Zümrüdü Anka Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Zümrüdüanka dizisi ilk bölümüyle 25 Ocak Cumartesi 20.00’de FOX Tv ekranlarında izleyicisi ile buluşacak.  Zümrüdü Anka dizisi erkek ve kadın başrol oyunculukları için son olarak Elimi Bırakma dizisinde erkek başrol olarak yer alan Alp Navruz ve ‘Filinta : Bir Osmanlı Polisiyesi’, ‘Yağmurdan Kaçarken’ dizilerinde rol alan Ceren Yılmaz ile anlaşma sağlandı.

Bu yazımızda Zümdürü Anka dizisinde aradığınız oyuncuyu bulamazsanız Zümrüdü Anka dizisine yeni gelen oyuncuların listesi için tıklayınız. Zümrüdü Anka Yeni Gelen Oyuncular

Zümrüdü Anka Dizisi Yapımcısı Senaristi

Pastel Film’in yapımcılığını üstleneceği Zümrüdü Anka dizisinin yönetmenliğini ise son olarak Hercai dizisini yöneten Cemal Şan’ın üstlenecek. Zümrüdü Anka dizisinin senaristliğini ise Can Sinan kaleme alacak. Zümrüdü Anka dizisinin çekimlerine 16 aralık pazartesi günü başlayacak.

Zümrüdü Anka Dizisi Nerede Çekilecek

Zümrüdü Anka dizisi mistik ve tarihi bölgelerden biri olan Kapadokya da çekilecek.

Zümrüdü Anka Oyuncuları

Alp Navruz –Serhat Demirkan-

Alp Navruz 15 Ocak 1990 da İstanbul’da dünyaya gelmiştir ve 26 yaşındadır. Meslek hayatına model olarak başlayan Alp Navruz yakışıklılığı ile yapımcıların dikkatini çekince dizilerden teklifler gelmiştir. İlk olarak Arkadaşlar İyidir dizisinde gösterdiği başarılı oyunculuğu ile izleyicilerin tanımaya başladığı Alp Navruz  daha sonra başrol olarak yer aldığı Fazilet Hanım ve Kızları dizisi ile Türkiye’de en çok sevilen erkek başrol oyuncularından biri olmayı başarmıştır. Sinan Egemen karakteri ile dünya da tanınan Alp Navuez son olarak Elimi Bırakma dizisinde Cenk Çelen olarak yer almıştır. Elimi Bırakma dizisi çekimleri bitmeden Zümrüdü Anka dizisi ile anlaşan Alp Navruz tepki çekmiştir.

28 yaşında olan Serhat yılmak nedir bilmeyen azimli ve çalışkan bir çocuktur. Demirkan ailesinin torunu. çocuk yaşta anne ve babasını kaybeden Serhat amcası Adil Demirkan’ın yanında büyüdü. Adil Serhat’a öz oğlu gibi baktı ve kendi çocuklarından ayırmadı, her şeye rağmen Serhat yine de öksüz ve yetim oluşunun acısını unutamadı. Demirkan ailesi eskiden çok zengin değildi o dönemde Serhat hem çalıştı amcasına yardım etti hemde okudu mühendis oldu. Ceren’e deliler gibi aşık olan Serhat askerden sonra sevdiği kız ile evlenmeyi düşünüyordu ama askerde şehit düştüğü haberi Nevşehir’i yıktı geçti.

alp navruz Zümrüdü Anka dizisi

Ceren Yılmaz –Zümrüt Kuloğlu-

3 Haziran 1991 de Ceren Yılmaz 28 yaşındadır. İlk oyunculuk deneyimini 2013 de Yağmurdan Kaçarken dizisi ile yaşayan Ceren Yılmaz 2014 de Filinta dizisinde yer almıştır. Ceren yılmaz 2017 de yayınlanan Deli Gönül dizisinde ise Şule karakteri ile yer almıştır.  2019 da ise Üç Harfliler: Adak filminde başrolde yer almıştır. Güzel oyuncu Ceren Yılmaz şuanda üniversite öğrencisidir. Ceren Yılmaz güzelliği ile Pastel Film yönetiminin dikkatini çekmiş ve Zümrüdü Anka dizisi seçmelerine katılmış başrol kaparak seçmeleri kazanmıştır.

