The Taste Türkiye Yarışmacıları (Tüm Yarışmacılar)

The Taste Türkiye 2. Sezon Yarışmacıları

Güler Ezgi Özer

Güler Ezgi Özer, diyetisyen 23 yaşında. Diyetisyenlik üzerine yüksek lisans yapıyor. Rafet ustanın takımında yer almak istiyor. Aşçılık eğitimi alan Güler Ezgi Özer aynı zamanda profesyonel dansçı ve bu branşta şampiyonluğu var. Eleme turunda Rafet Usta’nın takımında yer alarak umduğuna nail oluyor.

güler 1

Berat Cicü

Berat Cicü 28 yaşında ve aşçı olarak çalışıyor. Yarışmaya Düzce’den katılıyor. Kafkas kökenli olan Berat Çerkez. Aşçı olması için ailesinin desteğini almış. Ancak annesi büyük şehire gelmesini istememiş. Berat avakado yatağında dana bonfile ile jürinin karşısına çıktı. Yaptığı yemek Ali ve Esen şefler tarafından beğenilmese de Rafet şef onu kendi takımına aldı.

berat

Mehmet Şah Batan

Mehmet Şah Batan 25 yaşında ve aşçı olarak çalışıyor. 8 çocuklu bir ailede büyüyen Mehmet okuduğu okulların hakkını vermek için yarışmaya katılmış. Yerel bir lezzetle jürinin karşısına çıkıyor. Kendisi agresif olduğu için arkadaşları ona gladyatör ismini vermiş. Mehmet yaptığı yemeği kimseye beğendiremedi ve elendi.

mehmet

İrem Can

İrem Can 21 yaşında, gastronomi ve mutfak sanatları bölümü son sınıf öğrencisi. Yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Hayallerini gerçekleştirmek için geldiğini söylüyor. Jürinin karşısına bademli financıer isimli tatlı ile çıkıyor. Yaptığı tatlı Rafet ve Esen şefler tarafından beğenilmese de Ali şef tarafından beğenildi.

irem

Metehan Ceran

Metahan Ceran, 20 yaşında ve İzmirli, özel bir üniversitede gastronomi okuyor. Çıtır gevrek eşliğinde anasonlu levrek yaparak jürinin karşısına çıkacak. Askeri Harp okulunu kazandığı halde aşçı olma hayalinden dolayı gitmemiş. Annesi madem aşçı olmak istiyorsun o zaman şef olacaksın diyerek destek olmuş. Yaptığı yemek genel olarak beğenildiği halde hiç bir jüri üyesi tarafından alınmadı. Bu durum seyircileri de şaşkına çevirdi.

metea

Koray Maden

26 yaşındaki Koray Maden aşçılık yapıyor. Turizm işletme bölümünde okuyor. Bu yarışmaya ne kadar iyi olduğunu ispatlamak için katılmış. Rafet İnce’yi etkilemek istiyor. Etli kuzu gerdan ile jürinin karşısına çıkıyor. Ancak elenmekten kurtulamadı.

koray

Berat Ali Furkan Şen

Berat Ali Furkan 27 yaşında ve gastronom. Yarışmaya Yalavo’dan katılıyor. Aslen Urfalı olan yarışmacı babasının tatlı, annesinin de ekmek yapımında uzman olduğunu söylüyor. Yaptığı browni tatlısı ile jürinin karşısına çıkıyor. Rafet ve Esen tarafından beğenilen Berat Ali Furkan, Rafet Şefi tercih ettiğini söylüyor.

berat ali

Tamer Kerimoğlu

Tamer Kerimoğlu, 51 yaşında ve 26 yıldır diyetisyenlik yapıyor. Aslen Elazığlı olan yarışmacı el lezzetine güveniyor. Yarışmacı Yelpaze kebabı ile jürinin karşısına çıkıyor. Enteresan yarışmacı jüri ile ikili diyaloğa girdi. Jürinin onayını alamayarak elendi.

tamer

Nur Seda Akdeniz

Nur Seda Akdeniz, 27 yaşında estetisyen olarak çalışıyor. Aşçı olmadığını ancak yemek yapmayı çok sevdiğini belirtiyor. El Basan Tava yaparak jürinin karşısına çıkıyor. Ancak yaptığı yemeği tam pişiremediği için jürinin onayını alamadı.

nur seda

Luca Eyüpoğluluca

26 yaşındaki yarışmacı aşçı olarak çalışıyor. Annesi Fransız, babası ise Türk.. Yarışmacı elenmekten kurtulamadı.

