Yemekteyiz Kim Birinci Oldu 23 Kasım Finali Kim Kazandı

Yemekteyiz Programının bu haftaki konukları gördüğüm yarışmacılar içinde en fazla konuşan yarışmacıları desem abartmış sayılmam. Bir taraftan Hüseyin Bey, diğer taraftan Sinan Bey eleştirinin dozunu kaçırmış durumdalar. 270. Bölüme geldiğimiz Cuma günü Melek Hanım yarışacak ve günün sonunda Onur Bey’in verdiği puanların açıklanmasının ardından 10 000 liralık ödül sahibini bulacak.

Yemekteyiz haftanın ilk yarışmacısı Sinan Bey 19 Kasım Pazartesi günü yarışmış ve toplamda 23 puan almıştı. Melek Hanım’ın 7, Hüseyin Bey’in 10 puan verdiği Sinan Bey bir anda en yüksek puanın sahibi olmuştu. Hüseyin Bey Sinan Bey’in misafirperverliğini beğenmediğini ve en iyi misafir benim diyerek güya kendisine 10 puan vermişti. Hüseyin Bey’in bu tavrı yarışmaya dalga geçmek için geldiği izlenimini vermişti. 7 1 2

20 Kasım Salı günü Emel Tulsar Kılıç yarıştı. Emel Hanım en yüksek puanları Melek ve Hüseyin Bey den aldı. Melek Hanım’ın 5 puan verdiği Emel Hanım’a Hüseyin Bey yine 10 puan verdi.

21 Kasım Çarşamba günü yarışan Gökçe Bıçakçı’nın yemekleri herkes tarafından beğenilmesine rağmen Hüseyin Bey yine herkesi şaşırttı. Hüseyin Bey 5 puan verirken Melek Hanım 6 puanla en yüksek puanı verdi. Onur Bey de Gökçe Bıçakçı’nın yemeklerini efsane olarak nitelendirdi. Gökçe Bıçakçı 22 Puanla günü tamamladı.

5 11

Sıra Hüseyin Bey’e geldiğinde sürekli doğal olmakla ilgili bilgiler paylaşan ve yaşantısının bu şekilde olduğunu söyleyen Hüseyin Bey mangal ve ateş başında yaptığı yemeklerle yarışmacıların karşısına çıktı. Hüseyin Bey’in masasında oldukça gerilim yaşandı. Onur Bey’in daha fazla dayanamayarak terkettiği masada Hüseyin Bey toplam 12 puan aldı. Olaylı günde Sinan Bey’in de susmadığı görüldü. Hüseyin Bey Melek Hanım dan 9 puan alırken diğer yarışmacılar 1 puan verdi. 6 3 1

Haftanın son günü yani 23 Kasım Cuma günü yarışan Melek Hanım herkese verdiği yüksek puanların meyvesini mi alacak yoksa 23 puanı geçebilecek bir performans mı sergileyecek. Bu gün yapılacak finalin sonuçlarını ilerleyen saatlerde sizlerle paylaşacağız.Ancak benim kanaatime göre yarışmayı Gökçe Bıçakçı kazanacak. Hüseyin Bey’in diğer yarışmacılara 10 puan vererek Gökçe Bıçakçı’ya 5 puan vermesine rağmen Gökçe Bıçakçı 22 puan almayı başarmıştı. Onur Bey de yemeklerinin efsane olduğunu söylemişti. Bu yüzden Gökçe Bıçakçı 10 000 liralık ödülün sahibi olur diye düşünüyorum. Sizlerinde yorumları varsa paylaşırsanız memnun olurum.

Ancak bir sürpriz yaşandı. Sinan Bey Onur Bey den 7 puan aldı ve 30 puana yükseldi. Gökçe Hanım da Onur Bey den 8 puan alarak aynı puana yükseldi. Sinan Bey ve Gökçe Hanım 10 000 liralık büyük ödülü paylaştılar. İkili 5 0000 lira alarak birinciliği paylaştılar.