Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları Karakterleri ve Kadrosu

Yeni Hayat 26 Mart Perşembe akşamı 20.00’de ilk bölümü ile Kanal D ekranlarında başlıyor. Yeni Hayat dizisi Mucize Doktor ve Bir Zamanlar Çukurova’dan izleyici çalmak zorunda kalacak. İşi gerçekten zor. 

Yeni Hayat Dizisi Senaristi Yapımcısı: Yeni Hayat dizisinin yapımcılığını Karga Seven Pictures’ten Ömer Özgüner ile Ümmü Burhan üstlenecek. Yeni hayat dizisinin senaryosunu ise son olarak İçerde ve Ölene Kadar dizilerini de yazan Elif Usman yazacak. Yeni Hayat dizisinin yönetmeni Cem Özduru ve Başak Soysal olacak.

Yeni Hayat Dizisi Konusu: Yeni Hayat dizisi bordo bereli bir yüzbaşı olan Adem’in çok sevdiği mesleğini bırakmak zorunda kalmasından sonra tehlikeli iş adamı Timur’un karısı Yasemin’e özel koruma olması ile başlar. Evli ve bir çocuk babası olan Adem koruduğu kadına önce sinir sonra aşık olur. Yeni hayat dizisinde birilerinin meselesi aşk iken birilerinin meselesi de intikam olacaktır. 

Yeni Hayat Oyuncuları

Serkan Çayoğlu –Adem Şahin-

1987 de Almanya doğan Serkan Çayoğlu 33 yaşındadır. Almanya’da ekonomi eğitimi alan ancak ekonomist değil oyuncu olmak isteyen Serkan Çayoğlu oyuncu olamayınca manken olmuştur. Serkan Çayoğlu bir dönem podyumlarda manken olarak görev aldıktan sonra yolu bir gün Dolunay Soysert ile karşılaştı ve Serkan Çayoğlu Dolunay Soysert’e hayallerinden bahsetti. Serkan Çayoğlu’na özel oyunculuk dersleri veren Dolunay Soysert Serkan’a çok güveniyordu ve Dolunay Soysert’in tavsiyesi ile Serkan Çayoğlu Kuzey Güney dizisine kabul edildi.

Kuzey Güney dizisi ile dikkat çeken Serkan Çayoğlu Zeytin Tepesi dizisinden sonra namını İtalya’ya kadar götürecek Kiraz Mevsimi dizisinde yer almış ve  hayat verdiği Ayaz karakteri ile tanınan bir başrol olmayı başarmıştır. Serkan Çayoğlu’nun yer aldığı Hayatımın Aşkı dizisinde tutmasa da Serkan Çayoğlu’na bu sefer bir aksiyon filmi teklifi geldi. Serkan Çayoğlu 2017 de ise Börü filminde ve dizisinde yer adı. Oyuncusu son olarak 2018 de yayınlanan Halka dizisinde yer almıştır. Serkan Çayoğlu daha sonra Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ismi ile Hindistan’ dizisinden uyarlanacak Ay ve Güneş dizisi ile anlaşsa da dizi gecikince anlaşma iptal olmuştur.

Yeni Hayat dizisinde Adem eski bir yüzbaşı bordoberlidir. TSK’dan ayrıldıktan sonra eşi Nevin ve küçük kızları Ece’yle beraber zor günler geçirmişlerdir; ancak sonunda Adem kendin göre bir iş bulmuştur. Başarılı güçlü bir adam olan Adem zengin iş adamı Timur’un karısı Yasemin’i koruyacaktır; ancak Adem Yasemin’e aşık olduğunu fark edecek ve her şeyi geride bırakıp  ailesi ile çekip gitmek isteyecek ancak bir karar verip çekip gitmeye niyetlendiğinde öğrendiği sır ise her şey değişecektir.

