Yemin 9 ve 10. Bölüm Özeti 28 – 1 Mart Fragmanı

Yemin dizisinde 2. haftanın son iki bölüme geldik. Başladığı günden itibaren izlenme rekorları kıran Yemin dizisinin 9. ve 10. bölüm özeti sayfamızda.

Yemin 10. Bölüm Özeti 1 Mart

Emir Reyhan‘ın suçsuzluğunu öğrenir. Reyhan Emir‘le eve döner. Emir Reyhan‘ın atlattığı tehlikeden etkilense de hâlâ onu annesine iftira atmakla suçlayıp onu ağlatır. Reyhan defalarca ben yapmadım dese de ona inanmaz. Cavidan bu durumdan memnundur. Ancak işler istediği gibi gitmeyecek ve Emir Reyhan‘ın masum olduğunu öğrenecek.Yemin 10. Bölüm Özeti resimleri

Şoför Sefer, Emir‘e, Cavidan’ın emriyle Nigar’ın Hikmet‘e Cavidan’ı şikâyet ettiğini ve Reyhan‘ın masum olduğunu anlatacak. Emir annesi yüzünden Reyhan‘a ne kadar haksızlık yaptığını anlayacak. Kemal ise Leyla‘yı bulup ona suçsuz olduğunu, kızını kaçırmadığını bildiğini söyler. Leyla‘dan işine tekrar dönmesini ister. Leyla eve gelip Masalı kucağına alır ve bu sefer benim şartlarım olan bir anlaşma yapacağız der. Kemal memnun bir surat ile kabul eder.

Bakalım Emir kendini Reyhan‘a nasıl affettirecek? Annesine karşı ne tepki verecek? Leyla‘nın Masala bakmak için yeni şartları ne olacak?

 

Yemin 10. Bölüm Fragmanı

Yemin 9 bölüm Detaylı Özeti

Emir Reyhan‘ın ben masumum dediğini hatırlar ama yine de Cavidan‘dan özür dilemesini ister. Reyhan Emir‘den özür dileyince Emir annemden dile der. Reyhan Cavidan’dan özür diler. Reyhan yine masum olduğunu söyler. Gerçek ortaya çıkınca vicdanınız sizi rahat bırakmayacak, eğer bir vicdanınız varsa deyip gider. Emir peşinden gider.

Cemre Cavidan’ın yanına gelir. Emir Reyhan‘ı durdurur ama Reyhan eve gidiyorum bırak beni der. Talaz Leyla‘nın evinde Masalı bulacakken Leyla gelir. Cavidan Reyhan‘dan özür dilettiğini Cemre‘ye anlatır. Bana güven boşanmalarını da sağlayacağım der. Cemre de Emir‘in davranışına şaşkındır. Cavidan Cemre‘den Emir‘le ilgilenmesini ve Reyhandan ayırmakta ona yardım etmesini ister.

Cemre kabul eder. Emir arabada Reyhan‘ın sözlerini düşünürken az daha birine çarpacakken durur. Reyhan Emir‘in onu nasıl suçladığını ve özür dilettiğini hatırlayıp ağlar. Cavidan Emir‘i arar ve eve döneceğini söyler. Cavidan Cemre‘nin annesi Süheyla ile konuşmak ister. Cemre onu yarın bir kulüpte baloya davet eder. Talaz Leyla‘yı Masala çok bağlanma, yoksa çok üzülürsün diye uyarır.

Hırsız olduğunu da unutma der. Emir ofisteyken Zafer‘in geldiğini fark etmez. Zafer de Reyhan senin beynini esir almış der. Emir‘in Reyhan‘la ilgili kafası karışıktır. Kemal ise polisle konuşur. Polis Leylanın şüpheli olabileceğini söyler. Masal Leyla‘nın karşısına çıkar. Cavidan eve gelir ve çok keyiflidir. Melike Reyhan‘ın eve dönmediğini söyleyince Cavidan umursamaz.

Reyhan yolda giderken 2 adam peşine takılır. Adamlar onun savunmasız olduğunu düşünür. Emir Reyhan‘ı merak edip Suna‘yı arar ama Reyhan‘ı soramaz. Melike Reyhan için endişelenir ve Cavidan’a söyler. Cavidan onu Suna ile ilgilenmeye gönderir. Suna yazıştığı adama benim diye Reyhan‘ın resmini yollar. Adam Reyhan‘ı beğenir. Leyla Masal‘ı Kemal‘e götürürken Kemal onu görür ve kızına sarılır.

Kemal kızını arabaya bindirir ve Leyla‘yı dinlemeden onu zorla polise vermek ister. Leyla kaçar. Kemal arabayla peşine düşer. Reyhan parkta bir bayanla sohbet ederken o iki adam arkadaşlarını arayıp çağırırlar. Nigar şoföre Cavidan’ın Reyhan‘a tüm yaptıklarını anlatır. Reyhan bayanın telefonundan evi arar ve Nigar’dan konağın adresini ister. Cavidan hemen kapat der. Reyhan tekrar arasa da Cavidan telefonu kapatır.

Kemal Leyla‘yı yakalayamaz. Emir eve gelince Reyhan‘ı bulamaz ve endişelenir. Melike Emir‘e eve bir telefon geldi der. Adamların arkadaşları (1erkek ve kadın) Reyhan‘a ilaçlı çay verirler. Reyhan kadına güvenip içer. Emir Reyhan‘ın aradığı numarayı arar ve kadından Reyhan‘ın olduğu parkın adresini alır. Emir yoldadır. Reyhanın başı döner. Emir trafiğe sıkışır. Kemal polisi eve çağırır.

