50 Metrekare Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

50 Metrekare dizisi 27 Ocak 2021’de Netflix ekranlarında izleyicisi ile buluşacak. Daha önce Leyla İle Mecnun dizisinin de senaryosunu üstlenen Burak Aksak’ın senaryosunu yazacağı 50 Metrekare dizisini sonunda Netflix kabul etti. Böylece 2017 de hazırlanan senaryo 2020 de yayına girecek. 50 Metrekare dizisinin yönetmenliğini ise Selçuk Aydemir üstlenecek. 13 bölüm olarak iki sezon çekilen romantik komedi dizisi 50 Metrekare’nin çekimleri ise temmuz 2020 sonunda başlayacak.

OyuncuKarakterKarakter AçıklamasıGörsel
Engin Öztürk Gölge Adem Yılmaz50 metrekare golge
Aybüke Pusat DilaraMuhtarın kızı50 Metrekare dilara
Yiğit Kirazcı YakupDilara’ya aşık bir adam50 Metrekare yakup
Kürşat Alnıaçık ServetGölge’nin babasını öldüren adam. Gölgeyi de o büyütmüş50 Metrekare servet
Tuncay Beyazıt TuranMahallede esnaf50 Metrekare turan
Murat Kılıç Cami Hocasıİyi kalpli bir adam50 metrekare cami hocasi 1
Cansu Dağdelen AyselCivan’a aşık bir kız50 Metrekare aysel
Tuğçe Karabacak ÖzlemServet’in avukatı50 Metrekare ozlem
Cengiz BozkurtMuhtarMahalle muhtarı50 Metrekare muhtar
Emel Yıldırım
Gaye Gürsel
Hasan Yalnızoğlu LekeServet’in adamı50 metrekare leke
Özgür Emre YıldırımCivanTuran’ın oğlu. İşsiz güçsüz50 Metrekare mesut civan
Tolga TekinMesutMahallenin tefecisi50 Metrekare mesut 7
Gürkan Uygun MümtazSilah tüccarı 50 Metrekare mumtaz

50 Metrekare Oyuncu Kadrosu

Engin Öztürk – Gölge – Adem

Diriliş dizisinde hayat verdiği Günalp Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde Selim ve Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Selim karakterleri ile uluslar arası oyuncu statüsü kazanan Engin Öztürk son olarak Ömer ALADAĞLI karakteri ile yer aldığı Yüzleşme dizisinde ne yazık ki tutunamamıştı. Yüksek Sosyete dizisinde hayat verdiği Kerem karakteri çok sevilen ve önemli bir çıkış yakalayan Engin Öztürk bir çok projede başrolde yer alma başarısı göstermiştir.   28 Eylül 1986’da Eskişehir’de dünyaya gelen yakışıklı oyucu 34 yaşının içindedir. Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Engin Öztürk asker olmak için Hava Astsubay okuluna da girse de sevdiği işin oyunculuk olduğunu hayallerine ulaşınca anlamış ve istifa ederek tiyatro eğitimi almaya başlamıştır.

50 Metrekare  dizisinde Sevet’in adamıdır. Yıllardır ailesini ararken ailesini Servet’in öldürdüğünü öğrenir. Sonrasında ölen biri olan Adem Yılmaz’ın yerine geçer. 

Engin Öztürk 50 Metrekare dizisi

Aybüke Pusat – Dilara

Söz dizisinden ayrıldıktan sonra Her Yerde Sen isimli yaz dizisinde hayat verdiği Selin karakteri ile 2019 yazına damga vuran Aybüke Pusat şimdi de Netflix’in yeni dizisi 50 Metrekare de başrolde yer alacak. Her Yerde Sen dizisinde komedi yönün çok güçlü olduğunu ispat eden Aybüke Pusat 2014 yılında düzenlenen  Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasında 3. olarak dikkatleri üzerine çekmişti. 20 Mayıs 1995 de Ankara da hayata gözlerini açan güzel oyuncu Hacettepe Üniversitesinde  Bale Bölümü mezunudur. Medcezir dizisi ile oyunculuğa başlayan Abüke Pusat O Hayat Benim dizisinde hayat verdiği Zeynep karakteri ile başrol oyuncusu olmayı hak ettiğini göstermişti. Söz dizisinde Doktor Bahar karakteri ile milyonları peşinde sürükleyen güzel oyuncu  yine 2018 de yer aldığı Şahin Tepesi dizisi ile de tutunamamıştı.