Nilperi Şahinkaya (Nevin Şahin)

1988 yılında Senegal Dakar da dünyaya gelen Nilperi Şahinkaya şunda 32 yaşındadır. Kiraz Mevsimi dizisi ile tanınmaya başlayan Nilperi Şahinkaya Deniz Yıldızı dizisi ile tiyatrodan dizi oyunculuğuna geçmiştir. Bilkent Üniversitesinde Müzik ve Sahne Sanatları eğitimi alan Nilperi Şahinkaya 2018 de Kuzgun dizisi kadrosunda da yer almıştır. Nilperi Şahinkaya son olarak internet dizisi Aynen Aynen de yer almıştır. Daha önce de yine bir internet dizisi olan Yaşamayanlar da Melisa karakteri ile kendisini dünyaya ispat etmiştir.

Nevin Adem’in eşidir. Güzeller güzeli ve aklı başında bir kadındır; ancak Adem işsiz kalınca maddi sıkıntılar Nevin’i değiştirmiş ve hırslı bir insan yapmıştır. Adem’e de deliler gibi aşık olan Nevin daha ilk görüşte Yasemin’den kocasını kıskanır ama para için katlanır. Yasemin görmediği parayı Adem’in yeni işinde görünce bir anda zenginliğin verdiği özgüven ile değiş ve tanınmaz bir hale gelir. Kızı Ece’yi de çok sevmen Nevin Adem’in onu aldatması ile Nevin bambaşka bir insana dönüşür. 

Melisa Aslı Pamuk (Yasemin Karatan)

Melisa Aslı Pamuk son olarak Çarpışma dizisinde Cemre karakteri ile yer almış ve başarılı oyunculuğu ile yıldızlaşmıştı. Melisa Aslı Pamuk şimdi de Yeni Hayat dizisinde Yasemin karakteri ile karşımızda olacak. 4 Nisan 1991 Hollanda’da doğumlu olan Melisa Aslı Pamuk 29 yaşında 58 kg’dır 176 cm boyunda olan Melisa Aslı Pamuk 2011 Miss Turkey birincisidir. Melisa Aslı Pamuk Kara Sevda dizisinde hayat verdiği Asu Kozcuoğlu karakteri ile tanınmıştır. Melisa Aslı Pamuk’un tanınması ise  Ulan İstanbul dizisi ile olmuştur. Kıvanç Tatlıtuğ’un kardeşi menajer Cem Tatlıtuğ ile çalıştığı için daha önce Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte Kurt Seyit ve Şura dizisinde de yer almıştır.

Yasemin ünlü ve karanlık bir iş adamını olan Timur’un ikinci eşidir. Timur’un ilk eşini düşmanları öldürmüştür; Timur da Adem’i karısı Yasemin’i koruması için tutmuştur.  Adem ise Yasemin’i korumak ile görevli iken Yasemin’in albenisine kapılarak Yasemin’e aşık olacaktır. Yasemin önce Adem’den nefret etse de sonraları ona aşık olduğunu anlayacaktır.   Yasemin aslında alt sınıftan gelen bir kadındır ve Timur ile evlenerek sınıf atlamış ve zenginliği görmüştür; Yasemin zenginliğe kansa da yanlış yaptığını çok geçmeden anlamış ama Timur asla onu bırakmamıştır. Timur Yasemin’e saplantı seviyesinde aşıktır; ancak Yasemin’de Timur’a karşı hiç bir duygu yoktur 

Tayanç Ayaydın (Timur Karatan)

7 Ağustos 1979 İstanbul doğumlu olan Tayanç Ayaydın Mimar Sinan Üniversitesinde Tiyatro eğitimi almış ve eğitiminden sonra dizilerde rol almaya başlamıştır. Tayanç Ayaydın’ı ilk Sakarya Fırat efsanesi ile başrol de yer almış ve başarılı performansı ile göz doldurmuştur. Son dönemde Tayanç Ayaydın Hayat Şarkısı dizisinde Hüseyin karakteri ile ilk defa bir romantik dizi de oynamış ve en az asker dizileri kadar başarılı olduğunu ispat etmiştir. Bulut Köpük ile evlenen Tayanç Ayaydın kısa sürede ayrılmıştır 2015 de ise Sally Ghalayini isimli bir öğretmen ile evlenmiştir. Tayanç Ayaydın Hayat Şarkısı dizisinden sonra 2017 de Kırgın Çiçekler  de ve son olarak da 2018 de Tek Yürek dizisinde Halit Hoca olarak yer almıştır.

