50 Metrekare Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri

50 Metrekare daha önce bir çok kez planlandı ancak her seferinde yüksek bütçesi nedeniyle kanallar tarafından kabul edilmeyince rafa kalkmıştı. Daha önce Leyla İle Mecnun dizisinin de senaryosunu üstlenen Burak Aksak’ın senaryosunu yazacağı 50 Metrekare dizisini sonunda Netflix kabul etti. Böylece 2017 de hazırlanan senaryo 2020 de yayına girecek. 50 Metrekare dizisinin yönetmenliğini ise  Selçuk Aydemir üstlenecek.

13 bölüm olarak iki sezon çekilecek romantik komedi dizisi 50 Metrekare’nin çekimleri ise ocak 2020 sonunda başlayacak. Bu durumda mart ayında 50 Metrekare dizisini Netflix ekranlarında izleyebileceğiz.

Cengiz Bozkurt, Engin Öztürk, Aybüke Pusat ve  Özgür Emre Yıldırım’ın baş rollerini paylaşacağı komedi dizisi 50 Metrekareye gelen en büyük eleştiri ise dizinin komedi ile alakası olmayan iki baş rol oyuncusuna oldu.

50 Metrekare Dizisi Konusu

50 Metrekare dizisi sıcacık hikayesi ile bir mahalle dizisi olacak.

50 Metrekare Oyuncuları

Engin Öztürk

Diriliş dizisinde hayat verdiği Günalp Fatmagül’ün Suçu Ne dizisinde Selim ve Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Selim karakterleri ile uluslar arası oyuncu statüsü kazanan Engin Öztürk son olarak Ömer ALADAĞLI karakteri ile yer aldığı Yüzleşme dizisinde ne yazık ki tutunamamıştı. Yüksek Sosyete dizisinde hayat verdiği Kerem karakteri çok sevilen ve önemli bir çıkış yakalayan Engin Öztürk bir çok projede başrolde yer alma başarısı göstermiştir.   28 Eylül 1986’da Eskişehir’de dünyaya gelen yakışıklı oyucu 34 yaşının içindedir. Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Engin Öztürk asker olmak için Hava Astsubay okuluna da girse de sevdiği işin oyunculuk olduğunu hayallerine ulaşınca anlamış ve istifa ederek tiyatro eğitimi almaya başlamıştır.

Aybüke Pusat

Söz dizisinden ayrıldıktan sonra Her Yerde Sen isimli yaz dizisinde hayat verdiği Selin karakteri ile 2019 yazına damga vuran Aybüke Pusat şimdi de Netflix’in yeni dizisi 50 Metrekare de başrolde yer alacak. Her Yerde Sen dizisinde komedi yönün çok güçlü olduğunu ispat eden Aybüke Pusat 2014 yılında düzenlenen  Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasında 3. olarak dikkatleri üzerine çekmişti. 20 Mayıs 1995 de Ankara da hayata gözlerini açan güzel oyuncu Hacettepe Üniversitesinde  Bale Bölümü mezunudur. Medcezir dizisi ile oyunculuğa başlayan Abüke Pusat O Hayat Benim dizisinde hayat verdiği Zeynep karakteri ile başrol oyuncusu olmayı hak ettiğini göstermişti. Söz dizisinde Doktor Bahar karakteri ile milyonları peşinde sürükleyen güzel oyuncu  yine 2018 de yer aldığı Şahin Tepesi dizisi ile de tutunamamıştı.

Yiğit Kirazcı

Yiğit Kirazcı için daha önce Hizmetçiler dizisi ile anlaştığı haberleri çıkmıştı; Yiğit Kirazcı Hizmetçiler dizisi ile birlikte Netflix’in 50 Metrekare dizisinde de yer alacak. Oyuncu iki dizinin çekimlerine aynı anda katılacak. Yiğit Kirazcı denilince bir çok izleyici onu Seviyor Sevmiyor dizisinde hayat verdiği Tuna karakteri il tanımıştı. 1983 İstanbul doğumlu olan Yiğit Kirazcı 37 yaşındadır. ve Bilgi Üniversitesinde İletişim bölümü mezunudur.  ilk olarak model ve sunucu olarak ile başlayan Yiğit Kirazcı ekranda çok beğenilince Güllerin Savaşı dizisi ile ilk kez bir dizi de yer almıştır.  Yiğit Kirazcı 2019 da Yüzleşme dizisinde yer alsa da dizi erken final yapmıştır.