Reyhan yarı kendindeyken onu arabaya bindirmek isterler. Tam o anda Emir gelir ve adamları döver. Adamın biri Reyhan‘ın boğazına bıçak dayayarak Emir‘i tehdit eder. Ama Reyhan adama vurunca Emir onu alt eder. Reyhan Emire sarılır. Kemal polisle güvenlik kamera kayıtlarını izler ve kızının bilerek Leyla‘yı takip ettiğini anlar.

Yemin 28 Şubat Özeti

Yemin dizisinde, Emir Reyhana annesinden özür diletecektir. Reyhan nasıl olsa gerçek bir gün ortaya çıkacak ve o gün ben peşinizi bıraksam da vicdanınız sizi rahat bırakmayacak der. Cavidan Hanım, bilerek Cemrenin de bunu görmesini sağlamıştır ve ona gördün mü Emir annesi için Reyhanı nasıl hizaya çekti diyecek.

Cemre bundan memnundur. Reyhan ise evde Emirle kavga eder ve kendini dışarı atar. Emir kolunu tutarak onu durdurmak istese Reyhan onu dinlemeden gider. Zafer Emire bu kız senin kalbini ele geçirirse hiç şaşırmam diyecek. Leyla Masalı bulup Kemale teslim eder. Kemal kızına sarılırken Leyla mutludur.

Kemal kızını Leyla’nın kaçırdığına inanarak onu polise vermek isteyecek ancak Leyla kaçacak. Kemal peşine düşecek. Bazı sokak serserileri Reyhana çay ile ilaç içirip onu bir yere götürmek isterler. Reyhan yarı uyanık halde nereye götürüyorsunuz diye soruyordur.

Benim tahminime göre Emir Reyhanı kurtaracaktır. Bunu yaparsa Reyhan ondan etkilenecektir. Cavidan hanım ve Cemre ise sinir krizine girecek. Kemal bey Leylayı bulacak ancak onu polise veremeden Masal sayesinde suçsuz olduğunu anlayacaktır.

Bakalım Reyhan onların elinden kurtulacak mı? Onu kim kurtaracak? Kemal Leylayı yakalayabilecek mi veya masum olduğunu anlayacak mı? Tüm bunların cevabı, Yemin 9 bölüm 28 Şubatta Kanal 7-de.Yemin 28 Şubat Özeti

Yemin 9. Bölüm Tahmini

Yemin dizisinde olacak olaylar merak edilmektedir. Geçtiğimiz bölümde Cavidan hanım yaptığı plan ile Reyhanı Emirin gözünde yalancı yapmaya çalışmış ve bunu da başarmıştı. Emir artık Reyhana güvenmiyordur. Benim tahminime göre, Emir her ne kadar Reyhana inanmasa da içinde bir yerlerde onun yalan söylemeyeceğini hissedecektir. Hikmet bey, 2 günlük iş seyahatine gidecek ve orada vasiyetini yazacaktır.

İçimden bir ses Emire bırakacağı her şeyi, ancak Reyhanla birlikteyken Emirin kullanabileceğini söylüyor. Yani Emir boşanırsa mirastan hiç pay alamayacak ve tüm hakları hayır kurumlarına bağışlanacak. Reyhanı da unutmayacak Hikmet bey.

Hikmet bey bu kararı ya bizzat evdekilere açıklayacak ya da avukatına talimat verip öldükten sonra vasiyetinin açılmasını isteyecek. Bence, sadece vasiyet yazdığını söyleyecek ve Cavidan bunu merak ederek bir yolunu bulup vasiyeti ele geçirecektir. Eğer tahmin ettiğim gibi çıkarsa Emir haklarını almak için Reyhana iyi davranıp onu kandırmak isteyecektir. Cavidan hanım da Reyhana iyice bilenecek ve kötülüklere ara vermeyecektir.Yemin 9. bölüm resimleri

Kemal bey ise evde Leyla‘ya kök söktürecektir. Masal‘ın annesini özlediğini düşünen Leyla, onun annesini araştıracaktır. Ki bence annesini bulacaktır da. Bence Masal‘ın annesi vurdumduymaz umursamaz bir tip olarak diziye katılacak. Ama sonra Masal ve Kemalin Leyla‘ya olan düşkünlüğünü görünce ailesini geri isteyecek. Ve bu yüzden Leylaya kötülükler yapacaktır.

Cavidan hanım Reyhana daha fazla iftira atacaktır. Reyhanı hırsızlıkla bile suçlayabilir.

Cemre ise Reyhanla arkadaş olup sırlarını öğrenmeye çalışacaktır. Cemre Cavidan’dan da intikam almaya çalışabilir. Bunun için Cavidan’a karşı Reyhanı koruyor gibi yapabilir. Suna‘nın bilgisayarda yazıştığı adam onunla gönül eğlendiriyordur. Sunanın engelli olduğunu öğrenince onu terk edebilir. Suna bu yüzden çok acı çekecek ve onun en yakın destekçisi Reyhan olacaktır. Leyla Masal ile iyi anlaşıp onu mutlu ettikçe Kemal de Leyladan etkilenecektir. Hatta Masal Leylaya anne bile diyebilir.

Kemalin düşmanı Talaz ise, Masalı kaçırmaya çalışabilir, bunu da Leylayı kullanarak yapmak isteyebilir. Ancak Leyla buna âlet olmayacaktır. Bu yüzden Talaz ile arası açılacaktır. Talaz artık Leylaya da düşman olacaktır.

Yemin 9. Bölüm Fragmanı