Zümrüdüanka Neden Final Yapıyor? İşte Nedeni

Zümrüdüanka dizisi Fox Tv için bitmiştir. Fox TV yönetimi 16 aralık 2020 de aldığı karar ile Zümrüdüanka  dizisi için kesin bir final kararı aldı. Zümrüdüanka  dizisi 6 ocak 2021 çarşamba günü 26. bölümü ile ekranlar veda edecek.

Zümrüdüanka dizisinin şuanda 23. bölümünün çekimleri Kapadokya’da devam ediyor. Zümrüdüanka dizisi için alınan fiili final kararı sette de duyuruldu ve set ekibi alınan karara çok üzüldü. Fox Tv 26 bölümden sonra Zümrüdüanka dizisini bitirecek ve Yaşı 19 dizisini yayına alacak.

Zümrüdüanka dizisinden sonra çarşamba akşamı yayın hayatına başlayacak Yaşı 19 dizisinin detayları için tıklayınız Yaşı 19 Oyuncuzumruduanka final 6 ocak 2021

Zümrüdüanka Ne Zaman Final Yapacak?

Zümrüdüanka dizisinin kesinleşmiş final tarihi 6 ocak 2021’dir. Bu tarih değişmeyecektir.

zumruduanka erken final aralik

 

Zümrüdüanka Final Fragmanı 26. Bölüm

Zümrüdüanka Dizisi Final Öncesi Gün Değiştiriyor

Fox Tv yönetimi yayınlandığı günde iyi reyting alsa da birinci olamayan Zümrüdüanka  dizisine bir ceza kesmiştir. Trt 1’in Gönül Dağı ve Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizilerinin yanında bir de İbo Show’un Zümrüdüanka dizisinden daha fazla izlenmesi Fox TV yönetiminin canını sıkmış yönetiim aldığı karar ile 3.5 milyon izleyiciyi hiçe saymıştır. Zümrüdüanka dizisi için alınan gün değişikliği dizinin reytinglerini arttırmak için değil Sen Çal Kapımı dizisini bari kurtaralım düşüncesi ile yapılmıştır.

Fox TV yönetimi Zümrüdüanka dizisinin düşük reyting alacağını ve final yapacağını bile bile sadece Sen Çal Kapımı dizisine son bir şans vermek için Zümrüdüanka dizinin gününü değiştirme kararı almıştır. Zümrüdüanka dizisi oyuncuları  ve yapımcısı Pastel Filme hakaret niteliğinde gerçekleşen bu gün değişimi sosyal medyada da büyük yankı buldu. Cumartesi akşamları 4 reyting alıp yaklaşık 3.5 milyon izleyici tarafından ilgi ile takip edilen Zümrüdüanka dizisi çarşamba gününe alınarak dizinin fişi çekilmiştir.

Sen Çal Kapımı Cumartesi Daha Başarılı Sonuçlar Alır!

Sen Çal Kapımı dizisinin yapımcısı MF Yapım Fox TV ile yaptığı görüşmede gün değişikliği talep etmiş ancak Fox TV’nin boş günü olmadığı için bu talep geri çevrilmişti; ancak Zümrüdüanka dizisinde yaşanan düşüşlerin de etkisi ile böyle bir karar verilmiştir.

Sen Çal Kapımı dizisi çarşamba akşamları çok ciddi rakipler ile mücadele etmiş ve kasım ayına kadar gerçekten başarılı sonuçlar almıştır. Ancak kasım ayından itibaren özellikle Sadakatsiz dizisinde ki yükseliş Sen Çal Kapımı dizisinin izlenme oranlarını düşürmüş diğer rakipler (Kuruluş Osman, Doğduğun Ev Kaderindir ve Benim Adım Melek) kendi kitlesini geçen sezondan oluşturduğu için kaybeden yeni dizi Sen Çal Kapımı olmuştur.

Zümrüdüanka dizisini çarşamba gününe almak dizinin zaten ipini çekmektir; Zümrüdüanka izleyicileri zaten cumartesi Kuruluş Osman, Doğduğun Ev Kaderindir ve Benim Adım Melek ve Sadakatsiz dizilerinden birini izleyen izleyicilerdi bu durumda bir çok izleyici güçlü rakipler karşısında Zümrüdüanka dizisinden vazgeçecek bu da Zümrüdüanka dizisinin çarşamba akşamı en fazla 2.5 reyting alabilmesine neden olacaktır.

Zümrüdüanka dizisin devam edip etmeyeceğine aralık ayının ilk iki haftasında alacağı reyting sonuçlarına göre karar verilecek ancak Fox TV 26 bölüm ömür biçiyor gibi Zümrüdüanka’ya. Bu durumda ocak 2021 de ara verecek Zümrüdüanka  dizisi bir daha ekranlara dönemeyecektir.