İkimizin Yerine 96. Bölüm Özeti 12 Aralık Basant Mahavir‘e Kan Verir

İkimizin Yerine dizisinde 96. bölüm 12 Aralık çarşamba günü Kanal 7 ekranlarında olacak.  İkimizin Yerine dizisinin 12 aralıkta ekranlara gelecek bölümünde Basant Mahavir‘e kan verir.

İkimizin Yerine 96. Bölüm Özeti

Sumitra hazırlanırken Bairon onunla artık anneannesin yaşlandın diye dalga geçer. Dadisa‘lar Sugna‘yı götürmeye gider. Madan onları karşılar. Radha, Sugna benim kızım gibi, ben burada ona iyi bakarım der. Ama Şiyam annesini Sugna’yı göndermeye ikna eder.

Radha, isteksizce kabul eder. Sugna sinirle eşyalarını toplamaya gider. Sugna, giderken Şiyam‘ı da yanında götürmek istiyordur. Şiyam ona mümkün olmadığını anlatır. Birbirlerine sarılırlar. Mahavir köydeki herkesten af diler ama kimse ikna olmaz.

Birisi Dadisa’ya olanları anlatır. Basant kızarak Mahavir‘i göndermeye hazırlanır. Dadisa onu durdurur ve neyin peşinde olduğuna bakalım der. Dadisa Bairon ile gider.kimizin Yerine 12 aralık fotoğrafları

Basant, Dadisa ile Bairon’un Mahavir’i ciddiye almamasına kızıp söylenir. Şiyam annesini mutlu etmeye çalışır. Radha ona biraz zaman vermesini ister. Şiyam gider. Madan içeri girer ve o da Radha’yı ikna etmeye çalışır. Radha, Sugna’nın gitmesine üzülmediğini ama Şiyam’ın herkesin önünde ona karşı çıkmasına bozulduğunu söyler.

Tauji dışarıdan izler ve Radha’nın Şiyam’a kızdığını görmesine sevinir. Tauji, Mahavir‘in köylülerle konuştuğunu duyunca oraya gider. Mahavir herkesten af ​​diler ama kimse dinlemez ve sonunda onu ve adamını (Sukhiya) taşlarlar.

İkimizin Yerine 96. Bölüm de Dadisa ve Bairon herkesi durdurur ama o zamana kadar Mahavir linç olmuştur. Mahavir, Dadisa’dan af diler. Ölmeden önce bir kez Basant’ı görmek ister. Dadisa, Bairon’u Basant için gönderir. Basant gitmeyi reddeder. Herkes onu ikna etmeye çalışır. Basant kabul etmez.

Bairon, Gehna ve bebekle Mahavir’e ulaşır. Mahavir’den torununu kutsamasını ister. Mahavir sevinerek bebeği kutsar ve Basant’ı sorar. Sonra bayılınca hastaneye kaldırılır. Basant da oraya ulaşır. Tauji gelip Madan‘lara, Sugna’yı baba evine göndererek yanıldıklarını söyler.

Mahavir ile gerginliği anlatır. Şiyam gidip soracağını söyler. Tauji, Şiyam’ın sadece karısının dinleyeceğini söyler. Radha somurtur. Şiyam eve varır ve ne olduğunu sorar. Şiyam ile Sugna arasında mutlu bir an yaşanır.kimizin Yerine 96. Bölüm resimleri

Doktor, Sukhiya‘nın iyi olduğunu ama Mahavir’e kan gerektiğini söyler. Basant hariç, hepsi kan testine gider. Doktor hiçbir kanın eşleşmediğini ve zamanın tükendiğini söyler.  Dadisa, Basant’a insanlık adına kan vermesini ister. Basant kabul eder.

Doktor, Mahavir‘in yavaş yavaş iyiye gittiğini söyler. Defalarca Basant’ı sayıklıyor der. Dadisa Basant‘tan, gidip onunla görüşmesini rica eder. Basant tereddütle gider. Mahavir, ona bir kez baba demesini ister. Basant yapamam der.

Mahavir tamam ama baban olduğumu kabul ediyor musun diye sorar. Basant, gerçekleri kabul etmem ne fark eder der. Daha sonra Mahavir hapse götürülür. Mahavir, Kazan üzerindeki suçlamayı kaldırır ve suçunu itiraf eder.

Kazan serbest bırakılır. Mahavir‘e 6 yıl hapis cezası kesilir. Mahavir, Kazan’dan af diler. Bago, Kazan’a, bu ara orada kaldığı için önce Dadisa‘lara gitmeleri gerektiğini söyler. Kazan, Bago’ya kol kanat gerdiği için Bairon‘a teşekkür eder. Dadisa, Basant’a öz annesinin, kötü huylu kocasını iyiye çevirmek için nasıl acı çektiğini anlatır. Basant, anne-babasının hikayesini dinlemek istemez.

İkimizin Yerine 96. Bölüm Fragmanı