İkimizin Yerine 263. Bölüm Özeti 28 Mayıs Jagat Bago‘nun cenazesine hakaret eder

İkimizin Yerine 263. Bölüm de köye dönen Jagat Bago’nun cenazesinde suçlu ilan edilir ve hakaret de edince ortalık karışır.

İkimizin Yerine 263. Bölüm Özeti

Şiv Anandi‘ye gider ve onu teselli etmeye çalışır. Şiv,  yaşadıklarını anladığını söyler. Benimle acını paylaşmak istersen her zaman buradayım der. Anandi susar ama minnettar gibidir. Jagat uyur, Gauri Bago‘yu rüyasında görür ve korkuyla uyanır. Bairon, Sumitra‘yı arar ve ona Bago‘yu anlatır. Sumitra çok üzülür ve ağlar.

Anandi uyanır ve ağlamak için dışarı çıkar. Bairon bunu görür. Bairon telefonu Anandi‘ye verir. Anandi çok ağlar. Sumitra, Anandi‘yi teselli eder. Anandi, Sumitra‘dan yakında dönmesini ister. Gauri, yine Bago‘yu kâbusunda görüp uyanır. Jagat ona ne olduğunu sorar. Gauri Bago‘nun ruhunun onu götürmek için hortladığını söyler.kimizin Yerine 28 Mayıs resimleri 1

Jagat onu teselli etmeye çalışır. Gauri, kâbuslarının Anandi‘nin mutluluğunun bedeli olduğunu söyler, çünkü Anandi bugün yalnız. Bu yüzden annesi kesinlikle intikam almak isteyecek. Jagat susar.  Ertesi sabah Kazan çok üzgün ve Bago‘yu hatırlar. O sırada Anandi ona çay getirir.

Kazan konuşmaları sırasında ne yapacaklarını konuşur, evin her köşesi ona Bago‘yu hatırlatır. Dadisa Anandi istediği kadar kalabilir der.  Kazan, bu duruma alışması gerektiğini söyler. Kazan, 15 günlük bir dini ziyarete gideceğini söyler. Gauri, annesine Bago‘nun onu öldürmeye çalıştığı rüyadan bahseder. Annesine onu delirttiğini söyler. Annesi onu pekiştirmeye çalışır ve daha iyi hissetmesini sağlar ama nafile. Annesi ona bir hocadan bahseder ama Gauri bu, fikri reddeder. Kazan, Anandi‘ye Bago‘nun isteklerini en kısa zamanda yapmasını söyler.kimizin Yerine 263. Bölüm resimleri 2

İkimizin Yerine 263. bölüm özetinde Anandi‘nin yeniden evlenmesini ister, böylece Bago’nun ruhu huzur bulacak. Anandi, evleneceğine söz verdiğini belirtir. Dadisa, Bago‘nun istediği gibi olacağını söyler. Şiv‘ Anandi‘yi aramalı mıyım diye düşünür ve Anandi‘nin ağladığını hatırlar. Anandi‘nin doğum gününde mutlu olduğunu hatırlar ve bir şeyler yapmak ister.

Şiv Anandi ile konuşur ve nasıl olduğunu, babasını sorar. Anandi ona neler olduğunu anlatır. Şiv geleyim mi diye sorar ama Anandi hayır diyor. Şiv, Anandi‘ye verdiği sözü ve bir şeye ihtiyacı olursa haber vermesini hatırlatır. İşyerinde Gauri, bir aileyle kızları hakkında konuşur. Daha sonra tekrar Bago‘nun sözlerini hatırlar ve etkilenir. Gauri, hastanın alerjisi olan ilaç yazar ve hatalarından dolayı başhekim onu azarlar.

Gauri, Bago‘yu düşünürken Jagat omzuna dokunur. Gauri korkar ve ona sarılır. Gauri korktuğunu v gözlerini bile kapatamadığını söyler. Jagat, onun yanında olduğunu ve endişelenmemesini söyleyerek onu teselli etmeye çalışır. Anandi gözyaşlarıyla Bago‘yu düşünür. Dadisa ona akşam yemeği getirir ve onu yemeye ikna eder. Kazan bütün bunları sessizce izler. Gauri, Jagat‘ın sabah erkenden nereye gittiğini merak eder. Jagat kitap almak için kütüphaneye gideceğini ve yakında döneceğini söyleyen bir not bırakıp gitmiştir.kimizin Yerine 263. Bölüm resimleri 3

İkimizin Yerine 28 Mayıs Özeti Devam Ediyor

Kapı çalar ve Gauri açmaya korkar, ama sonra cesaretini toplar ve annesini görür. Annesi ona destek olmaya gelmiştir. Kızını hoca yanına götürmek ister ama Gauri kesinlikle reddeder.  Annesi hocadan aldığı tozu verir ve Jagat Bilaria‘ya gidip bunu Bago‘nun ölüm yerine serperek özür dilemek zorunda der. Gauri, Anandi ve tüm ailesinin Bilaria‘da olduğunu ve ne Jagat‘ın gideceğini ne de ailenin onu içeri almayacağını söyler. Ayrıca bütün bunlara inanmadığını da ifade eder.