50 Metrekare de Dilara muhtarın kızıdır pastanede çalışır. Aybüke Pusat 50 Metrekare dizisi

Yiğit Kirazcı – Yakup

Yiğit Kirazcı için daha önce Hizmetçiler dizisi ile anlaştığı haberleri çıkmıştı; Yiğit Kirazcı Hizmetçiler dizisi ile birlikte Netflix’in 50 Metrekare dizisinde de yer alacak. Oyuncu iki dizinin çekimlerine aynı anda katılacak. Yiğit Kirazcı denilince bir çok izleyici onu Seviyor Sevmiyor dizisinde hayat verdiği Tuna karakteri il tanımıştı. 1983 İstanbul doğumlu olan Yiğit Kirazcı 37 yaşındadır. ve Bilgi Üniversitesinde İletişim bölümü mezunudur.  ilk olarak model ve sunucu olarak ile başlayan Yiğit Kirazcı ekranda çok beğenilince Güllerin Savaşı dizisi ile ilk kez bir dizi de yer almıştır.  Yiğit Kirazcı 2019 da Yüzleşme dizisinde yer alsa da dizi erken final yapmıştır.

50 Metrekare  de Yakup Dilara’ya çocukluktan beri aşık bir gençyiğit kirazcı 50 metrekare oyuncusu

Kürşat Alnıaçık – Servet

Son olarak Kurşun dizisinde yer alan Kürşat Alnıaçık Netflix’te ekranlara gelecek 50 Metrekare dizisinde ter aldı. 1962 de Ankara’da doğan Kürşat Alnıaçık 58 yaşının içindedir. Babası da kendisi gibi tiyatrocu olan Kürşat Alnıaçık çocukluğundan itibaren tiyatro ile yakından ilgilenmiştir. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünü kazanan Kürşat Alnıaçık  ilk olarak Bursa Devlet Tiyatrosunda işe başlamıştır. Daha sonra televizyona geçen Kürşat Alnıaçık ilk olarak Deli Yürek dizisi ile çokça televizyonda sevilmiş ve kötü rollerin adamları arasında yerini almıştır. Daha sonra  Medcezir, Sakarya Fırat, Kara Sevda, İsimsizler ve Diriliş Ertuğrul dizilerinde yer almıştır. Özellikle Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Ural Bey karakteri ile dünyanın da yakından tanıdığı bir usta olmuştur. Son olarak  Nöbet dizisinde Ziya Cevran karakteri ile yer almış ancak dizi tutmayınca erken final yapmış ve Kürşat Alnıaçık da hayal kırıklığı yaşamıştır. Kürşat Alnıaçık daha önce Savaşçı dizisinde de yer aldı.

Silah kaçakçısı kötü kalpli bir adam. Zamanında Gölge’nin ailesini öldürmüş ve Gölge’yi bu günlere getirmiştir. 

kursat alniacik 50 metrekare dizisi

Tuncay Beyazıt – Turan

Tuncay Beyazıt 1964 doğumludur ve 55 yaşındadır. Tuncay Beyazıt Türk sinemasının önemli deneyimleri arasındadır. Haldun Dormen tiyatrosunda tiyatroya başlayan Tuncay Beyazıt Nizama Adanmış Ruhlar dizisinde hayat verdiği Selim karakteri ile çok sevilmiştir. Son olarak 10 yılda bir inşaat filminde bir komisere hayat vermiştir.