Timur güçlü, karanlık ve tehlikeli bir iş adamıdır. Dışarıdan bakıldığında otelleri, gemi filoları olan bir iş adamı gibi görünse de parayı illegal işlerden kazanır. Kızı Gökçe’nin de annesi olan ilk eşi düşmanları tarafından öldürülmüştür.  Yasemin ile evlenen Timur Yasemin’in kendisini gerçekten sevemeyeceğinden emin olsa da onu korku ile elinde tutmaya çalışır. Yasemin de ölüm tehditleri alınca korka Timur genç sevgilisi için risk almak istememiş ve ona kendi korumaları dışında bir de yakın koruma tutmuştur; ancak Adem’in karısı Yasemin ile ilişkisini olduğunu öğrenmesi ile Timur’un ne kadar tehlikeli olabileceği ortaya çıkacaktır. 

Nisa Sofiya Aksongur (Ece Şahin)

30 mart 2011 de İstanbul’da doğan Nisa Sofiya Aksongur 9 yaşının içindedir. Ailesinin yeteneğini fark edip bir ajansa kaydetmesi ile oyunculuğu adım atan çocuk oyuncu ilk olarak Fiat ve Nako reklamlarında oynamıştır.  ilk dizi deneyimini Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde yaşasa da Adını Sen Koy isimli günlük dizi de hayat verdiği Asya karakteri ile fark edilmiş ve çok sevilmiştir. Son olarak 2017 de Kuzgun dizisinde Dila’nın çocukluğuna hayat vermiş ve 2018 de ise Ağlama Anne dizisinde Alya karakteri ile karşımıza çıkmıştır. 2020’ye ise Yedinci Koğuştaki Mucize filminde gösterdiği üstün performans sonucu aldığı ödüllerle girmiştir.

Nisa Sofiya Aksongur Yeni Hayat dizisinde Adem ve Nevin’in kızı Ece olarak ekranlarda yer alacaktır. Yeni Hayat dizisinde Ece 8 yaşında aklı başında güzel bir kızdır. Ece babasının asker olduğu dönemlerde adeta onu görmeden yaşamıştır; şimdiler de ise babasına çok düşkün bir kızdır ve babası olmadan uyuyamaz. Babası Adem Ece’ye karşı sevgi ile yaklaşırken anne Nevin otorite ve disiplinden yanadır. 


Aziz Caner İnan (Bekir Tosun)

Aziz Caner İnan genç bir tiyatro oyuncusudur daha önce Siyah Beyaz Aşk ve Fi dizilerinde yer alan Aziz Caner İnan son olarak Her Yerde Sen dizisinde Vedat karakterine hayat vermiştir.

Yeni Hayat dizisinde Bekir Timur’un sağ koludur. Bekir sormadan Timur’un her işine o koşar ve her sözüne itimat eder. Bekir Adem ile beraber Harbiye’de okumuş ancak askerliğin ve disiplinin kendisine göre olmadığını anlayınca askeri okulu bırakmıştır; ancak Adem ile bağlarını hiç bir zaman koparmamışlardır. 

Begüm Akkaya (Fatma Karagöz)

Begüm Akkaya 2019 da son olarak Kurşun dizisinde Tomris karakteri ile yer almış ve başarılı oyunculuğu ile dikkat çekmişti. Daha önce de Zehra dizisinde yer alan Begüm Akkaya 8 Şubat 1991 de İstanbul dünyaya gelmiştir ve 29 yaşındadır. Konservatuvar bitiren Begüm Akkaya tiyatro ile ilgilendikten sonra dizi oyunculuğuna geçmiş ve Aşk ve Gurur dizisinde hayat verdiği Elif karakteri ile tanınmıştır.

Fatma Fatih’in aşık olduğu kızdır. Fatma Fatih’e aşıktır ve artık bu fakir mahalleden kurtulmak istemektedir. 