22 yaşında olan Zümrüt fakir bir ailenin en büyük kızıdır. 3 kardeşi olan Zümrüt ailede tek eve para getiren kişidir. Demirkanların holdinginde çalışıp para kazansa da bu para onlara yetmez. Çalışkan ve vefalı bir kız olan Zümrüt tüm bunlara rağmen hayattan şikayet etmez ama büyük bir sırrı vardır ki bu sırrın altında yüreğini dağlanmaktadır. 

ceren yılmaz Zümrüdü Anka kadın başrol oyuncusu

Selim Bayraktar –Abbas Demirkan-

1975 yılında Kerkük’de dünyaya gelen Selim Bayraktar 45 yaşındadır. Son olarak Aşk Ağlatır dizisinde Hünkar karakteri ile yer alan Selim Bayraktar Aşk Ağlatır dizisi bitmeden Zümrüdü Anka dizisi kadrosuna dahil oldu. Selim Bayrakta Muhteşem Yüzyıl dizisinde hayat verdiği Sümbül Ağa karakteri ile dünyada da tanınan isim olmuş ancak yıldız olamamıştır. Daha sonra yer aldığı Ağlama Anne ve Ufak Tefek Cinayetler dizisinde ile bir anda yıldızı parlayan Selim Bayraktar Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur ve televizyondan önce tiyatro sahnelerinde yer almıştır. . Selim Bayraktar Aşk Ağlatır dizisinden önce dizisinde yer almış ama dizisi tutmamıştır.

Demirkan ailesinin en büyüğü olan Abbas işlerin de başındadır. Başına buyruk bir adam olan Abbas 2 çocuk babasıdır. Kendinden küçük kardeşi Adil ile anlaşamayan Abbas çocukluğunda sevgi yoksunluğu yaşamıştır. Bu yüzden de acımasız ve sevgisiz bir insandır. selim Bayraktar Zümrüdü Anka oyuncusu

Umut Karadağ -Adil Demirkan-

Umut Karadağ son olarak Halka dizisinde İskender karakterine hayat veren Umut Karadağ şimdi de Zümrüdü Anka dizisi oyuncusu oldu. 1971 de Ankara’da doğan Umut Karadağ Ankara Devlet Tiyatrosunda çalışmıştır. Umut Karadağ son olarak Kehribar, Tatar Ramazan Asmalı Konak ve Karayılan gibi dizilerde yer almıştır.

Karadağlar’ın küçük oğlu olan Adil Karadağ Serhat’ın amcası aynı zamanda da manevi babasıdır. Serhat’ı kendi çocuklarından ayırt etmemiştir. Kardeşi Abbas ile hiç bir zaman anlaşamayan Adil iyi kalpli bir adamdır. Zümrüt’e aşık olan Adil onun kalbini kazanmak için çok çalışır ama Zümrüt ile oğlu gibi sevdiği yeğeni Serhat da Zümrüt’e aşıktır. 

umut karadağ Baraj dizisi oyuncusu

Ayten Uncuoğlu –Azimet Demirkan-

Ayten Uncuoğlu son olarak Avlu dizisinde Safiye karakteri ile yer almıştır. 74 yaşında olan Ayten Uncuoğlu aslen Eskişehir’lidir. Kavak Yelleri ve Aliye dizileri ile tiyatrodan televizyona geçen Ayten Uncuoğlu son dönemde Hanım Köylü ve Hangimiz Sevmedik gibi dizilerde de yer almıştır.

Azimet Demirkan ailesinin annesidir. Aileyi bir arada tutan sözü çiğnenmeyen Azimet’in en büyük acısı ölen oğlu Tahir’dir. Azimet oğlunu kaybettikten sonra oğlundan kendine kalan tek emanet olan Serhat’a gözü gibi bakmıştır. ayten uncuoğlu Zümrüdü Anka Dizis

Hatice Aslan –Ülfet Kuloğlu-

1962 yılında Sivas da dünyaya gelen Hatice Aslan 58 yaşındadır. Son dönemde Bir Deli Rüzgar dizisinde hayat verdiği Melike Candan karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Hatice Aslan Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. akkı Ergök ve Renan Kaleli ile evlilikler yapan Hatice Aslan’ın bir oğlu vardır. Hatice Aslan Ece Dizdar’ın manevi annesidir. Başarılı oyuncu Hatice Aslan son olarak Kuzgun dizisinde rol almıştı.

40 yaşında olan Ülfet Zümrüt ve Meliha’nın annesi. Zengin olmak hep hayali ancak bunu kendi evlenirken başaramadığı için şimdi zengin olmak için tek çıkar yol olarak kızlarını zengin damatlar ile evlendirmeyi görüyor. Ülfet aklı başında bir kadın ama çok hırslı. Kızları çok güzel olan Ülfet aslında İstediğini de elde etmiş.hatice aslan Zümrüdü Anka oyuncusu

Serhat Özcan –Rüstem Kuloğlu-

1961 yılında Sinop da dünyaya gelen Serhat Özcan 59 yaşının içindedir. İlk olarak Bir Demet Tiyatro’da oynadığı Tirbüşon karakteri ile çok sevilmiştir. İstanbul Belediye Konservatuvarında oyunculuk eğitimi alan Serhat Özcan son dönemde Kalbim Ege’de Kaldı dizisinde yer almış ve tekrar gündeme gelmiştir. Serhat Özcan son olarak 2019 da İhtiyar Kurtlar filminde oynamıştır. Serhat Özcan’ı yine bir çok izleyici Çukur dizisinde hayat verdiği Uluç Reis karakteri ile tanımaktadır.

