ikna etmeye çalışacak.

Programa gelen misafir şeflerin belirlediği konseptte yemeklerini hazırlayan takımlardan en başarılı performansı sergileyen yarışmacı, dokunulmazlık kazanacak.

The Taste Türkiye Jüri Üyeleri Kimler?

Şemsa Denizsel

Şemsa Denizsel kendini mutfağın kraliçesi olarak tanımlar. Şemsa Denizsel’in vaz geçilmezi doğallık iyi malzeme ve presipleridir Yemeklerine tutkusunu katar. Şemsa Denizsel 1967 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir ve 52 yaşındadır. London College of Printing’de aşçılık eğitimi almıştır. Bir çok basın kuruluşunda yemek fotoğrafı stilisti olarak görev aldı. BÜMED’in Burc lokalinde işletmeci olarak çalıştı iki yıl. 6 sene boyunca Açık Radyo’da Kulaktan Dolma Tarifler isimli köşe yazsı yazdı. Kendi işletmesi olan Kantin restoranda Yeni İstanbul Mutfağı yemekleri yapmaya devam eder.The Taste Türkiye Jüri Üyesi Şemsa Denizsel

Ali Ronay Kimdir?

Yeni nesil mutfağın başarılı isimlerinden olan Ali Ronay  Gazi Üniversitesi , Amerikan AHMA  ve Paul Bocuse Enstitüslerinden mezun olmuş eğitimli bir aşçıdır. 27 yaşında baş aşçı olmayı hak eden Ali Ronay 10 yıldır Anadolu Mutfak Kültürleri üzerinde araştırmalar yapmakta hem yurt içinde hem yurt dışında Gastronomi bilimine katkı sağlayarak Türk Mutfağını başarı ile temsil etmiştir.  Farklı lezzetleri ile Swissôtel mutfağında da fark yaratan Ali Ronay titiz, detaycı ve mükemmeliyetçi bir şeftir.

Master Chef yarışmasının finaline kalan Kerem ve Uğur şef Ali Ronay’ın restoranın da ağırlamıştı. Ali Ronay Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümü  mezunudur. Yenilikçi tarzını geleneksel tatlarla buluşturan Ali Ronay modern ile klasiği bir araya getirerek yeni lezzetlere imza atmaktadır.

The Taste Türkiye Jüri Üyesi Ali Ronay

Rafet İnce

1981 yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde doğan Rafet İnce şuanda 38 yaşındadır ve Türkiye’nin en tanındık mutfak şeflerinden biri olarak bilinmektedir. Tekirdağ Anadolu Turizm Meslek Lisesi ile aşçılık yolculuğuna başlayan Rafet İnce Lizbon da aşçılık eğitmine devam etti ve dört yıl Lizbon’da Gastronomi eğitimi aldı. Sonrasında Lizbon’da ve İtalya’da birçok otelde görev yapan Rafet İnce 2001″de Türkiye’ye döndü. 2001’den 2005’e kadar Bodrum’da çeşitli otellerde aşçı olarak görev yaptı. 2006 senesinde Ağaoğlu Şirketler Gurubu”na bağlı My City Otel’de Executive Chef olarak görev yapmaktadır.

Evli mutlu 1 oğlu 1 kızı olan kendi halinde, deli dolu, insanları ve yaşamayı seven bir adamdır. The Taste Türkiye jüri Rafet ince

The Taste Türkiye yarışmacılarının tam listesi ve detaylı hayat hikayeleri için tıklayınız The Taste Türkiye

The Taste Türkiye 2. Tanıtım Fragmanı

The Taste Türkiye Tanıtım Fragmanı

The Taste Türkiye Jürileri ve Yarışmacıları Kimler? İşte Tüm Liste (1 Yorum)

  1. Jüri üyeleri öfke kontrolü olmayan kaba acımasız Televizyon karşısında iğrenç görünen insanlar bence sırf izlenmesi için o zavallılara hakaret eden onları insanların önünde küçük düşüren 3 insanı toplamışlar oraya bu bence çok seviyesiz ce jüri