Yemin 216. Bölüm 217. Bölüm Özeti 30 Mart 31 Mart

Yemin 217. Bölüm Özeti

Cavidan yine Emir ile Reyhan’ın arasına nifak tohumu saçmayı başarmıştır. Emir’in elinde ki DNA testini bulan Cavidan tam da zamanında bu testi ortaya çıkarır ve Emir’in Reyhan’dan gerçekleri bildiği halde sakladığını iddia eder. Reyhan ise Emir’den bir açıklama ister. Emir tüm bildiklerini Reyhan’a anlatır. Gülsüm’ün kaybolan beninden Talaz ile bağlantısına kadar. Gerçekleri duyan Reyhan’ın kafası daha da karışır. Reyhan her şeyi anlasa da Gülsüm’ün kurşunun önüne atlamasına bir anlam veremez. Reyhan ise gerçekleri kendisinden sakladığı için Emir’i Gülsüm’ün ölümünden sorumlu tutar.

Cavidan ise Hikmet Tarhun’un yatağının altında ki mektubu bulur. Cavidan mektupta Gülsüm’ün bir video çektiğini ve her şeyi o video da anlattığını öğrenir ve büyük bir telaşa kapılır. Gülsüm’ün sakladığı o SD kartı koca konakta aramaya başlayan Cavidan her yeri karış karış arasa da bulamaz; çünkü SD kart Reyhan’ın üzerinde yani boynunda ki kolyededir. Gülsüm SD kartı sakladığım yer K yazınca Cavidan tüm kitapların arasına ve kutulara bakmaya başlar.

Narin ise Kemal’in bu kadar boşanma meraklısı olmasına bir anlam veremez. Daha dün boşanmak istediğini söyleyen Gülsüm bu gün mahkeme koridorlarındadır. Hakim anlaşmalı boşanma konusunda zorluk çıkarır.

Yemin 217. Bölüm Fragmanı

Yemin 30 Mart Özeti

Talaz’dan Cemre’yi ortadan kaldırmasını isteyen Cavidan’ın şansı yaver gitmiş ve günlerdir Gülsüm’n kapısında nöbet tutan eski husumetlileri Gülsüm’ü vurmuştur. Emir önce adamları etkisiz hale getirmiş sonra da ağır yaralı olan Gülsüm’ü hastaneye götürmüştür. Gülsüm’e yapılan müdahaleler işe yaramamış ve Gülsüm hayata tutunamamıştır. Gülsüm ölmüştür ölmesine ama arkasında bir çok soru işareti ve acı bırakmıştır. Reyhan Gülsüm’ün öz kardeşi olmadığını son anda Gülsüm’ün ağzından öğrense de yüreği soğumamıştır;  Reyhan Gülsüm’ü kardeşi gibi sevmiş ve onun başına gelenler kardeşinin başına gelmiş gibi üzülmektedir.Yemin 30 Mart resimleri

Emir ise Gülsüm’ü konuşturamadığı için Gülsüm ile ilgili gerçekleri öğrenememiştir. Gülsüm’ün DNA testini yapan çalışanı arayan Emir adamı bulamaz ama adamın telefon görüşmelerinden Talaz ile bir bağlantısı olduğunu öğrenir. Emir gerçeklere ulaşabilmek için Talaz’ı konuşturması gerekmektedir. Bu arada Cavidan’ın şansı yaver gitmiş ve Gülsüm’den kurtulmuş olsa da Hikmet Tarhun’un üzerinde yattığı bombadan haberi yoktur. Hikmet beyin yatağının altında ki mektupta Emir’in cevabını aradığı tüm sorulara cevap vardır.