Topal Rüstem Rüstem’in babası Ülfet’in de kocasıdır. Yıllarca Demirkan Holding’in kum ocaklarında çalışan Rüstem yine kum ocağında yaşadığı bir kaza ile sakat kalır ve artık çalışamaz. Rüstem kalender gözü tok bir adamdır ama Ülfet’i hiç bir zaman memnun etmeyi başaramamıştır. Kızı Zümrüt’ün eline bakmak onu mahvetmektedir. 

Serhat Özcan Zümrüdü Anka dizisi Rüstem

Miray Akay –Meliha Kuloğlu-

Miray Akay son olarak Servet dizisinde Narin karakteri ile yer almış ama dizisi tutmamıştır. Miray Akay’ı Zümrüdü Anka dizisi yönetmeni Meliha karakteri için çok uygun görmüştür. 2000 yılında Ukrayna’da dünyaya gelen Miray Akay 20 yaşındadır. Benim Adım Gültepe dizisinde hayat verdiği Gülten karakteri ile ismini duyuran Miray Akay Güneşin Kızları dizisi ile ünlenmiştir. Miray Akay Bizim Hikaye dizisine de Zeynep karakteri ile sonradan dahil olmuştur.

Meliha Zümrüt’ün kardeşi. Daha 18 yaşında tam bir ergen ama aklı fikri zengin koca da. Tam annesi Meliha’ya çekmiş bir kız. Tatminsiz bir tip. 

miray Akay Zümrüdü Anka oyuncusu Meliha

Sebahat Kumaş –Saniye Arsoy-

Sebahat Kumaş daha önce Kimse Bilmez dizisi ile anlaşmış ancak son anda anlaşma iptal olmuş ve 2019’u boş geçmişti. Güzel oyuncu Sebahat Kumaş 2020’yi de boş geçmek istemedi ve Zümrüdü Anka dizisinde Saniye karakterini oynaması için gelen teklifi kabul etti. 12 Mayıs 1989’da Aydın ilimizde dünyaya gelen Sebahat Kumaş  31 yaşının içindedir. Fotoğrafçılık bölümü mezunu olan Sebahat Kumaş ilk oyunculuk deneyimi Arka Sıradakiler dizisi ile yaşamış daha sonra Adanalı dizisinde kendisini ispat etmiştir. Sebahat Kumaş son olarak Kalbimdeki Deniz dizisinde Diyar karakterine hayat vermiştir.

25 yaşında olan Saniye Demirkan Holding de çalışan güzel ama çilekeş bir kızdır. Kendini bir kenara bırakmış Saniye tüm hayatını kardeşi Oya’ya adamıştır. 

sebahat kumaş Zümrüdü Anka oyuncusu

Elif Çakman –Nevcihan Demirkan-

Elif Çakman son olarak Kardeş Çocukları dizisinde Kevser Çetin karakteri ile yer almıştır. 9 mayıs 1978 İstanbul doğumlu olan Elif Çakman İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik bölümü mezunudur. Elif Çakman Çoban Yıldızı dizisinde hayat verdiği Şerife karakteri ile büyük çıkış yakalamış ve tanınmıştır. Yine Umutsuz Ev Kadınları Yer aldığı ilk dizi projelerindendir.

Nevcihan sert ve otoriter bir kadındır. Abbbas’ın eşi olan Nevcihan 2 çocuk annesidir. Zengin ve görgülü bir kadın olan Nevcihan’ın tek sıkıntısı ise kocasının onu aldatmasıdır. Başta buna göz yumarak sorununu çözeceğini düşünse de Abbas Fitnat’ı kuma olarak getirmiş ve Nevcihan’ı hayattan soğutmuştur. Nevcihan kocasını elinde tutmak için her şeyinden vaz geçmeyi bile göze alacaktır. 

elif çakman Zümrüdü Anka oyuncusu

Pelin Abay -Suhandan Demirkan-

Pelin Abay haziran 1993 İstanbul doğumludur ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. İlk oyunculuk deneyimini Gülizar dizisinde hayat verdiği Fatoş karakteri ile yaşamıştır.