Annesi, onu ikna etmeye çalışır. Jagat bütün bunları duyar ve gitmeyeceğini söyler.  Ayrıca Bago‘nun son ayinlerine katılmak istediğini ama onlarla nasıl yüzleşeceğini bilmediği için gidemediğini söyler. Ayrıca Gauri‘ye, tüm bu şeylere nasıl inanabilirsin diye tepki gösterir. Gauri, çaresizim falan diye onu ikna etmeye çalışır. Jagat hala tüm aile ve köy oradayken gidemem der ama Gauri ve annesi onu sadece 2 günlük gitmeye ikna eder. 7

Annesi, Bago‘nun 13. gün ritüelinden sonra gitmesini söyler. O zamana kadar, Kazan dışında kimse kalmayacak.  Evin ana kapısına tozu kimse görmeden serpmesini isterler. Sonunda Jagat‘ı gitmeye ikna ederler. Anandi ve Kazan, Bago’nun son ayinleri için otobüsle bir yere giderler. Jagat telefona bakarak Anandi‘yi arayıp aramamayı düşünür. Anandi mutfakta yemek pişirir ve tuzun bittiğini görünce anne diğer paketi ver der. Ama artık olmadığını fark eder. Kazan bunu izler ve eşit derecede üzülür. Şiv Anandi‘nin fotoğrafına bakar ve onu hatırlar. Anandi babasını besler. Her ikisi birbirlerini teselli eder.kimizin Yerine 263. Bölüm resimleri 1

Jagat, Gauri ve annesinin talimatlarını hatırlayarak Bilaria’ya gidiyor. Kazan‘ın evinde, Puja devam ediyor. Herkes oradadır. Jagat oraya ulaşır. Rahip, Anandi‘den bir ayin için ana kapının dışına bir yemek tabağı koymasını ister. Anandi kapıda Jagat‘ı görünce şok olur. Bir köylü damadın en azından bugün buraya geldiğini söyler.

Onu içeri çağırırlar. Şiv çok sert görünür. Jagat içeri girer ama Kazan ona durmasını emreder. Anandi‘ye tabağı dışa koymasını ve davetsiz gelen yabancıları durdurmasını söyler. Jagat‘a, Bago‘nun ruhu senin varlığından hoşlanmayacak der. Jagat bir şey söylemek ister. Kazan ona izin vermez ve acımıza gül şimdi Bago‘yu öldürdün der.  Jagat Anandi‘den Kazan‘la konuşmasını ister.

özetinde Anandi sertçe Jagat‘a dışarı çıkmasını söyler. Ve babasına pujayı tamamlamasını söyler. Jagat, Anandi‘yi böyle görmesine şaşırır. Hiçbir hatam yokken beni suçluyorsunuz der. Kazan onun yakasından sürükleyerek Bago‘nun resminin önüne atar. Yaptıkların için açıklama yapmak istiyorsan bile şimdi söyleyemezsin der. Tek kızımızın hayatını mahvettin ve son kez evine döndüğünde Bago‘yu öldürdün der.

Bir kişi, onun Anandi‘nin kocası gibi davrandığını söylemeye çalışır. Anandi artık kocam değil biz boşandık der. Hepsi şok olur ve Jagat‘ı sorgularlar. Dadisa‘yı da suçlarlar ama Anandi onları durdurur ve onlar bana iyi baktı, hatta Jagat ile tüm bağlarını kopardılar, isteselerdi beni bırakırlardı ama yapmadılar. O şimdi gelin değil ailenin kızıdır. Sonra tekrar Jagat‘a gitmesini söyler.kimizin Yerine 28 Mayıs resimleri 2

Gauri, Jagat Anandi‘ye giderse ne olacağı konusunda gerilir. Bu yüzden onu aramaya karar verir. Kazan, Jagat‘ı dışarı atar ve Jagat‘ın telefonu düşer. O sırada Gauri arıyordur. Anandi yanlışlıkla telefona basar ve çağrı hoparlörde açılır. Gauri Jagat‘a, hocanın Bago‘nun cenaze yerine serpmek için verdiği tozu mutlaka oraya serp, sadece o zaman zihinsel huzurum geri gelecek der. Anandi bunu duyar ve şok olur. Jagat panikler. Anandi Jagat‘tan tiksinir.

İkimizin Yerine 28 Mayıs Fragmanı

İkimizin Yerine 263. Bölüm Özeti 28 Mayıs Jagat Bago‘nun cenazesine hakaret eder (1 Yorum)