Yeşilçam Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Blue TV)

Yönetmen koltuğunda Çağan Irmak’ın yer aldığı Levent Cantek ile Volkan Sümbül’ün senaristliğini üstlendiği Yeşilçam dizisi 22 nisan 2021 de Blue TV ekranlarında olacak. Çağatay Ulusoy, Afra Saraçoğlu ve Selin Şekerci Güngör Bayrak, Ayta Sözeri ve Yetkin Dikinciler Yeşilçam dizisinin başrol oyuncuları olacak.

1960’larda geçecek bir dönem dizisi olacak Yeşilçam dizisi iki sezon yayınlanacak ve her sezon 10 bölüm olacak.  Yeşilçam dizisinin çekimlerine mart 19602021 de başlanası planlanırken dizinin haziran ayı öncesi izleyici ile buluşturulması planlanıyor. Yeşilçam dizsinde kadın başrol oyuncusu için ise Öğretmen dizisinde beklediğini bulamayan Afra Saraçoğlu ile görüşmeler devam ediyor.

Yeşilçam Dizisi Oyuncuları

Çağatay Ulusoy (Semih Ateş)

2020 de Mücadele Çıkmazı  ve Hakan Muhafız dizilerinde izlediğimiz Çağatay Ulusoy 23 Eylül 1990 da İstanbul da dünyaya gelmiştir. 31 yaşının içinde olan Çağatay Ulusoy 2010 Best Model seçilince hayatı değişmiştir. Önce modellik yapan ve yakışıklılığı ile çok dikkat çekince oyunculuk eğitimi almaya karar veren Çağatay Ulusoy Akademi 35 Buçukta ve Ayla Algan da oyunculuk eğitimini tamamlamıştır. İlk çıkışını Adını Feriha Koydum dizisi ile yaşayan Çağatay Ulusoy Medcezir dizisi ile yıldız olmuştur. Daha sonra Show TV’nin en çok izlenen dizilerinden İçerde’de yer alan Çağatay Ulusoy son olarak Menajerimi Ara’ya konuk olmuştur. Oyuncu Duygu Sarışın ile aşk yaşayan  Çağatay Ulusoy 1.90 metre boyunda ve 81 kilo ağırlığındadır.

Semih eskiden Yeşilçam’ın en ünlü oyuncularından biriyken şimdi film çekmeden duramayan bir prodüktördür. Sinemayı hayatı olarak gören Semih’in tek hedefi batan şirketini yeniden ayağa kaldırmaktır. Aslında Semih’in eski eşi Mine Cansu’da bir oyuncudur ama Semih’in filmleri tutmayınca o bile Semih’i terk etmiştir. 

Yesilcam Dizisi cagatay ulusoy

Afra Saraçoğlu (Tülin Saygı)

Öğretmen dizisinde hayat verdiği Gizem karakteri ile büyük bir hüsran yaşayan Afra Saraçoğlu da dijitale yöneldi. Blue TV ekranlarında 10 bölüm olarak yayınlanacak Yeşilçam dizisinde Çağatay Ulusoy ile partner olacak Afra Saraçoğlu 2 Aralık 1997 İstanbul doğumludur. 24 yaşında olan Afra Saraçoğlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunudur. Özcan Deniz tarafından keşfedilen Afra Saraçoğlu Tolga Sarıtaş’la beraber yer aldıkları Kötü Çocuk filmi ile ünlenmiştir. Son dönemde başrolünde yer aldığı Kardeş Çocukları ve Fazilet Hanımın Kızları dizileri ile dünyaya açılan Afra Saraçoğlu 1.71 metre boyunda, 48 kg ağırlığındadır. Bir Annenin Günahı dizisinde yer alan oyuncu Mert Yazıcıoğlu ile sevgilidir.

