Yeni Gelin Neden Bitiyor? Final Yapıyor? İşte Gerçek Nedeni? 24 Kasım

Show TV ekranlarında 11 Mart 2017’den itibaren izleyicisi karşısına çıkan ve 3. sezonunda da yaklaşık 4.5 milyon izleyiciye gülme krizleri geçiren Yeni Gelin dizisi Show Tv’nin aldığı ani bir kararla final yapıyor. Süreç Filmin yapımcılığını üstlendiği Yeni Gelin dizisi için alınan final kararı 24 kasım 2019 olarak belirlendi. Bu durumda Yeni Gelin dizisi 63. bölümü ile final yaparak ekranlara veda edecek. Peki Show Tv Yeni Gelin dizisi için neden final kararı aldı? Yeni Gelin  dizisi reyting canavarına mı yenik düştü. Belki reytingleri yorumlamayı bilmeyenler Yeni Gelin  dizisi için düşük reytingler nedeniyle final yaptı diyebilir ancak gerçek neden reyting canavarı değil. Peki Yeni Gelin  neden bitiyor? İşte nedenleri:

Yeni Gelin Neden Neden Bitiyor?

Yeni Gelin dizisi 3. sezon öncesi yoğun bir senaryo çalışmasına girdi. Ersoy Güler’in senaryosunu üstlendiği Yeni Gelin dizisi için ne yazık ki etkili bir 3. sezon senaryosu yazılamadı. Yeni Gelin dizisinde artık senaryo sürekli kendini tekrar ediyordu. Bu da izleyiciyi oldukça sıkmıştı. Sosyal medyada bir çok Yeni Gelin hayranı bu senaryo ile artık diziyi izlemek istemediğini belirtiyordu. Ne yazık ki Ersoy Güler’in başında bulunduğu bu senaryo ekibi Yeni Gelin senaryosu izleyiciyi memnun edecek şekilde yazılamadı.

Nitekim de komedi senaryosu yazmak dram veya romantik komedi senaryosu yazmaya benzemez oldukça zor ve zahmetli bir iştir. İnsanları güldürmek çok zor bir iştir. Show Tv ise kendine gelen senaryonun farklı bir senaryo olmadığını gördü ve Yeni Gelin dizisinden tahminimce zarar etmeden kurtulmaya çalıştı. Zaten bize gelen bilgilere göre 2018 2019 yeni sezonunda Yeni Gelin dizisi için tüm sezonluk değil sadece 9 bölüm üzerinden yapılmıştı. Bu 9 bölüm bitti ve Yeni Gelin dizisi beklenenin altında kaldı.

Aslında Yeni Gelin dizisi şuanda oldukça da iyi reyting alıyor. Hele ki Show Tv için Çukur’dan başka elinde tutan dizisi yokken nasıl olur da Yeni Gelin için final kararı alır. Show Tv’nin 2018 2019 sezonunda en yüksek reyting alan ikinci dizisi Yeni Gelin dizisi.

Yeni Gelin Dizisi Reytingleri

Yeni Gelin 60. Bölüm 3 Kasım 2018 Cumartesi günü 4.97 reyting aldı ve 4. sırada kendisine yer buldu

Yeni Gelin 59. Bölüm 27 Ekim 2018 Cumartesi günü 4.78 reyting aldı ve 5. sırada kendisine yer buldu

Yeni Gelin 58. Bölüm 20 Ekim günü 4.79 reyting aldı ve 3. sırada kendisine yer buldu

Tabi ki bu total reyting sonuçları. Yayıncı kanallar ve reklam verenler Total reytingin yanında bir de eğitimli izleyicilerin izlenme oranlarını ölçen AB reytinge bakıyor. Ne yazık ki Yeni Gelin dizisinin Ab reyting oranları Total’e göre çok daha kötüydü.

Show Tv için tabi ki Total reyting daha önemli ama Yeni Gelin dizisi Show TV için gelecek vaat edemedi bu da Yeni Gelin dizisini finale götüren neden oldu?

Yeni Gelin Kanal Değiştirecek mi? Yeni Gelin Transfer olacak mı?

Yeni Gelin dizisi için şuanda kanal değiştirme düşüncesi yok. Dizi yapımcısı Süreç Film zaten kendi dizisine güvenmiyor; ancak Süreç Film karar değiştirir de dizisinin devam etmesini isterse belki Show Tv ile Süreç Film arasında yeniden görüşmeler başlayabilir; ancak şuanda Yeni Gelin dizisi için alınan final kararı kesin gibi görünüyor.

Yeni Gelin Neden Bitiyor? Final Yapıyor? İşte Gerçek Nedeni? 24 Kasım (3 Yorum)

  1. Yeni GELIN NEDEN FINAL YAPIYO KI ZATEN HEP GUZEL BAKILAN DIZILER FINAL YAPIYOR SACMA SAPAN DIZILER JAKSIN YENI GELIN FINAL YAPSIN AYYY CCOK SUANDA SINIR MI OLDUM UZULDUM HEPSI birden ERSOY GULER SESIMIZI DUY FINAL YAPMASIN YENI GELIN

  2. Bence yeni gelin iyi bir dizi başka kanala transfer olmadan final yapsın zira cok güzel bir dizi