Abbas Demirkan’ın kızı olan Suhandan çok havalı bir kızdır. Lise son sınıf öğrencisi olan Suhandan sevgiye ve şefkate aç bir kızdır. Konakta babasının ve babaannesinin baskısı iyice Suhandan’ı bunaltmış ve kendini yalnız hissetmeye başlamıştır. Suhandan ailesinden bulamadığı ilgiyi başka yerlerde aramaya başlamıştı.

Pelin Abay Zümrüdü Anka oyuncusu

Ebrar Baba -Songül Kuloğlu-

Daha önce oyunculuk deneyimi yaşamamış olan çocuk oyuncu Ebrar Baba 12 13 yaşlarında oyuncu olmak isteyen tatlı ve yetenekli bir çocuktur. İlk dizisi Zümrüdü Anka dizisinde hayat vereceği  Songül Kuloğlu karakteri olacaktır.

Songül Kuloğlu ailesinin en küçük kardeşi eskiden hayat dolu bir çocuktu. Ablası Zümrüt’ü çok seviyor ama iki ablası evden ayrılınca Songül’ün de morali bozuldu ve psikolojik bir bunalıma girdi. 

ebrar baba Zümrüdü Anka oyuncusu

Gökhan Bekletenler -Ömer Lütfi Bakırcı-

Gökhan Bekletenler 25 ocak 1971 İzmir doğumludur ve 79 yaşındadır. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Gökhan Bekletenler son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinde Haçaturyan usta olarak yer almıştır.

Demirkan Holdingde çalışan Ömer Lütfi Adil Demirkan’ın sağ koludur. Abbas ise kardeşine yakınlığı sebebi ile ile Ömer Lütfi’yi hiç sevmemiştir. 
Gökhan Bekletenler zümrüdü anka oyuncusu

Barış Küçükgüler -Latif Demirkan-

Barış Küçükgüler Barış Küçükgüler İstanbul doğumludur ve Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümü mezunudur. Çiçek Taksi ve Yılan Hikayesi dizisi ile çocuk oyuncu olarak sektöre girmiştir. Son olarak Müslim filminde oynamıştır.

Abbas Demirkan’ın oğlu olan Latif 17 yaşında lise öğrencisidir. Temiz yüzlü ve temiz kalpli bir genç olan Latif babasının baskıları yüzünden içine kapanık bir çocuk olmuştur. Latif resim konusunda çok yetenekliydi; o ressam olmak istiyordu ama babası mühendis olması için baskı yapmaktaydı. Latif’in tek konuşabildiği kişi abisi Serhat’tı. Abisi Serhat’ı da kaybeden Latif daha çok içine kapandı. Latif’e bu zor zamanlarında hizmetlinin kızı Menekşe’ye aşık olmuştu ancak bu ilişkiye ailesi asla onay vermeyecekti. Barış Küçükgüler Zümrüdü Anka dizisi

Nazlı Pınar Kaya -Oya Arsoy-

Nazlı Pınar Kaya son olarak Kalbimdeki Deniz dizisinde Figen karakteri ile rol almıştı. Nazlı Pınar Kaya 1992 İstanbul doğumludur ve 28 yaşındadır. Yeditepe Üniversitesinde Tiyatro bölümü mezunudur Nazlı Pınar Kaya ilk olarak Küçük Gelin dizisi ile tanınmıştır.

Saniye’nin kardeşidir. Abbas Demirkan ile ilişkisi vardır ve Abbas onu hamile bırakmıştır. 18 yaşındadır daha Oya

nazlı pınar kaya Zümdü Anka dizisi oyuncusu

Mine Kılıç -Fitnat-

Mine Kılıç son olarak ağlama Anne dizisinde Cansu karakteri ile yer almıştı. Deneyimli ve güzel oyuncu şimdi de Zümrüdü Anka dizisi kadrosuna dahil oldu. 1986 Mersin doğumlu olan Mine Kılıç 34 yaşının içindedir.  1.70 cm boyunda ve 56 kg’dır. Son olarak 8. Gün dizisine Nilay karakteri ile sonradan dahil olmuştur.

Fitnat Abbas’ın getirdiği kumadır. Fitnat cilveli bir kızdır. mine Kılıç Zümrüdü Anka dizisi

Korkmaz Arslan – Niyazi Çavuş-

Kertenkele dizisi ile tanınan Korkmaz Arslan 23 Temmuz 1983 Tunceli doğumludur. Almanya da sahne sanatları eğitimi alan Korkmaz Arslan deneyimli bir oyuncudur.

Niyazi Çavuş Abbas Demirkan’ın yakın adamı

Korkmaz Arslan Zümrüdü Anka oyuncusu

Asiye Dinçsoy –Döne

Asiye Dinçsoy 22 Mart 1979 Aydın doğumludur. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Recep İvedik 2 ve Eski Köye Yeni Adet yer aldığı sinema filmlerindendir.