Diğer taraftan Kemal adeta yıkılmıştır duydukları karşısında. Narin’e ilanı aşk eden Kemal olumsuz cevap alınca önce kendi içine kapansa da sonra kendisi için ölümü göze alan bu kadının şimdi neden kendisinden boşanmak istediğini anlamayacak ve gerçekleri anlatmadan Narin’i hiç bir yere göndermeyecektir. Abisi ve Masal’ı koruduğunu düşünen Oya ise büyük bir zafer kazanmıştır; ancak gerçekler ortaya çıktığında Oya’nın kimsenin yüzüne bakacak hali kalmayacaktır.

Yemin 216. Bölüm Fragmanı 30 Mart

Yemin dizisinde çekimler devam ediyor. Bir çok dizi Korona Virüs arası verip çekimlere arar verirken Karamel Film tüm hijyen ve güvenlik önlemlerini alarak Yemin dizisinde çekimlere devam ediyor. Yemin dizisi zaten bir konakta çekiliyor; Yemin dizisinde şirket sahneleri bile konakta çekiliyor. Set ekibi çok az dış çekime çıkıyor o durumda da mümkün olan güvenlik önlemleri alınıyor. Karamal Filmin şansı sette 65 yaş üstünde bir oyununun olmaması. Bir çok izleyici Şehriye abla karakterine hayat veren Derta Kurtuluş Oktar’ı soracak; Derya hanım 1965 doğumlu ve 55 yaşında.

Yemin 216. Bölüm Özeti Başlıyor

Yemin de Kemal ve Reyhan’ı zorlu bir hafta bekliyor zira Gülsüm’ün ölmesi Emir’i büyük bir çıkmazın içine itecek. Emir bir kez daha çok yaklaşmışken gerçeklere ulaşamayacak ve Yemin izleyicisi bir kez daha Cavidan’ın yaptıklarının cezasını çekmeden kurtulmasına çok kızacak; ancak şimdilik Cavidan kurtuldu diyemeyiz zira Gülsüm ölse de Gülsüm’ün her şeyi anlattığı bir mektup var. Bu mektubun ortaya çıkması Cavidan’ın sonu olacak. Peki siz gerçekler ortaya çıkacak mı dersiniz? Yemin izleyicisini en çok düşündüren konu ise  Cavidan’ın Reyhan’ın bebeğine zarar verme ihtimali zira Gülsüm bebeği koruyordu şimdi Gülsüm de yok. Yemin 216. Bölüm resimleri

Kemal bir kez daha büyük bir bunalımın içine girer. Tam her şey iyiye gidiyor derken Narin’in ayrılmak için diretmesi Kemal’i üzer ama Kemal bu sefer vaz geçmeyecek ve Narin’i kazanmak için elinden geleni yapacaktır. Tabi Narin de Oya’ya verdiği sözü tutabilmek için Kemal’den uzak kalmaya çalışacak ama Narin kaçtıkça bu sefer kovalayan Kemal olacak ama Kemal Narin gibi değil.

Yemin 30 Mart Özeti Devam Ediyor

Kemal her şey yolunda giderken daha dün gitmemek için elinden geleni yapan Narin’in bir an da neden gitmek istediğini anlamaya çalışacak ancak Kemal düşmanın yanında ki kardeşi olduğunu bir türlü göremeyecek. Narin çok severken ayrılmak zorunda kalacak. Narin Kemal’e kavuşmayı beklerken ayrılık ateşi ile yanmak zorunda kalacak.

Diğer taraftan Cemre ise Cavidan’ın planını bozmak için harekete geçecek. Cavidan bir kez daha şans yanımda her şey yolunda gidiyor derken hezimeti yaşayacak.

unutmadan belirtelim Yemin dizisinin erkek başrol oyuncusu Gökberk Demirci 27 mart akşamı haber İstanbul Televizyonu Ufuk Dik ve Elif Şadoğluo‘nun sunduğu tatlı tuzlu sohbetler programına konuk olacak. Bu sıcak sohbeti izlemenin bizim için önemli; zira günlük dizilerden genelde kadın başrol oyuncuları yükselirken erkek başrol oyuncuları dizi sonrası unutuluyor.