Masum 248. Bölüm Özeti 25 Kasım Rada Boş Durmuyor

Masum dizisinde Gopi Koki’nin resmine bakarken Vidya içeri girer. Gopi hemen resmi bir kitabın arasına koyar ve dolabın üzerine yerleştirir. Gopi ve Vidya çocukların yanına çıkınca Vidya yeniden içeri girer ve dolabın üzerinde duran Koki’nin resmini bulur. Annesin bu kadın için yaş pasta kestiğini düşünür. Masum 25 Kasım Özeti başlıyor.

Masum 248. Bölüm Özeti

Ahem için bir gelin adayı gelir. Raşi Koki için bir pasta yaptırmıştır. Tolu ve Molu eve yavru kedi getirirler. Kedi onların çantasından çıkar ve pastanın üzerine atlar. Tolu ve Molu kediyi tutmaya çalışırken tüm aile de onları tutmaya çalışır. Ahem için gelen kız böyle bir ailede yaşamak istemediğini söyleyerek evden ayrılır. İkizler daha sonra Koki’nin yanına giderek ondan özür dilerler.

Vidya Koki’nin resmine bakarken Gopi gelir. Vidya’ya o benim her şeyimdi der. Daha sonra Vidya Koki’ye benzemek için alnına bindi uygular. Mira çiçek satarken bir grup çocuk onunla dalga geçerler. Tolu ve Molu okul çıkışında onları görür ve çocukları oradan uzaklaştırır. Mira mutlu olur. Papu öğretmenlerine Tolu ve Molu’nun veli olarak evin hizmetçilerini getirdiğini söyler. Öğretmen sinirlenir ve Jigar’ı arayarak durumu belirtir.1 11

Jigar Meti’ye neden böyle bir şey yaptığını sorar. Meti Tolu ve Molu’nun kendine şantaj yaptıklarını söyler. Raşi ve Jigar Meti’yi azarlayınca Meti gitmeye karar verir. Raşi Meti gidince her şeyi kendisinin yapacağını düşünerek Meti’yi affetmelerini gerektiğini söyler. Jigar da affeder. Ardından ikili okula giderler. Öğretmen Jigar ve Raşi’yi azarlarken Jigar Papu’yu kıyas ederek çocuklara kızar. Tolu ve Molu Meti ile Papu’dan intikam almayı düşünürler.

İkizler bahçe hortumunun ucunu mutfağa koyarlar. Meti çeşmeyi açınca içerdeki Hetal ve Raşi ıslanır. Raşi çamurlu ayak izlerini takip ederek Tolu ve Molu’ya ulaşır. Ardından koşuşma başlar. Tolu ve Molu kendini odalarına kilitler. Odalarında bulunan Rada’nın telefonundan polisi arayıp ailelerinden şiddet gördüklerini söylerler. Eve polis gelir ve Raşi ile Jigar’ı karakola götürürler. Modi ailesi de onların peşinden gider.2 12

Tolu ve Molu evde yalnız kalırlar. Kriket oynarken evdeki bazı değerli antikaları kırarlar. Eve tüp gaz gelir. Tüpü getiren adam Rada’ya güvenlik önlemlerinden bahseder. Rada ikizleri evde oynamamaları konusunda uyarır. İkizler onu sevmedikleri için ondan gitmesini isterler. Rada evden çıkarken böyle güzel bir günde Modi evinin havaya uçacağını söyler. Tolu ve Molu gaz kokusu almaya başlar. Gopi kötü bir şeyin olacağını düşünerek duaya başlar.

Modi ailesi ise polisi ikna etmeye çalışıyorlar. Tolu mandirde bulunan kibriti almak isterken başını yere vurup bayılır. Savita Modi evinin kapısından geçerken gaz kokusunu fark eder ve kapıyı çalar. Ancak kimse açmaz. Savita Hetal’i arar ve bilgi verir. Ahem hemen gitmeleri gerektiğini söyler ve Savita’dan kapının önünde bulunan şalteri indirmesini ister. Polis geçici olarak Modi ailesine izin verir.3 12

Ahem ve Jigar eve girerler ve Tolu ve Molu’yu baygın şekilde görürler. Eve gelen doktor gaz sızıntısı yüzünden çocukların bayıldığını söyler. Ahem bu kadar yaramazlığa daha fazla dayanamayacağını söyleyerek Tolu ve Molu’nun yatılı okula gitmesini önerir. Jigar ve Raşi de aynı görüşte olunca karar verilir. Papu da onlarla birlikte yatılı okula gidecek. Masum 25 Kasım Özeti  sona erdi.