İpek Filiz Yazıcı (Gökçe Karatan)

İpek Filiz Yazıcı 2001 yılında İstanbul da doğmuştur. 29 yaşında olan ve konservatuvar okuyan İpek Filiz Yazıcı son olarak Love 101 isimli internet dizisinde yer almış ve dizi de Işık karakterine hayat vermiştir. Daha önce de Kayıt Dışı dizisinde yer alan ancak tutunamayan İpek Filiz Yazıcı’nın ünlü olması Elimi Bırakma dizisinde hayat verdiği Ceyda karakteri ile olmuştur.

Gökçe Timur’un zengin ve aklı bir karış hava da kızıdır. Gökçe paranın verdiği özgüven ile dünyanın kendi etrafında döndüğünü düşünür. Adem’in evlerine gelmesi ve Yasemin’e koruma olması ile Gökçe kancayı Adem’e takar ve ona sahip olmaya çalışır; Adem’in evli olması onun için önemli değildir; o özgürlüğe inanır ama özgürlük ile ahlaksızlık arasında ki çizgiyi bilmez. Yasemin Gökçe’yi Adem’den uzak tutmaya çalışır ama Adem’e o aşık olur. 

Nebil Sayın (Kunduzi)

1971 yılında İstanbul doğan Nebil Sayın 49 yaşındadır. Son olarak Payitaht Abdulhamid dizisinde yer alan Nebil Sayın Ankara Üniversitesinde tiyatro eğitimi almıştır. Uzun yıllar tiyatrocu olarak çalışan Nebil Sayın Muhteşem Yüzyıl ile ilk kez tiyatrodan televizyona geçmiştir. Nebil Sayın İçerde dizisi ile televizyonda ünlenmiş ve hayat verdiği Coşkun karakteri ile çok sevilmiştir. Nebil Sayın 2018 de de Çukur dizisinde yer almış ve hayat verdiği Berber Muhittin karakteri ile artık ünlü bir oyuncu olmayı başarmıştır.

Kunduzi para avcısı bir adamdır. Tek derdi Timur’un eşi Yasemin’in tehdit etmek ve şantaj işe Timur’dan para koparmaktır. Kunduzi’nin  tehditleri başta Timur’un dikkatini çekmese de Kunduzi’nin tehlikeli bir adam olduğu anlaşılınca Timur Adem ile Kunduzi’ye tedbir alacaktır.

Devrim Nas (Özgür Haseki)

Devrim Nas 10 Ocak 1972 İstanbul doğumludur ve 48 yaşındadır. Tiyatro sanatçısı olan Devrim Nas Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Doktorlar dizisinde hayat verdiği Arslan karakteri ile sevilmiştir. Uzun zamandır tiyatro ile ilgilenmekte ve dizilerde yer almamaktadır.

Timur’un en yakın adam ve sağ kolu olan özgür Berna’nın eşidir. Hırslı bir adam olan Özgür Timur’un desteği ile iyi bir hayata sahip olsa da azla yetinmeyi pek bilmez.  Gözü yükseklerde olan Özgür Timur kadar güçlü olmayı planlar ve bu hedefi için gerekirse Timur’u bile hiçe sayar.

Övül Özbay (Berna Soydan Haseki)

beIN Sports muhabiri olarak tanınan Övül Özbay aldığı oyunculuk eğtimlerinin ardından şimdi de oyunculuğa adım attı. İlk ekran deneyimini Yeni Hayat dizisinde yaşayacak olan Övül Özbay 1990 İzmir doğumludur ve 30 yaşının içindedir. İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü mezunudur.

Özgür’ün eşi olan Berna güzel bir kadındır. Özgür’ü de çok sevmektedir; paraya da çok düşkündür.

