İkimizin Yerine 251. Bölüm Özeti 16 Mayıs Anandi‘nin Evli Olduğu Ortaya Çıkar

İkimizin yerine 251 bölüm özeti. 16 Mayıs. Şiv Anandi‘nin evli olduğunu öğrenir.

İkimizin Yerine 251. Bölüm Özeti

Heth, Şiv ile konuşur ve kime güvendiği konusunda dikkatli olmasını söyler. Şiv‘e kötü karakterinden dolayı eşinin Anandi‘yi terk ettiğini söyler. Şiv şok olur. Heth Anandi‘nin bir zamanlar ondan daha küçük bir gençle kaçtığını söyler.

Şiv, Heth‘i durdurur ve Şambu’nun planının arkasında olduğunu bildiğini ve tehditlerinden korkmadığını, elinden geleni ardına koymamasını söyler. Ayrıca Heth‘i, Anandi gibi güzel ve çalışkan bir kızla ilgili saçma sapan konuşmaması için uyarır. Heth gider. Şiv, Anandi‘nin orada durduğunu görür. Anandi‘ye Heth‘in saçmaladığını söyler. Anandi anlamazdan gelir.

Şiv onu Heth konusunda uyardığı için teşekkür eder. Anandi üzgünce gider. Gauri, Jagat‘a bir iş bulmak için başhekimle konuşur. Başhekim en kısa zamanda yönetici ile konuşmasını söyler. Gauri gider. Bu arada Jagat, Gauri‘nin Bangalore şubesine transferinin mümkün olup olmadığını öğrenmek için hastane yöneticisiyle konuşur. Yönetici, Gauri’nin aynı şeyi yapmasını önerir.

Jagat arkasını döner ve Gauri‘yi görür. Sadece transferinin mümkün olup olmadığını görmek istediğini söyler. Gauri evde konuşacaklarını söyleyip gider. Anandi huzursuz halde eve döner. Dadisa ve Gehna ne olduğunu sorar. Anandi onlara sadece Şambu’nun planını anlatır. Basant çok etkilenir ve Şiv‘in çok akıllı olduğunu söyler. Dadisa, Şiv‘i övmeye başlar.

Anandi, ona gazetedeki evlilik ilanlarındaki gibi konuştuğunu söyler. Dadisa, Şiv‘in böyle ilanlara ihtiyacı olmadığını söyler. Gauri eve döner ve Jagat onunla kibar konuşur. Gauri onunla tartışır. Transferimi sormaya nasıl cüret edersin der. Jagat bir ezik gibi hissettiğini söyler. Gauri‘ye ben evde, işsiz otururken sen çalışıp ilerliyorsun, bazen kendimi öldürmek istiyorum der. Gauri ona sarılır.

İkimizin Yerine 251. bölüm özetinde Gauri onu teselli eder ve her şeyin yoluna gireceğini söyler. Gece Şiv, Heth‘in Anandi gibi bir kız için bu kadar düşük dereceli yorumları nasıl söylediğini merak eder. Anandi‘nin Heth konusunda haklı olduğunu düşünür. Bu arada, Anandi, kaçırıldığında Jagat‘ın onu kurtarmasını hatırlar.

Anandi, rüyasında at üzerinde Jagat‘a kupasını göstermek için atın peşinden koştuğunu, Jagat‘ın onu dinlemeyip gittiğini görür. Bir süre sessiz kaldıktan sonra başka bir atlıyı ona elini uzatırken görür. Anandi elini tutar ama yüzünü göremez. Sonra Anandi uyanır ve huzursuz olur. Ertesi sabah Dadisa Anandi‘yi koşuya gönderir.

Sonra Şiv‘in de gidip gitmediğini doğrulamak için Bhim‘i arar. Anandi koşarken Şiv‘in şınav çektiğini görür. Şiv, buraya nasıl geldiğini sorar. Anandi, Dadisa‘nın zoruyla 2 gün önce sabah yürüyüşüne başladığını söyler. Şiv‘le ikisi biraz spor hakkında konuşur.  Anandi uzaklaşır. Bhim oraya gelir ve ona sağlam bir kaynaktan haber aldığını ve Anandi‘nin aslında Bairon‘un gelini olduğunu, kocasının onu terk ettiğini söyler.

Bhim, Heth‘in söylediği tüm dedikodulardan bahseder. Şiv, Heth‘in oğlunun Anandi’yi kaçırdığını ve tutuklanınca Heth‘in Anandi‘ye düşman olduğunu söyler. Anandi ile ilgili dedikodulara dikkat etmemesini ister. Anandi koşudan geri döner. O sırada Anandi, devletten, uygun bir teftiş ve raporun ardından okula verilecek yardımla ilgili bir mektup alır. Başvuruyu birkaç gün önce gönderdiği için ne kadar hızlı kabul edildiğini merak eder. Dadisa, Şiv’e bağlı olabileceğini söyler. Anandi üzgün.