Bilal Keserbilal

Bilal Keser 26 yaşında. Gaziantepli olan yarışmacı 2 yıldan beri aşçılık yapıyor. Pancana soslu kuzu köşleme ile jürinin karşısına çıkacak. Bilal aynı zamanda Ali şefin keşfettiği bir isim. Yaptığı yemek 3 jürinin de beğenisini aldı. Bilal Esen Hanım’ı seçerek sürpriz yaptı.

Kaan Arığkağan

35 yaşındaki yarışmacı aşçı olarak çalışıyor. İngiliz bir anne, Diyarbakırlı bir babanın çocuğu olarak dünyaya gelmiş. Yarışmacı Mürdüm Erikli kuzu sırtı ile jürinin karşısına çıkıyor. Kaan 3 jürinin de beğenisini kazandı. Kaan Ali şefi seçti.

Ece Eylül Özmenece 1

25 yaşındaki yarışmacı Barista olarak çalışıyor. Ece Eylül Özmen aynı zamanda The Taste yarışmacısı Kaan Arığ ile nişanlı. İkilinin rekabeti görmeye değer. Karnıyarık yaparak jüriyi etkilemeye çalıştı. Esen Şef tarafından beğenilen yarışmacı yoluna devam ediyor.

Cemil Demirkolcemil

Cemil Demirkol 44 yaşında aşçılık yapıyor. İstanbul’da dünyaya geldi. Doğduğundan beri aşçılık mesleğinin içinde olduğunu söylüyor. Dünyayı dolaştığını ve her ülkeden bir yemek kültürü kazandığını söylüyor. Hünkar Beğendi ile jürinin karşısına çıkıyor. Jüri yaptığı yemeği beğenmiyor.

The Taste Türkiye 2. Sezon Başlıyor

The Taste Türkiye 2. sezona 4 eylül 2019 çarşamba günü başlayacak. . 

Dünyaca ünlü jüri üyelerinden oluşan yemek yarışması The Taste Türkiye Fox Tv ekranlarında yayınlanmaya başlıyor. Provizyon Medya’nın yapımcılığını üstlendiği yarışma Amerika, Hollanda ve Belçika da geniş seyirci kitlesi tarafından izlenmiş Türkiye de ise Siemens Ev Aletleri işbirliği ile The Taste Türkiye 4 eylül çarşamba günü 2. sezonu ile izleyicisi karşısında olacak. 12 adayın yarıştığı programa dünyaca ünlü aşçılar jürilik yapacak.

The Taste Türkiye’nin ilk sezonu 29 temmuz da final yapmıştı. The Taste Türkiye’nin ikinci sezonunda programın jüri kadrosunda ve konseptinde değişikliğe gidildi.

Bilindiği üzere The Taste Türkiye’nin ilk sezonunda  Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rıfat İnce jüri olarak yer almıştı ve programın bir moderatörü yoktu. The Taste Türkiye’nin ikinci sezonunda ise  Ali Ronay ve Rıfat İnce jüri olarak devam ederken ünlü şef Esen Hünal Şemsa Denizsel’in yerine jüri koltuğunda oturacak. Diğer taraftan MasterChef Türkiye’nin ilk sezonunda yer alan Hazer Armani artık The Taste Türkiye için savaş verecek ve The Taste Türkiye’de moderatör olarak yer alacak.

The Taste Türkiye 2. Sezonu ile 4 eylül 2019 da Fox Tv’de. Peki Şemsa Denizsel The Taste Türkiye’den neden ayrıldı? Detaylar için tıklayınız Neden Ayrıldı?

The Taste Türkiye’de Hazer Armani Şef programın ilk bölümünde moderatör olacak; takımlar oluştuktan sonra ise artık yarışmacılara mentor şef olarak destek verecek. Bakalım The Taste Türkiye’nin ikinci sezonunda yapılan değişiklikler programın reytinglerini nasıl etkileyecek. Özellikle tatlı dili ve farklı güzelliği ile Esen Hünal çok fark yaratacak. 