Döne Demirkanların hizmetlisidir. Döne kızı ile birlikte konakta yaşar. zümrüdü anka döne

Doğa Zeynep Doğuşlu –Döne’nin Kızı

Doğa Zeynep Doğuşlu Babam ve Ailesi dizisinde Çiçek karakteri ile yer almış ve tanınmıştır. Doğa Zeynep Doğuşlu nisan 2000 doğumludur. 2015 yılında Mustang sinema filmi ile oyunculuğa başlamıştır.

Döne ile birlikte konakta yaşar ve annesine konağın işlerinde yardım eder. Doğa Zeynep Doğuşlu Zümrüdü Anka dizisi oyuncusu

Gönül Akbaş -Gülsüm-

Gönül Akbaş 1996 doğumludur ve 24 yaşındadır. Zümrüdüanka dizisi Gönül Akbaş’ın ilk oyunculuk deneyimi olacaktır.

Gülsüm Zümrüd’ün en yakı arkadaşı ve iş arkadaşıdır. 

Gönül Akbaş Zümrüdü Anka oyuncusu

Serkan Acay -İhsan-

Serkan Acay 1989 doğumludur ve 31 yaşındadır. Tümay Özokur ajansın oyuncusu olan Serkan Acay son olarak Eskiya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Bir Deli Rüzgar dizisi kadrosunda yer almıştır.

İhsan Serhat’ın asker arkadaşıdır; işsiz olduğu için Serhat onu ve ailesini Nevşehir’e çağırdı ve yardımcısı yazdı.Serkan Açay oyuncu 2020

Eren Demir – Vahap-

Eren Demir Act Talent Management’in kayırlı oyuncusudur. İlk dizisi Zümrüdü Anka olacaktır.

Vahap Zümrüt’e aşık bir adamdır. Zümrüd ile birlikte aşçı olarak çalışır.

eren demir oyuncu

Zümrüdü Anka Yeni Gelen Oyuncular

Evren Erler (Cemil)

Daha önce Savaşçı dizisinde Melik karakteri ile yer alan Evren Erler Zümrüdü Anka dizisi kadrosuna Cemil karakteri ile dahil oldu. Evren Erler 1976 da Kars’ta dünyaya gelmiştir ve 44 yaşının içindedir. Son olarak Eşkıya dizisinde yer almıştır.

Cemil zumruduanka

Gökçe Eyüboğlu (Deniz)

Gökçe Eyüboğlu 1 Ağustos 1983 İstanbul doğumludur ve 37 yaşının içindedir. Siyasal bilgiler eğitimi alan Gökçe Eyüboğlu oyuncu olmak isteyince Akademi 35,5 oyunculuk dersleri almıştır. Deneyim kazanmak için tiyatroya giren ve başarılı olan Gökçe Eyüboğlu  Kadın dizisinde hayat verdiği Ceyda karakteri ile yıldızı parlamıştır. 1.72 cm boyunda 55 kilo olan Gökçe Eyüboğlu evlidir.

Deniz Demirkan ailesinin başına bela olmak için Abbas tarafından getirilmiştir. Serhat ile geçmişte bir aşk yaşamıştır.zumrudu anka deniz

İsmail Hacıoğlu (Cihan)

Çocuk dizisinin Hasan’ı şimdi de Zümdürü Anka dizisine Cihan karakteri ile dahil olacaktır. 30 Kasım 1985 İstanbul doğumludur olan İsmail Hacıoğlu 35 yaşının içindedir. Mimar Sinan Üniversitesi ve Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır. Duygu Kaya ile evli olan İsmail Hacıoğlu ilk olarak Bir İstanbul Masalı dizisi ile tanınmaya başlamıştır. Daha önce Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde yer alan İsmail Hacıoğlu ismini dünyaya duyuran Ayla filmi ile duyurmuştur.

Deniz’in kızının kocasıdır; korkusuz bir adam olan Cihan asla istediğinden vazgeçmeyecektir. zumrudu anka cihan

Itır Esen (Nisa Özgüç)

1955 İstanbul doğumlu olan Itır Esen 65 yaşındadır.  Emel Çölgeçen ile birlikte Aliye dizisinde de yer alarak ismini duyuran Itır Esen  Arka Sokaklar, Doktorlar,  Fatih-Harbiye, Gamsız Hayat gibi dizilerde de yer almıştır. Itır Esen 2017 de Kalbimin Sultanı dizisinde Esma Sultan’ın annesi Sineperver karakteri ile yer almıştı. Şimdi de deneyimli oyuncu Itır Esen Nisa Özgüç karakteri ile Zümrüdü Anka dizisine yeni gelen oyuncu olmuştur.  tır Esen Zümrüdü Anka Nisa

Doğukan Güngör (Hamit)

Doğukan Güngör Beykent Üniversitesinde Oyunculuk bölümünde eğitim almıştır. son dönemde Savaşçı dizisi kadrosunda yer alan Doğukan Güngör daha önce de Bizim Köyün Adeti filminde yer almıştı.