Cansu Dağdelen

Cansu Dağdelen 1987 İstanbul doğumludur ve 33 yaşındadır. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü mezunudur. Cansu Dağdelen son olarak Yüzleşme dizisinde Emel karakteri ile yer almış ama dizisi tutmamıştır. Cansu Dağdelen daha önce de İnsanlık Suçu dizisinde yer almıştı ama o dizisi de tutmamıştı. Daha dikkatli baktığımızda Hayati ve Diğerleri dizisinde de yer almıştı o dizi de tutmadı.

Tuğçe Karabacak

1987 Isparta doğumlu olan Tuğçe Karabacak 33 yaşındadır. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan Tuğçe Karabacak oyunculuk eğitimi almadan Aşk Kırmızı filminde oynamış yeteneği ve güzelliği ile yapımcıların dikkatini çekmiştir. 2017 de Kurt Seyit ve Şura dizisinde yer alan Tuğçe Karabacak 2018 de Şehrin Melekleri dizilerinde rol almıştır. 2018 de ise Tuğçe Karabacak Koca Koca Yalanlar dizisinde Sude karakteri ile yer almış dizisi tutmasa da Tuğçe Karabacak o dizi ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

Cengiz Bozkurt

Türkiye’nin en deneyimli komedi oyuncularından olan Cengiz Bozkurt son olaral final yapan Jet Sosyete dizisi kadrosunda yer almıştır. 24 Aralık 1965 de Nevşehir’de dünyaya gelen başarılı oyuncu ODTÜ’de fizik bölümünü bitirmeden tiyatroya geçmiştir. Daha sonra İngiltere’ye gitti ve orada tiyatro eğitimi aldı. Leyla ile Mecnun dizisinde canlandırdığı Erdal Bakkal karakteri ile Londra dönüşü Türkiye’de tanındı ve çok sevildi. Moda tasarımcısı Hatice Kavak ile 2008’den beri evli olan Cengiz Bozkurt’un üç çocuğu vardır.

Özgür Emre Yıldırım

Özgür Emre Yıldırım 26 Ekim 1983 İstanbul doğumludur ve 37 yaşının içindedir. Son olarak 2019 da Baba Parası filminde yer alan Özgür Emre Yıldırım yine Yüz Yüze ve Fi dizilerinde de yer almıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk dersleri alan oyuncu Karadayi dizisinde hayat verdiği Murat karakteri ile dikkat çekmeyi başardı ve Yıldızlar Şahidim dizisinde Kubilay karakteri ile çokça sevilmiştir. Özgür Emre Yıldırım iyi bir komedi oyuncusudur; tiyatroda çokça komedi yapmaktadır.

Hasan Yalnızoğlu (Leke)

Hasan Yalnızoğlu son olarak Halka dizisinde Özcan karakteri ile yer almış ve çok sevilmişti. Survivor yarışmasıyla tanınan Hasan Yalnızoğlu  1974 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. 46 yaşında olan sporcu Marmara Üniversitesinde Beden Eğitimi öğretmenliği eğitimi almıştır. Hasan Yalnızoğlu 1.92 cm boyunda ve 95 Kg’dır. 2013 yılında ise Karaoğlan filminde ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

Gaye Gürsel

1980 İzmir doğumlu olan Gaye Gürsel 40 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Gaye Gürsel daha sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.  Gaye Gürsel son olarak 2018 de Tek Yürek dizisinde Defne karakteri ile yer almıştı. Gaye Gürsel özellikle Kurtlar Vadisi dizisinde hayat verdiği Safiye karakteri ile tanınmıştı.

50 Metrekare Tanıtım Fragmanı

50 Metrekare dizisi tanıtım fragmanı şuanda yayınlanmamıştır.