The Taste Türkiye 2. sezon jürileri

The Taste Türkiye 2. Sezon Yarışmacıları

The Taste Türkiye 2. sezon yarışmacıları çok yakında sitemizde olacak

The Taste Türkiye 1. Sezon Başlıyor

Ali Ronay, Şemsa Denizsel. Rafet İnce gibi dünyaca tanınan şefler 12 adayın kim olduğunu bilmeden yemeklerini tadacak ve beğendikleri arasından kendilerine takım oluşturacaklar. O Ses Türkiye ile bu konuda benzer olan yarışmada bir yarışmacı yaptığı yemekten dolayı dokunulmazlık alıp elenmekten kurtulacak. Jüri heyeti kendi takımından birini bile eleme riskiyle karşı karşıya kalabilecek. Uzun maratonun sonunda bir kişi büyük ödülün sahibi olacak.

The Taste Türkiye 1. Sezon 13 Mayıs Pazartesi günü başlayacak.

the 1

The Taste Türkiye 1. Sezon  Yarışmacıları

Ayberk Kanarayberk

Ayberk Kanar 22 yaşında Kırklareli Lüleburgazlı. Okulu ve iş hayatı için İstanbul’a gelmiş. 2 senelik üniversite hayatından sonra İstanbul da mesleğini icra etmeye çalışıyor. Yarışmadaki amacı ne kadar iyi bir şef olduğunu Türkiye ye göstermek.

Ayşecan Rendaayşe can

İstanbul doğumlu olan Ayşecan Renda 25 yaşında. Profesyonel Pastacı olan Ayşecan 7 yıldan beri bu işi yapıyor. Jüri bana batılacak diyor.

Mustafa Pekdemirmustafa

33 yaşındaki Mustafa 12 yaşından beri yemek yapıyor. Yarışmaya İstanbul dan katılıyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa aşçılık yapıyor. Yarışmaya kazanmak için katılmış, diğer yarışmacılara şans tanımıyor.

Hüseyin Metin Doğanhüseyin

29 yaşındaki Hüseyin yarışmaya İstanbul dan katılıyor. İnşaat mühendisi ancak mutfakla ilgili olduğunu söylüyor. 10 yaşında beri mutfakta olduğunu söyleyen Metin ilk günden elini keserek acemi olduğunu gösteriyor.

Emel Karacaemel 1

45 yaşındaki tecrübeli yarışmacı 2 erkek çocuk sahibi. 24 yıllık evli olan Emel 24 yıl önce yaptığı tavukla kendini keşfettiğini söylüyor. Kendini denemek için yarışmaya katıldığını belirten Emel ilk üçün içine gireceğini söyleyerek iddialı bir çıkış yapıyor.

Ali Bankali bank

38 yaşındaki yarışmacı aslen Trakyalı ancak İstanbul da yaşıyor. Yeme içme sektöründe 15 yıldan beri İşletmeci olarak çalışıyor.

Fırat Kaptanfırat

Aslen Siirtli olan yarışmacı 35 yaşında. Aşçı olarak çalışan Fırat Kaptan bu yarışmaya birinci olmak için katıldığını söylüyor. İlk gün nohut yerine fasulye alarak büyük bir yanlışlık yapıyor.

Melike Yıldız melike

23 yaşındaki Melike moda tasarımı okumuş ancak yemek yapmayı çok seviyor. Buradaki herkesi eleyeceğini söylüyor. Yaşıma aldanmayın diyerek meydan okuyor.

Caner Çelikcaner

37 yaşındaki yarışmacı İstanbul doğumlu ancak aslen Trabzonlu. Profesyonel olarak bir üniversitede aşçılık yapıyor. Yarışmaya eşinin tavsiyesi üzerine katılmış.

Ebru Öziçebru öziç

26 yaşındaki Ebru 2011 yılından beri aşçılık yapıyor.

Aysun Çağıltaşaysun

29 yaşındaki Aysun kendisine oldukça güveniyor. Aşçılık yapan yarışmacımız Nişantaşı’nda ünlü bir restoranda çalışıyor.

Berker Başmanavberker

23 yaşındaki genç yarışmacı 4 yıldan beri İstanbul da profesyonel olarak aşçılık yapıyor. Bu yarışmaya tecrübenin ve deneyimin yaşla asla alakası olmadığını göstermek için katıldığını söylüyor.

Eren Babataşeren

27 yaşındaki yarışmacı profesyonel olarak aşçılık yapıyor. Aççılık okulunda liseyi bitirdikten sonra üniversiteyi mutfak bölümünde tamamlamış. Lüks oteller zincirlerinde aşçılık yapmış.