Tülin Saygı Hakan’ın keşfettiği ve Semih ile tanıştırıp oyuncu olmasına vesile olduğu güzeller güzeli bir kızdır. Tülin ilk tanıştığı andan itibaren Semih’e aşık olur; Semih ve Tülin iş birliği çok büyük işlere kapı aralayacak Tülin çok sevilen bir oyuncu olacaktır.

afra saracoglu Yesilcam dizisi

Selin Şekerci (Mine Cansu)

Son olarak Çatı Katı Aşk dizisine sonradan dahil olan Selin Şekerci şimdi de Yeşilçam dizisin kadrosunda  yer alacak. 1988 İzmir doğumlu olan Selin Şekerci 33 yaşındadır. İzmir Devlet Tiyatrosunda oyunculuk  dersleri alan Selin Şekerci’nin ünlü olması Kaçak Gelinler dizisi ile olmuştur. Melekler Korusun, Çoban Yıldızı, Kızım gibi dizilerde de çok önemli rollerde yer alan Selin Şekerci yer aldığı bir çok dizi de başarısızlık yaşamıştır. Selin Şekerci yer aldığı Rengarenk dizisinde ise başarısızlık yaşamıştır. yönetmen Murat Can Oğuz ile aşk yaşayan Selin Şekerci 1,68 boyunda ve 57 kilo ağırlığındadır.

Mine Cansu Semih’in eski eşidir. Kocası Semih’e aşıktır ancak onunla kalırsa Yeşilçam’da yok olacağının farkındadır. Mine Yeşilçam’da tutunabilmek için Semih’ten bile vazgeçmeyi göze almış bir kadındır. 

selin sekerci resimleri

 

Yetkin Dikinciler (Reha Esmer)

Yetkin Dikinciler 15 Ağustos 1969 İstanbul doğumludur. 52 yaşında olan usta Yetkin Dikinciler Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Son olarak yer aldığı Bahtiyar Ölmez dizisinde devleşen Yetkin Dikinciler Muhteşem Yüzyıl da Kara Ahmed Paşa karakteri ile yer almış ve ismini dünyaya duyurmuştur. Yetkin Dikinciler’i ünlü yapan ise Çağan Irmak’ın Ulak filmidir. Aslı Orcan ile 2014 de evlenen Yetkin Dikinciler 1.94 metre boyunda ve 80 kilo ağırlığındadır.

Reha Yeşilçam’ın en ünlü prodüktörlerinden biridir. Evlidir ama yine de çapkındır. Hırslı bir adam olan Reha herkese dost gibi görünse de aslında sevmediğini bitmek için elinden geleni yapan karanlık bir adamdır. Yeşilçam’da her proje bir şekilde gelir Reha’dan geçer. 

yetkin dikinciler yesilcam dizisi

Nilüfer Açıkalın (Adviye Saygı)

Daha önce Ramo ve Çıplak gibi dizilerde yer alan Nilüfer Açıkalın Adviye karakteri ile Yeşilçam dizisinin kadrosunda yer alacak. 1967 de İstanbul da doğan ve 54 yaşında olan Nilüfer Açıkalın  Mimar Sinan Üniversitesinde oyunculuk eğitimi akmıştır. Şuanda devlet tiyatrolarında görev alan Nilüfer Açıkalın  daha önce Paşa Gönlüm gibi bir çok dizi de yer almıştır.

Adviye hanım Tülin’in annesidir. Tülin’i babasız büyütmüştür bu nedenle de şimdilerde kızı için en güvenilir prodüktörü aramaktadır. Kızının oyuncu olacağından ve başarılı olacağından emin olan Adviye anım tam bir alkol bağımlısıdır. 

selin kahraman yeşilçam dizisinde adviye karakteri ile yer alacak

Bora Akkaş (Hakan İncekara)

Bora Akkaş 1990 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir 31 yaşının içindedir. Gitarist olarak sektöre gören ancak oyuncu olarak sevilen Bora Akkaş geçen sezon Tutunamayanlar dizisinde yer alan 2020 de ise Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü filminde yer akan Bora Akkaş şimdi de Hakan karakteri ile Yeşilçam dizisi kadrosunda yer alacak. Geniş Aile dizisinin Zekai’si olarak tanınan Bora Akkaş son dönemde Dengi Dengine ve Kurşun  gibi dizilerde başarısızlık yaşamıştır. Oyuncu Seda Türkmen ile evlidir. 1.78 metre boyunda, 71 kilo ağırlığındadır.