Mahalleden esnaf. Civan’ın babası. Futbol antrenörü

tuncay beyazit

Murat Kılıç – Cami Hocası

Murat Kılıç son olarak Nöbet dizisinde Aydın ve Keşke Hiç Büyümeseydik’de  Sadık karakteri ile çok sevilse de Keşke Hiç Büyümeseydik dizisi tutmamıştır. Murat Kılıç bir çok sinema ve tiyatro filminde yer alsa da Merhamet ve İki Aile isiimi eski diziler ile televizyonda tanınmıştır.

Mahallede cami hocalığı yapmakta. 

murat kilic

Cansu Dağdelen – Aysel

Cansu Dağdelen 1987 İstanbul doğumludur ve 33 yaşındadır. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur. Cansu Dağdelen son olarak Yüzleşme dizisinde Emel karakteri ile yer almış ama dizisi tutmamıştır. Cansu Dağdelen daha önce de İnsanlık Suçu dizisinde yer almıştı ama o dizisi de tutmamıştı. Daha dikkatli baktığımızda Hayati ve Diğerleri dizisinde de yer almıştı o dizi de tutmadı.

50 Metrekare dizisinde Aysle Civan’ın sevdiği kızdır.

cansu dağdelen 50 metrekare oyuncusu

Tuğçe Karabacak – Özlem

1987 Isparta doğumlu olan Tuğçe Karabacak 33 yaşındadır. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Tuğçe Karabacak oyunculuk eğitimi almadan Aşk Kırmızı filminde oynamış yeteneği ve güzelliği ile yapımcıların dikkatini çekmiştir. 2017 de Kurt Seyit ve Şura dizisinde yer alan Tuğçe Karabacak 2018 de Şehrin Melekleri dizilerinde rol almıştır. 2018 de ise Tuğçe Karabacak Koca Koca Yalanlar dizisinde Sude karakteri ile yer almış dizisi tutmasa da Tuğçe Karabacak o dizi ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

50 Metrekare dizisinde Özlem Servet’in avukatıdır. Özlem’i Servet büyütmüştür ve ona bağlıdır. 

 tuğçe karabacak 50 metrekare dizisi

Cengiz Bozkurt- Muhtar

Türkiye’nin en deneyimli komedi oyuncularından olan Cengiz Bozkurt son olaral final yapan Jet Sosyete dizisi kadrosunda yer almıştır. 24 Aralık 1965 de Nevşehir’de dünyaya gelen başarılı oyuncu ODTÜ’de fizik bölümünü bitirmeden tiyatroya geçmiştir. Daha sonra İngiltere’ye gitti ve orada tiyatro eğitimi aldı. Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı Erdal Bakkal karakteri ile Londra dönüşü Türkiye’de tanındı ve çok sevildi. Moda tasarımcısı Hatice Kavak ile 2008’den beri evli olan Cengiz Bozkurt’un üç çocuğu vardır.

Mahalle muhtarı. Dilara’nın babası. 

cengiz bozkurt 50 metrekare dizisi

Emel Yıldırım 

1974 İstanbul doğumlu olan Emel Yıldırım 46 yaşındadır. 1993 Türkiye güzelidir. Emel Yıldırım şuanda moda ile ilgilenmektedir ve son olarak Tetikçi Kemal ve Aşık Oldum filmlerinde yer almıştır. Emel Yıldırım’ın ilk dizisi Netflix’in 50 Metrekare isimli dizisi olacaktır. emel yıldırım 50 metrekare dizisi

Özgür Emre Yıldırım – Civan 

Özgür Emre Yıldırım 26 Ekim 1983 İstanbul doğumludur ve 37 yaşının içindedir. Son olarak 2019 da Baba Parası filminde yer alan Özgür Emre Yıldırım yine Yüz Yüze ve Fi dizilerinde de yer almıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk dersleri alan oyuncu Karadayi dizisinde hayat verdiği Murat karakteri ile dikkat çekmeyi başardı ve Yıldızlar Şahidim dizisinde Kubilay karakteri ile çokça sevilmiştir. Özgür Emre Yıldırım iyi bir komedi oyuncusudur; tiyatroda çokça komedi yapmaktadır.