Hümeyra Karslıhümeyra

22 yaşındaki genç yarışmacı Gastronomi okuyor ve 2 hafta sonra mezun olacağını söylüyor. Aydın da yaşayan yarışmacı aslen Erzurumlu.

Emre Tiryakiemre

23 yaşındaki Emre kendine çok güveniyor. Gastronomi Bölümü 3. sınıf  öğrencisi olan Emre Kemerdere den geliyor.

Asaf Sanerasaf

52 yaşındaki tecrübeli yarışmacı hayatına değişik bir renk katmak için geldiğini söylüyor. At antrönörlüğü yapan yarışmacı yaşı itibariyle tecrübesinin yüksek olduğunu söylüyor.

Güler Genç Atılganoğlugüler

34 yaşındaki yarışmacı eğitimli şef olduğunu ancak tecrübesinin bulunmadığını söylüyor. Eşiyle birlikte köpek oteli işletiyor. Bodrum dan yarışmaya katılıyor.

Çiğdem Kaya iğdem 1

32 yaşında ve 14 yıldan beri profesyonel olarak mutfakta çalışıyor. Şu anda eğitmen şeflik yapıyor. Jüriyi etkileyeceğini belirtiyor.

Turhan Çiftçiturhan

21 yaşındaki yarışmacı İstanbul’un en ünlü restoranlarında çalışmış. Yarışmaya mutlak kazanmak için geldiğini belirtiyor.

Sevgi Asansevgi

28 yaşındaki Sevgi aslen Trabzonlu. Doğma büyüme Sakaryalı olan yarışmacı bundan önce 2 dükkan batırmış ancak bu onun daha fazla hırslanmasına sebeb olmuş.

Berker Valıkberke

34 yaşında olan yarışmacı Ankara dan katılıyor. Profesyonel olarak aşçılık mesleği ile uğraşıyor. Tariflerin lezzetli olması için yüreğin konması gerektiğini söylüyor.

Büşra Çetinkayabüşra

25 yaşındaki yarışmacı küçük yaşlardan beri mutfakta olduğunu söylüyor. Elinin lezzetini kanıtlamak için geldiğini söylüyor.

Sabiha Aydoğdusabiha

3 çocuk sahibi olan Sabiha 50 yaşında. Şu anda özel bir kolejde aşçı olarak çalışıyor. Yarışmanın birincisi olmaya geldiğini belirtiyor.

Efe Kaan Uluefe kaan

25 yaşındaki yarışmacı Gastronomi bölümünde akademisyen. Çin yemekleri üzerine eğitim almış. Bu işin yaşta değil başta olduğuna inanıyor. Kendisine rakip görmüyor.

Buse buse

25 Yaşında aşçılık yapıyor.

Emirhan Turanlıemirhan

Yarışmanın en genç üyesi olan Emirhan 20 yaşında. Gastronomi bölümü 3. sınıf öğrencisi. Yaşıma bakmayın herkesi eze eze geçeceğim diyor.

Serap Doğanserap

33 yaşındaki Serap Doğan lezzetli yemek nasıl yapılırı göstermek için yarışmaya katılmış.

Muhittin Fidanmuhittin

Bolu Mengenli olan yarışmacı 30 yaşında. Namı Diğer Şef Tintin olduğunu ve dünyanın en iyi restoranlarında çalıştığını ve eğitimlerini en iyi üniversitelerde aldığını söylüyor. Yarışmanın iddialı yarışmacılarından.

Selin Yardımcıselin

Vegan Vejeteryan yemeklerde uzman olduğunu söyleyen Selin 41 yaşında. Kaybetmeyi hiç sevmem ve kazanmayacağım yarışmaya da katılmam diyerek diğer yarışmacılara göz dağı veriyor.

Gizem Aydoğdugizem

25 yaşındaki Gizem’in en büyük tutkusu yemek yapmak ve bu tutkunun kendisini şampiyon yapacağını söylüyor. Hemşire olarak çalışıyor.

Ömer Kerimmer

Mutfakta disiplin ve titizliğin nasıl başarı getirdiğini göstermek için yarışmaya katılan Ömer Kerim 27 yaşında ve aşçılık yapıyor.

Senan Ansensenan

Mesleği veteriner olmasına rağmen yarışmaya katılan Senan herkese yemek yapmasını öğreteceğim diyerek iddialı bir söz söylüyor. Senan 40 yaşında.