Hakan Semih’in hem yakın arkadaşı hem de iş ortağıdır. aynı zamanda Semih’in başının da belası olan Hakan Semih’in eski eşi Mine Cansu’nun da kardeşidir. Ablası ile boşanmasına rağmen Semih’in peşini bırakmayan ve ona destek olan Hakan’ın en büyük zaafı kadınlardır. Hakan çapkın bir adamdır

bora akkas yesilcam dizisi hakan

Özgür Çevik (İzzet Orkan)

27 Mayıs 1981 Ankara doğumlu olan Özgür Çevik 40 yaşının içindedir. Son olarak Canevim dizisinde Taylan karakteri ile izlediğimiz usta oyuncu bir çok dizi de hayat verdiği karakterler ile akıllara kazınmayı başarmıştır. Yabacı Damat dizisinin Niko’su Kırgın Çiçekler’in Toprak’ı bunlardan bazılarıdır. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü mezunu olan Özgür Çevik 1,82m boyunda 75 kg ağırlığındadır. Oyuncu İlayda Akdoğan ile sevgilidir.

İzzet Amerika’dan gelen genç bir siyasetçidir. Zeki ve karanlık bir adamdır. Siyasetini sinema üzerinden yaparak iktidar olabileceğini düşünür, milli film yaptırmayı hayal eden İzzet  ideolojik bir araç olarak sinemayı çok iyi kullanacaktır. 

ozgur cevik yesilcam izzet

Altan Erkekli (Mümtaz Bolat)

Mümtaz sinemanın kurtlarından biridir. 30 yıldır sinema sektöründe olan Mümtaz Semih’in de sinemaya girmesine yardım eden adamdır. altan erkekli Baht Zamani dizisi

Selin Kahraman (Aysel)

Beni Bırakma dizisinde hayat verdiği İnci karakteri ile çok sevilen ve tanınan Selin Kahraman Yeşilçam dizisinde Aysel karakteri ile yer alacak. Hacettepe Üniversitesinde Konservatuvar eğitimi alan oyunculuk deneyimini Ankara tiyatrolarında kazanmıştır. nilufer acikalin resim

Güngör Bayrak (Belkıs)

27 Şubat 1954 doğumlu olan Güngör Bayrak 67 yaşının içindedir. Aslen Konyalı olan Güngör Bayrak Hemşirelik eğitimini yarıda bıraktı. Sektörde ilk olarak mankenlik yapan Güngör Bayrak mankenlikten sonra hem filmlerde oynadı hem de şarkı söyledi. Sayısız Yeşilçam filminde Güngör Bayrak son olarak Gümüş dizisinde oynadı. Naip ile Hasip yer aldığı önemli Yeşilçam filmlerinden. gungor bayrak yesilcam belkis

Ayta Sözeri (Kuvvet)

Son olarak Benimle Söyle isimli programda jüri  üyesi olarak izlediğimiz Ayta Sözeri şimdi de Yeşilçam dizisi kadrosuna dahil oldu. 31 Mart 1976 Almanya doğumlu olan sanatçı Ayta Sözeri hem ses sanatçısı hem de oyuncudur.  45 yaşının içinde olan Ayta Sözeri Ege Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans eğitimi almıştır. İşletmeci değil ses sanatçısı olmak isteyen Ayta Sözeri Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Sanat Müziği eğitimi almaya başlamış ve güzel sesi ile çok da sevilmiştir. 20 yaşında cinsiyet değiştiren Ayta Sözeri bir dönem Sezen Aksu’nun vokalistliğini de üstlenmiştir. Ayta Sözeri’nin yer aldığı önemli projeler ise Güneşi Gördüm, Yalan Dünya, Paramparça, Dudaktan Kalbe, Çiçek Taksi’dir. LGBT olan Ayta Sözeri 1.79 metre boyunda, 64 kilodur. ayta sozeri

Onur Bilge

Onur Bilge 1983 Tunceli doğumludur ve 38 yaşının içindedir. İzmir’de Güzel Sanatlar Fakültesine mezunu olan Onur Bilge son dönemde Çalıkuşu, Kavak Yelleri ve Gamsız Hayat gibi dizilerde yer almıştır. Son olarak Kırmızı Oda dizisinde Sadık karakterine hayat vermiştir.Onur Bilge kirmizi oda

Yeşilçam Tanıtım Fragmanı

2021 de Süt ve Kurabiye, Yarım Kalan Aşklar, Alef ve Bonkis gibi dizileri yayınlayacak olan Blue TV erkek başrol oyuncusu olarak Çağatay Ulusoy ile Yeşilçam dizisi için sözleşme imzaladı. Yayına aldığı tüm dizilerde büyük kar eden Blue TV Yeşilçam dizisinde oldukça geniş bir kadro ile çalışacağı gelen bilgiler arasında.