50 Metrekare  dizisinde Civan futbolcu olma hayali ile yaşayan sakatlandığı için fotolu bırakan şimdilerde hayata küsmüş

zgür emre yıldırım 50 metrekara dizisi oyuncusu

Hasan Yalnızoğlu – Leke

Hasan Yalnızoğlu son olarak Halka dizisinde Özcan karakteri ile yer almış ve çok sevilmişti. Survivor yarışmasıyla tanınan Hasan Yalnızoğlu  1974 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. 46 yaşında olan sporcu Marmara Üniversitesinde Beden Eğitimi öğretmenliği eğitimi almıştır. Hasan Yalnızoğlu 1.92 cm boyunda ve 95 Kg’dır. 2013 yılında ise Karaoğlan filminde ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

50 Metrekare Leke Servet’in özel şoförüdür 

hasan Yalnızoğlu 50 metrekare dizisi oyuncusu

Gaye Gürsel

1980 İzmir doğumlu olan Gaye Gürsel 40 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Gaye Gürsel daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.  Gaye Gürsel son olarak 2018 de Tek Yürek dizisinde Defne karakteri ile yer almıştı. Gaye Gürsel özellikle Kurtlar Vadisi dizisinde hayat verdiği Safiye karakteri ile tanınmıştı.gaye Gürsel 50 metrekare dizisi oyuncusu

Tolga Tekin-  Mesut

19 Mart 1973 de Ankara dünyaya gelen Tolga Tekin  48 yaşındadır. Bir Litre Gözyaşı dizisinde Muzo, Paramparça dizisinin Özkan ve Muhteşem Yüzyıl’da da Barbaros Hayrettin Paşa karakteri ile yer alan Tolga Tekin şimdi de yeni bir karakter için Akıncı dizisi Orhan karakteri ile yer almaya devam etmektedir.

50 Metrekare  dizisinde Mesut Mahallenin tüm esnafını borca bağlamış mala mülkte tapan bir adam. 

tolga tekin

Gürkan Uygun – Mümtaz 

27 mayıs 1974 Kocaeli doğumlu olan Gürkan Uygun 47 yaşındadır. Aslen Ordulu olan Gürkan Uygun Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin Memati olarak tanınmıştır. Payitaht Abdulhamit dizisinde Halil Halid’i ve Uyanış Büyük Selçuklu dizinin Hasan Sabbah’ı olarak tanınır.

50 Metrekare dizisinde Mümtaz büyük bir silah kaçakçısıdır. 

Gurkan Uygun 50 metrekare Mumtaz

Adem Yılmaz

Gölge’nin yerine geçtiği adam. Terzi İlhan’ın gerçek oğlu50 Metrekare adem yilmaz 2

50 Metrekare Tanıtım Fragmanı

50 Metrekare dizisi tanıtım fragmanı şuanda yayınlanmamıştır.

50 Metrekare daha önce bir çok kez planlandı ancak her seferinde yüksek bütçesi nedeniyle kanallar tarafından kabul edilmeyince rafa kalkmıştı.

Bu durumda 27 Ocak 2021’de 50 Metrekare dizisini Netflix ekranlarında izleyebileceğiz.

50 Metrekare dizi Oyuncuları

Cengiz Bozkurt, Engin Öztürk, Aybüke Pusat ve  Özgür Emre Yıldırım’ın baş rollerini paylaşacağı komedi dizisi 50 Metrekareye gelen en büyük eleştiri ise dizinin komedi ile alakası olmayan iki baş rol oyuncusuna oldu.

50 Metrekare Dizisi Konusu: 50 Metrekare dizisi sıcacık hikayesi ile bir mahalle dizisi olacak.

50 Metrekare Oyuncuları

  1. Engin Öztürk – Gölge
  2. Aybüke Pusat – Dilara
  3. Yiğit Kirazcı -Yakup
  4. Cansu Dağdelen – Aysel
  5. Tuğçe Karabacak – Özlem
  6. Cengiz Bozkurt – Muhtar
  7. Emel Yıldırım 
  8. Özgür Emre Yıldırım – Civan
  9. Hasan Yalnızoğlu – Leke
  10. Gaye Gürsel 

Yorum yaz