Hamit Nisa hanımın oğlu olan Hamit geeneklerine göreneklerine bağlı yakışıklı bir adam. Evli olan Hamit Kudret’in isteği ile hamile olan Suhadan’ı kendisine kuma olarak alacak ve bebeğe babalık yapacak.zümrüdü anka hamit

Ahmet Kaynak – Avukat Ejder

Ahmet Kaynak Zümrüdü Anka dizisinin 3. bölümünde diziye konuk oyuncu olarak dahil olacak ve Ejder isminde bir avukata hayat verecek. Nevcihan’ın avukatı olacak.ahmet kaynak zümrüdü anka ejder avukat

Simge Selçuk -Nezaket-

Simge Selçuk 1975 yılında Başkent Ankara’da dünyaya gelmiştir. 35 yaşında olan Simge Selçuk Ferhunde Hanımlar dizisi ile oyunculuğa başlamıştır. Bilent Üniversitesi sahne sanatları mezunu olan Simge Selçuk Kalbimde ki Deniz dizisinde hayat verdiği Raşel karakteri ile sevilmiştir. Güzel Köylü dizisinde hayat verdiği Nihal karakteri ile çok önemli bir çıkış yakalayan Simge Selçuk son olarak Can Evim dizisinde Melis karakteri ile yer almıştır.

Nezaket Topal Rüstem’in aşık olduğu kadındır. Nezaket Rüstem üzerinden çok farklı bir amaca yürümektedir. Nezaket Rüstem ve Ülfet’in komşusudur. 

simge Selçuk Zümrüdü Anka oyuncusu

Orkun Huylu (Zümrüdüanka Furkan)

Orkun Huylu Muhtesem Yüzyil: Kösem dizisi ile sevilen genç bir tiyatro oyuncusudur. Son dönemde Çukur dizisinde Süleyman karakteri ile yer alan Orkun Huylu Zümrüdüanka dizisinde de Furkan karakteri ile yer alacaktır.orkun huylu zumrudu Anka dizisi

 

Zümrüdü Anka’da Yer Alamayacak Oyuncular

Sahra Şaş (Deniz) Sahra Şaş rahatsızlığından dolayı Zümrüdü Anka’da yer alamadı. Sahra Şaş’ın yerine diziye Gökçe Eyüboğlu dahil oldu.

Güzel oyuncu Sahra Şaş Zümrüdü Anka dizisine Deniz karakteri ile dahil oldu. Zümrüdü Anka dizisinde Deniz karakteri ortalığı karıştıracak karakter olacak. 14 Kasım 1994’de dünyaya gelen güzel oyuncu daha önce de Bizim Hikaye dizisine Çiçek karakteri ile dahil olmuş ve diziye renk katmıştı; ancak bu sefer Sahra Şaş kötü bir karakter ile diziye dahil olacak. 26 yaşında 165 vm boyunda olan Sahra Şaş 54 kg’dır.sahra şaş Zümrüdü Anka oyuncusu

Sermiyan Midyat (Mahir Özgüç) – Mahir Özgüç karakteri 2. sezonda Zümdürü Anka dizisi senaryosundan çıkarıldı.

1974 Ankara doğumlu olan Sermiyan Midyat Ay LAv Yu serisi ile çok sevilen bir oyuncu olarak karşımıza çıkmaktadır. 46 yaşının içinde olan ve aslen Kürt olan Sermiyan Midyat oyunculuğun yanı sıra senaristlik ve yönetmenlik de yapmaktadır. İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünü bitiren Sermiyan Midyat 2019 da Ağır Romantik filminde yer almıştır.

