Verda Neden Başlamadı? Verda Ne Zaman Başlayacak?

Pastel Film imzalı Verda dizisi için daha başlamadan final kararı alındı. Başrollerini Kutsi, Gonca Sarıyıldız, Mine Tugay, Hale Soygazi ve Ahmet Kaynak gibi isimlerin paylaştığı Verda dizisi haziran ayından beri Pastel Filmin gündemindeydi. Hazırlıları yaz boyu devam eden dizi için kasım ayında çekimler başlamış ve set kurulmuştu.

Verda Neden Başlamadı?

İlk iki bölümü çekilen Verda dizisi yayına hazırlanırken yayıncı kuruluş Atv ile Verda dizisi yapımcısı Pastel Film arasında sözleşme üzerinde anlaşmazlıklar çıktı ve Atv Verda dizisinin yayın haklarını yapımcının istediği şartlar üzerinden almak istemedi.

Atv’ye rest çeken Pastel Film ise dizisini diğer yayıncı kuruluşlara pazarlamak istedi. Her ne kadar set ekibine verilen bilgi de başka kanallar ile ocak ayından itibaren görüşme yapılacak dense de yayıncı aramaları ne yazık ki aralık ayı bitmeden sonuçsuz kaldı. Hiç bir kanal bu dizinin kendilerine kar ettireceğini düşünmediği için Verda dizisini yayınlamayı istemedi.

Verda Neden İptal Edildi?Verda Neden Başlamadı resimleri

Set ekinine en son Verda dizisi iptal oldu herkes yoluna baksın mesajı geldi ve herkes şok yaşadı. Verda dizisinin başına gelenler Türkiye’de kanalların kar etmek için işin suyunu çıkardığının ve insan emeğini ve çöpe giden paraları hiç umursamadıklarının en önemli göstergesi. Atv benim anladığım bir kez daha tutmayan bir dizi nedeniyle zarar etmek en azından risk almak istemiyor.

Verda dizisi başrol oyuncuları  Kutsi, Gonca Sarıyıldız, ve Mine Tugay’a da gerçekten büyük saygısızlık oldu. Emekleri çöpe gitti.

Verda Ne Zaman Başlayacak?

Verda dizisi eğer bir kanal vicdana gelmezse şuanda ne yazık ki iptal oldu ve hiç bir zaman başlamayacak. Verda dizisi Türk dizi tarihine kara harfler ile yazılacak; eğer Verda dizisi başrol oyuncuları başka diziler ile anlaşmaz ise ben şubat 2019 da yayıncı bulabileceğine inanıyorum ancak bu dönemde kadrodan ayrılan oyuncular olursa zaten Verda dizisi otomatikman  çöp olacaktır.

Verda dizisi belki ileride Blue TV gibi bir internet mecrasında iki bölümlük bir dizi olarak yayınlanabilir.

 

Etiketler