Anandi Şiv‘in ofisine gelir. Zarfı Şiv‘in önüne fırlatır. Kendini ne zannediyorsun, Heth‘in hakkımda dedikleri için beni zayıf görüyorsun, bunu sen yaptın falan diye hesap sorar. Senin korumana ve yardımına ihtiyacım yok, kocam beni terk ettiği için çaresiz bir kız olduğunu düşündün ama sandığın kadar çaresiz değilim falan diye konuşur.blank

Bu hayrını kabul etmeyeceğim der. Şiv sadece gülümser ve ne dediğini anlayamaz. Ona su verip sakinleştirir ve bunu sadece görev icabı yaptığını, ego ve ya kadınları küçümsemek için yapmadığını anlatır. İkimizin de aynı yolda olduğunu bildiğim için mutluyum der. Sonra açıklama yapmasına izin verdiği için teşekkür eder ve çalışmaya başlar. Anandi üzgün ve kafası karışık. Sonra özür diler. Şiv, hiç gerek yok ve ikimizin de Jetsar için iyi bir şey istediğimizi biliyorum der.

İkimizin Yerine 16 Nisan Özeti Devam Ediyor

Anandi giderken Şiv ona Heth‘in senin hakkında söylediklerini duydum ama inan bana, seni çaresiz sanmadım, çünkü dedikodu ve ya insanların söylediklerine inanmıyorum der. Seninle ilgili de zeki, samimi, iyi, güzel, çok çalışkan ve yardımsever olduğunu düşünüyorum ve bunu Heth‘e söyledim der.  Artık sana daha fazla saygı duyuyorum der. Anandi gider. Sonra güzel, mini etekli süslü püslü bir kız gelir. Çalışanlar ondan gözlerini alamaz. Kız Hintçe iyi konuşamıyordur.

Şiv sesleri duyunca çıkar. Kız direk Şiv‘in kollarına koşar. Şiv de ona sıkı sıkı sarılır. Sonra güzel bir sohbet ederler. Kızın ismi Aşima, Şiv‘in iyi bir arkadaşıdır. Şiv, misafirhanede kalması için düzenleme yaptığını söyler. Aşima ona tüm Rajestan yemeklerini yemek istediğini söyler. Şiv‘in kafası karışır. Şiv Aşima‘yı Bhim ile misafirhaneye gönderir ve ona tüm Rajestan yemeklerini nasıl getireceğini düşünür. Sonra aniden Dadisa‘yı hatırlar. Gauri hastane yöneticisinden Jagat‘ı işe almasını ister.

Müdür ilgilenmese de Gauri onu ikna eder. Ayrıca bunu benin yaptığımı Jagat bilmesin der. Müdür kabul eder. Şiv, Dadisa‘nın kapısına gelir ve ona yemek konusunu nasıl söyleyeceğim diye ikilemde kalır. Vazgeçip gitmek ister.

İkimizin Yerine 16 nisan özetinde Dadisa gelir. Şiv kaçmak ister ama Dadisa onu görür. Şiv sonunda yardıma ihtiyacı olduğunu söyler. Dadisa içeriye girip konuşalım der. Neyse fazla uzatmayayım, Şiv nihayet misafiri için yemek ayarlaması gerektiğini anlatır. Dadisa biz hallederiz diye Şiv‘i rahatlatır. Ayrıca konuğunuzu bize getirin ve tüm Rajestan yemek ve ağırlamayı verelim der. Şiv bu hoş olmaz derken Dadisa sen de benim torunum sayılırsın diye onu ikna eder.

Jagat, bir röportaj için hastaneden bir çağrı alır. Jagat, hiç uygulanmadığı mülakata nasıl ulaştığını merak eder. Gauri‘yi arar ve gidip kendine yeni kıyafetler alabilir mi diye sorar. Gauri, yeterli para olmadığını ve ay boyunca idare etmesi gerektiğini açıklamaya çalışır. Jagat, bir işe girince kendi parasıyla alacağını söyler.

Dadisa, Şiv için her şeyin hazır olmasını ister. Anandi Dadisa‘ya Şiv‘in önünde beni överek utandırma diye söz ver der. Dadisa kabul eder. Herkes salonda Şiv ve misafirini bekler. Dadisa, misafirin kız olduğunu görünce şok olur. Aşima evden etkilenir. Dadisa‘yı selamlar. Şiv, Dadisa‘ya yaptıkları için teşekkür eder. Dadisa usulca misafirinin bir kız olacağını bilmediğini açıklar. Şiv, Aşima‘nın en yakın arkadaşı olduğunu ama yurtdışında büyüdüğünü açıklar.

Aşima, Hintçesinin iyi olmadığını söyler. Dadisa‘ya yaptıkları için teşekkür eder.  Dadisa mutfağa gelir ve kız hakkında yorum yapar. Anandi, Şiv‘in kız arkadaşı olabileceğini söyler. Dadisa o ne demek diye sorar ve Anandi anlatır. Dadisa şok olur, bunun evlenecekleri anlamına geldiğini söyler. Anandi, bazen olabilir der ve neden gerildiğini merak eder.

Aşima Anandi‘yle konuşmak ister. Ona, Sarpanç olup olmadığını sorar. Filmlerde Sarpanç‘ı gördüğünü ve Anandi‘nin hiç ona benzemediğini açıklar. Dadisa zihninde Aşima‘yı lanetler.  Aşima bir düğün için gelmiştir. Dadisa, onun Şiv‘e yakın olmasını sevmez. Dadisa, Aşima‘nın evli olup olmadığını merak eder. Aşima hayır ama burada birini bulup evlenmeyi düşünüyorum der.

İkimizin Yerine 16 Nisan Fragmanı

İkimizin Yerine 251. Bölüm Özeti 16 Mayıs Anandi‘nin Evli Olduğu Ortaya Çıkar (1 Yorum)