Mahir Özgüç ailesinin babasıdır. Katı bir adam olan Mahir korkusuz ve saldırgan bir tiptir. Oğlu Hamit’le gurur duyan Mahir Özgüç eşi Nisan’ı da çok sevmektedir. Mahir Demirkan ailesi ile anlaşamayacak ve düşman olacaktır.zümdürü anka Mahir

Deniz Hamzaoğlu

Son olarak Halka dizisinde Adem karakteri ile yer alan Deniz Hamzaoğlu daha önce de Nefes Nefese dizisi kadrosunda yer almıştı.  1979 yılında İstanbul da hayata gözlerini açan Deniz Hamzaoğlu 41 yaşının içindedir. Konya Selçuk Üniversitesinde Sinema ve Televizyon eğitimi alan Deniz Hamzaoğlu ilk oyunculuk deneyimini Antalya Devlet Tiyatrosunda yaşamıştır. 2016 yılında Hayat Şarkısı dizisinde Kaya karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Deniz Hamzaoğlu başarılı performansını arttırarak devam ettirmektedir.deniz hamzaoğlu Zümrüdü Anka oyuncusu

Evrim Doğan

Gülümse Yeter dizisinde hayat verdiği Nermin karakteri ile tanınan Evrim Doğan 1977 de Ankara’da doğmuştur ve 42 yaşındadır. Evrim Doğan Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Cennet mahallesi dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Evrim Doğan 2017 de Bizim Hikaye dizisinde yer almış ve Şeyma karakteri ile çok sevilmiştir. Evrim Doğan 2018 de Kadın dizisine konuk oyuncu olarak yer almıştır. Evrim Doğan son olarak Kardeş Çocukları dizisinde Lebriz karakteri ile yer almıştır.

evrim doğan zümrüdü Anka oyuncusu

Zümrüdü Anka Ne Demek

Pers Mitolojisinde ortaya çıkan ve daha sonra doğudaki hikaye ve efsanelerde ulaşılmaya çalışılan kuş olarak bilinmektedir. Simurg, Anka, Homa, Ruk ve Türk efsanelerinde Tuğrul ve Zümrüdü Anka olarak bilinmektedir. İnsan gözünün göremeyeceği kadar yükseklerde uçan bu kuşun Kaf Dağının ardında yaşadığı efsanelerde anlatılmaktadır. Bazı efsanelerde 500 yıl yaşadığı bazılarından ise ölümsüz olduğu söylenmektedir. Rivayete göre bilgi ağacının dallarında yaşar diğer kuşların bütün sorularına cevap verirmiş.

Zümrüdü Anka Kuşunun Hikayesi

Rivayete göre bilgi ağacının dalları arasında yaşayan ve bütün kuşların sorularını cevaplayan Zümrüdü Anka kuşu bir gün ortadan kaybolmuş. Kaf dağının ardında olduğu haberini alan kuşlar ona ulaşmak için 7 dipsiz vadiyi aşmaları gerekiyormuş. Bu vadiler Nefs, Aşk, Cehalet, İnançsızlık, Yalnızlık, dedikodu ve benlik vadileriymiş. Kuşlar birer birer bu vadileri geçerken bir çoğu yolda kendini kaybetmiş, bir çoğu da ulaşamadan geri dönmüş. Ancak bunlardan sadece 30 tanesi Kaf dağının arkasındaki Zümrüdü Anka Kuşuna ulaşmayı başarmış.

Aslında bu vadilerin geçen kuşların her biri Zümrüdü Anka kuşuymuş. Nefesleri ve benliklerinden sıyrılıp bilgeliğe ulaşan bu kuşlar küllerinden yeniden doğmuşlardır. Mevlana bu hikayenin ardından çıkarılan ders için neyi arıyorsan sen o sundur demiştir. Sabır, emek ve gayret sarf etmenin ve kendi anka kuşunu kendinin başarmanın önemi vurgulanmaktadır.

Dizide bu ismiyle yayınlanırsa büyük mücadeleler sonucunda sevdiğine kavuşan aşıkların hikayesi anlatılacak diye düşünüyorum. Engeller ne kadar büyük olursa olsun sabır, gayret ve emek ile aşılır ve kaf dağının ardındaki Zümrüdü Anka Kuşu bile bulunur.

Zümrüdü Anka Dizisinden Gelen Teklifi Kabul Etmeyen Oyuncular

Melis Sezen

1993 İstanbul doğumlu olan Melis Sezen şuanda 26 yaşındadır.  Siyah İnci dizisinde hayat verdiği Ebru karakteri ile oyunculuk kariyerine başlayan Melis Sezen Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar bölümünde lisans eğitimi almıştır. Aslında Melis Sezen’i önce oyunculuk kariyeri ile değil Murat Dalkılıç ile yaşadığı iddia edilen aşk iddiaları ile tanıdık. Melis Sezen 2017 de yer aldığı Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile yapımcıların ve izleyicilerin dikkatini çekmiştir. Melis Sezen 2019 da ise Leke dizisinde Yasemin karakteri ile Türkiye’nin tanıdığı bir başrol oyuncusu olarak yer almıştır. melis sezen Zümrüdü Anka dizisi oyuncusu

