The Taste Türkiye Ne Zaman Final Yapacak? Neden Yok?

Güncelleme 23 Temmuz 2019

The Taste Türkiye İçin Verilen Final Kararı İptal Edildi The Taste Türkiye 2. Sezonu ile Devam Edecek

Yapımcılığını Provizyon Medya’nın üstlendiği, jüri üyeliğini Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rıfat İnce’nin yer aldığı The Taste Türkiye kanalın ve yapımcının beklediği reytingleri alamayınca final kararı verilmişti; ancak The Taste Türkiye yapımcısı son anda Fox TV’yi ikna etti ve The Taste Türkiye’nin yeni sezonu çekilecek. 

The Taste Türkiye 1. sezon finali ile 29 temmuz Pazartesi akşamı FOX Tv ekranlarında olacak.

Böylelikle anlaşmada yer aldığı gibi süre uzatılmadan The Taste Türkiye 13. bölümü ile sezon finali yaparak ekranlara kısa süreliğine veda etmiş olacak. Peki The Taste Türkiye için neden sezon final kararı alındı? Detaylar için tıklayınız Neden Final Yapıyor?

The Taste Türkiye final resimleri

The Taste Türkiye gün değiştiriyor. Çarşamba akşamları yayınlanan The Taste Türkiye artık 10 haziran pazartesi gününden itibaren artık her hafta pazartesi günleri ekranlara gelecek. Peki The Taste Türkiye neden gün değiştirdi?

The Taste Türkiye Neden Yok?

The Taste Türkiye gün değiştirdiği için 12 haziran çarşamba akşamı yayında olamayacak. Bunun yerine 10 haziran pazartesi ve 17 haziran pazartesi günleri ekranlarda olacak.

The Taste Türkiye’nin yeni sezonu eylül 2019 da ekranlarda olacak.

The Taste Türkiye Neden Gün Değiştirdi?

The Taste Türkiye ne yazık ki düşük reytingleri nedeniyle gün değiştirmek zorunda kaldı, yani The Taste Türkiye çarşamba akşamları tutmadı bir de pazartesi akşamı denenecek.  15 Mayıs 2019 Çarşamba yayın hayatına başlamıştı The Taste Türkiye. İlk 4 bölümde ise çok farklı reytingler alarak tutarsız bir durum sergileri. İşte The Taste Türkiye ilk dört bölüm reytingleri.The Taste Türkiye reytingleri

The Taste Türkiye Ne Zaman Final Yapacak?

The Taste Türkiye her ne kadar düşük reytingler alsa da yaz boyunca Fox TV  ekranlarında yayında olmaya devam edecek. The Taste Türkiye finali de muhtemelen ağustos ayı sonunda ekranlara veda edecektir. The Taste Türkiye de toplamda 12 yarışmacı var ve ilk hafta kimse elenmedi.

The Taste Türkiye bu durumda toplamda tahminen 26  bölüm yayında olacaktır. Tabi finallerin nasıl olacağı da belli olmadığı için tam bir final tarihi vermek zor. The Taste Türkiye ocak 2020 de 23. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecektir.

3 yarışmacının elendiği The Taste Türkiye’de son elenen isim Aysun oldu. Bundan sonra da finale kadar her hafta bir isim elenecek ve The Taste Türkiye’nin finali iki yarışmacı kalana kadar devam edecek. Eğer he Taste Türkiye reytingleri temmuz ağustos ayında artarsa muhtemelen Fox TV yönetimi programın Ağustos sonuna kadar devam etmesini isteyebilir. Diğer taraftan The Taste Türkiye reytingleri düşük devam ederse hızlıca konsept değiştirilip temmuz ayında da program yayından kaldırılabilir ancak yaz dönemi için bu düşük bir ihtimal.

The Taste Türkiye Büyük Ödül Ne?

The Taste Türkiye’de büyük ödül çok da dillendirilmiyor; final yaklaştığında bu ödülü net olarak duyacağız; ancak benim tahminim en fazla 100.000 TL olacaktır zira programın reytingleri daha yüksek bir ödülü karşılayacak kadar yüksek değil.The Taste Türkiye final

The Taste Türkiye Büyük Eleştiri Alıyor İzleyiciden

The Taste Türkiye yarışmasında şeflerin bağırarak çağırarak bir şeyler öğretmeye çalışması kimi zaman yarışmacıları yerin dibine sokmaları izleyici tarafında çok hoş karşılanmıyor. Duyarlı izleyici sürekli kavganın, bağırmanın çağırmanın olduğu bir programı ne yazık ki çoluğuna çocuğuna izlettirmek istemiyor zira biliyor ki bu kavgalar dövüşler bilinç altında kalıyor ve insan davranışlarını etkiliyor. The Taste Türkiye yapımcıları ise sürekli gerginlik çıkartarak reytinglerin yükseleceğini düşünüyor.

The Taste Türkiye Ne Zaman Final Yapacak? Neden Yok? (1 Yorum)

  1. Bence çok güzel bir program. Ayrıca şefler bağırabilir bence çünkü yarışmacılar çok saçma davranıyorlar bazen. Ve daha yükzek reytingleri hak ediyor program. Ben Alinin Takimini tutuyorum. Takımda da Muhitrini çünkü en iyi o yapıyor.