Furkan Kalabalık (Fatih Yılmaz)

Furkan Kalabalık son olarak Show TV’nin çarpışma dizisinde komiser Adem karakteri ile yer almıştı. Furkan Kalabalık 1993 yılında dünyaya gelmiştir ve  27 yaşının içindedir. Mimar Sinan Üniversitesinde tiyatro eğitimini tamamlayan Furkan Kalabalık daha önce de İstanbullu Gelin dizisi ve  Avea ile KFC gibi işletmeleri reklamlarında oynamıştır. Furkan Kalabalık Yeni Hayat dizisinde yakışıklı bir gence hayat verecek.

Fatih Yasemin’in özel şoförüdür. Yasemin’i eski mahalleden tanır; Yasemin’i de işe o almıştır. Temiz kalpli, dürüst ve güvenilir bir gençtir. Mahallesinden Fatma denen bir kıza aşıktır. 

Seher Terzi (Melehat)

Sema Bekmez ajansın oyuncusu olan Seher Terzi 1966 Ankara doğumludur ve 54 yaşındadır. Ankara Üniversitesi mezunudur. Dadı, Yarım Elma dizileri ile tanınan Seher Terzi uzun dönemdir ekranlardan uzaktır.

 Ayşe Tunaboylu (Nesibe Toprak)

Ayşe Tunaboylu son olarak Her Yerde Sen dizisinde Leyla Günbakan karakteri ile karşımıza çıkmıştı. 1962 de İstanbul da hayata gözlerini açan Ayşe Tunaboylu artık 58 yaşındadır. 9 Eylül üniversitesi mezun olan Ayşe Tunaboylu 1,60 metre boyunda ve 63 kg ağırlığındadır. Ayşe Tunaboylu son dönemde Seni Kimler Aldı ve Hayat Ağacı dizilerinde yer almıştır.

Yeni Hayat Oyuncuları

 • Serkan Çayoğlu (Adem Şahin)
 •  Nilperi Şahinkaya (Nevin Şahin)
 • Melisa Aslı Pamuk (Yasemin Karatan)
 • Tayanç Ayaydın (Timur Karatan)
 • Nisa Sofiya Aksongur (Ece Şahin)
 • Begüm Akkaya (Fatma Karagöz)
 • İpek Filiz Yazıcı (Gökçe Karatan)
 • Nebil Sayın (Kunduzi)
 • Aziz Caner İnan (Bekir Tosun)
 • Devrim Nas (Özgür Haseki)
 • Seher Terzi (Melehat)
 • Ayşe Tunaboylu (Nesibe Toprak)
 • Furkan Kalabalık (Fatih Yılmaz)
 • Övül Özbay (Berna Soydan Haseki)

Yeni Hayat Tanıtım Fragmanı

Yeni Hayat dizisinin ismi de değişebilir şuanda yapımcı Yeni Hayat olarak senaryoyu oyunculara ulaştırsa da son karar çekimler başlamadan verilecek. Yeni Hayat Dizisi kadın başrol oyuncusu olması için üç isme teklif götürüldü. Yeni Hayat dizisi 2020 de izleyicisi karşısına çıkması için hazırlıklar devam ediyor.

Yeni Hayat dizisi için oyuncu seçim çalışmaları devam ediyor. Daha önce Börü dizisi ile romantik komedinin yanında aksiyon ve askerlik dizilerinin de yetenekli ismi olduğunu gösteren Serkan Çayoğlu ile görüşmeler devam ediyor. Serkan Çayoğlu son olarak Halka dizisinde yer almış ve bir çok eleştirmenden oyunculuğu ve yeteneği konusunda tam not almayı başarmıştı.

Yeni Hayat dizisi başrol oyuncuları belli oldu. Şubat ayında perşembe akşamları Kanal D ekranlarında olacak. Yeni Hayat dizisi Mucize Doktor ve Bir Zamanlar Çukurova gibi dişli rakipler ile yarışacak. 

Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları Karakterleri ve Kadrosu (2 Yorum)

 1. Konusunda evli olduğu yazıyor ama fragmanda başka birisi ile yakınlaşıyor aldatma mi var bu dizide de anlamadim

 2. Yeni Hayat dizisi değişik görünüyor klasik ağa zengin erkek fakir kız konusu değil gibi koruma dizisi ve ask olmazsa olmaz tadı tuzu