Seçkin Özdemir

Seçkin Özdemir 1981 Sinop doğumludur ve şuanda 38 yaşının içindedir. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde tiyatro eğitimi almıştır. Seçkin Özdemir’in ilk dizisi 2008 yapımı Yaban Gülü dizisidir. Kocaeli’nde radyo programcılığı yapan Seçkin Özdemir 2011 yılında da Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan’ın sevgilisi Leo  olarak ekranlarda yer almıştır.  Seçkin Özdemir 2017’e kadar bir çok dizide yer alsa da 2017 de yer aldığı Ateşböceği isimli yaz dizisi onu Türkiye’nin tanınan erkek başrol oyuncularından biri yapmıştır. Çok yönlü bir kişilik ve yetenek olan Seçkin Özdemir oyuncu, sunucu ve DJ olarak çalışmalar yürütmektedir.  Seçkin Özdemir Tehlikeli Karım dizisinde Alper, Kiralık Aşk dizisinde Pamir ve son olarak Can Kırıkları dizisinde Aslan karakterleri ile yer almış ve artık ismini dünyaya duyurmuştur.Seçkin Özdemir Zümrüdü Anka dizisi oyuncusu

 

Dizide oynayacak oyuncular hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Diziyle ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Yeni bilgiler geldikçe sitemizde bilgilendirme yapılacaktır. Diziyi 4 gözle bekliyoruz.

pastel

Zümrüdü Anka dizisi erkek ve kadın başrol oyunculukları için son olarak Leke dizisinde kadın başrol olarak yer alan Melis Sezen ve Can Kırıkları dizisinde başrol oynayan Seçkin Özdemir ile anlaşma imza aşamasına gelindi.zümrüdü anka oyuncu listesi

zümrüsd

Yeni sezon için kolları şimdiden sıvayan Kanal D bomba gibi bir diziyle seyircisinin karşısına çıkmayı planlıyor. Atv ekranlarında yayınlanan ve ismi ve konusuyla bir anda ekranlara damgasını vuran Hercai dizisinin ardından Kanal D Zümrüdü Anka dizisiyle bu başarıyı yakalamak istiyor.

Kalbimdeki Deniz ve O hayat Benim gibi dizilerin yapımcısı Pastel filmden bomba gibi bir dizi geliyor. Dizide kimlerin olacağı henüz belli değil ancak Hercai dizisinin de yönetmeni olan Cemal Şan’ın bu dizide de seyirciyi ekranlara kilitlemesi bekleniyor. Cemal Şan’ı Yılanların Öcü dizisinden de hatırlıyoruz.

zümrüdü anka oyuncusu

 

Asiye Dinçsoy Zümrüdü Anka oyuncusuZümrüdü Anka dizisi 2020 ocakta Fox Tv ekranlarında olacak.  Tolgahan Abbas’ın kızı Suhadan’ın erkek arkadaş

Zümrüdü Anka Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (11 Yorum)

  1. Zumrut mert hala oldum sutlu kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu Gelircekmisiniburayak siziozeledimturk sehirobaya kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya siziozeledimturk dogumgunu siziozeledimturk siziozeledimturk sehirobaya kahve iclimhaydi siziozeledimturk dogumgunu siziozeledimturk siziozeledimturk sehirobaya kahve iclimhaydi siziozeledimturk sehirobaya kahve iclimhaydi gelircekmisiniburaya siziozeledimturk sehirobaya gelircekmisiniburaya

  2. Zumruduanka dizisi benim favorim dir ama korona virus geldi ve artik vermegi iraniyim iranda hiç boyle dizilery sevmiyorlar

  3. Bu kadar acemice bir reji. Hatice Aslan’ın abartılı oyunculuğu, Ceren Yılmaz’ın acemiliğini, Selim Bayraktar!’ın kötü oyunculuğunu da düşünürseniz Ayten Uncuoğlu, Itır Esen gibi usta oyuncular bile diziyi kurtaramamış. Konu güzel fakat senaryo berbat, reji berbat. Kimse kusura bakmasın da Ceren Yılmaz’ın kusursuz güzelliği diziyi kurtarmaya yetmez. Alp Navruz’un abartalı Serhat karakteri de oyuncuya uymamışne yazık ki.

    • Aman zaten emege saygisi olmayan hiç bir şeyden anlamayan bazi insanlarin da yorumu ancak bukadar saygisizca ve pis olur😆😆😆😆

  4. Cumartesi olsun lütfen hafta içi izleyemiyoruz ve hemen başlasın yeter bekle bekle nereye kadar bekleyeceğiz lütfen başlasın ?

  5. Ezgi Asaroğlu ve Nok Xhelilaj oynasın yada Pelin Karahan -İbrahim Çelikkol yada Pınar Deniz -Gökhan Alkan bu üç çiftden biri oynasın lütfeeeen.