Bıçak Sırtı 89. Bölüm Özeti 14 Ocak Swara Ailesine Kavuştu Ancak Sanskar’ı Katil Biliyor

Bıçak Sırtı dizisinde Sanskar ve Lakşi tapınağa gittiklerinde Swara’nın yüzüğünü bulmuşlardı. Sanskar Swara’nın ismini çağırır, Swara bir ses duyduğunu hisseder. Lakşi Sanskar’ın duyguları ile hareket ettiğini düşünüyordur. Sanskar Swara’yı yine görür ve Lakşi’ye gösterir. Lakşi göremez. Sanskar Swara’yı Sahil ile giderken görür ve onu takibe başlar. Lakşi de peşinden gidiyordur. Bıçak Sırtı 14 Ocak Özeti başlıyor.

İkimizin Yerine 89. Bölüm Özeti

Lakşi Swara’yı gördüğüne emin misin diye sorar. Sanskar Sahil’in arabasını gösterir ve Lakşi’den onu takip etmesini ister. Ragini Dadi’nin evine gider ve kürtaj meselesinin doğru olup olmadığını sorar. Dadi Sumi’nin bebeği yüzünden Swara yok oldu. Bu yüzden bu bebeğin alınması gerekir der. Bu konuda Sumi’yi ikna ettiğini söyler. Ragini, Şekar ve Sumi’yi çağırır ve kız kardeşinin ölmesine izin vermeyeceğini söyler. Şekar Sumi’ye bakar ve kızımızın alınmasına müsade etmeyeceğini söyler. Sumi yere çöker ve ağlamaya başlar.

Bu sırada Lakşi Ragini’yi arar ve Sanskar ile Swara zannettiğimiz birinin peşindeyiz der. Ragini, Dadi’ye Swara’nın hayatta olduğunu, bebeğin uğurlu olduğunu söyler. Sahil, Swara’yı Kalkütadaki Şekar’ın evine götürürken Anapurna ve ailesi de Swara’nın Kalküta’ya gittiği haberini alarak sevinmişlerdir. Bu haberi Parineta duyunca şok olur ve elindeki tepsiyi düşürür. Swara gelirse her şey ortaya çıkacak diye düşünür. Sumi ve Ragini evde dua ederken Swara anne diye seslenir.1 2020 01 07T020017.150

Ragini ve Sumi şoktadır. Swara’yı görünce gözlerine inanamazlar. Ancak doğru görmüşlerdir. Swara onlara sarılır. Ardından Şekar ve Dida ile kucaklaşır. Arkada bekleyen Sahil ile onları tanıştırır. Beni nehirden kurtarıp evinde annesiyle hayata tutunmamı sağlayan adam diye Sahil’i över. Sahil çayı kim yapacak diye latife yaparken Dadi ben yaparım diye onlardan içeri girmelerini ister.

Şekar Sahil’e ne işle meşgul olduğunu sorar. Sahil iş adamı olduğunu söylerken Swara Sahil’in iyi bir şarkıcı olduğunu söyler. Ragini’nin sitar da başarılı olduğunu belirtir. Ragini Durga ailesine ve Lakşi’ye Swara’nın yaşadığını ve Şekar’ın evinde olduğunu söylemiştir. Sanskar onun yaşadığını biliyordum, tapınakta gördüğüm kişinin Swara olduğundan emindim diye konuşur. Lakşi ona inanmadığı için özür diler. Sanskar Swara ile buluştuğu anın ölğmsüz olması için birilerini arar.2 2020 01 07T020017.727

Sahil bir ara dışarı çıkar. BU sırada Durga ve ailesi gelir. Ragini Swara’yı onların yanına getirirken Parineta Swara’nın bir şey söylemesinden korkuyordur. Durga ailesi Swara’dan nasıl olduğunu sorarlar. Swara bunlar kim diye Ragini’ye sorar. Herkes şok olmuştur. Biraz sonra da elindeki buketle yüzünü gizleyen Sanskar içeri girer. Swara’nın üzerine güller atarken yüzünü gösterir. Swara bir anda şok olur ve ona katil diye bağırır.

Senin yüzünden vuruldum ve nehre düştüm der. Buraya gelmeye nasıl cüret edersin diye sorar ve Sahil’in kollarına bayılır. Durga Lakşi’den doktor çağırmasını ister. Eve gelen doktor Swara’nın kısmi hafıza kaybı yaşadığını söyler. Parineta şimdilik kurtulduğunu düşünerek sevinir. Sahil buraya gelene kadar hafızasının gayet iyi olduğunu, buraya kendisinin getirdiğini söyler. 3 2020 01 07T020018.671

Şekar Swara’nın evliliğini hatırlamadığını ancak ailesini hatırladığını söyler. Ragini Sanskar’ın sateş ettiğini nasıl hatırlıyor o zaman diye doktora sorar. Doktor Swara’nın şok geçirdiğini ve sadece o bölümü hatırladığını söyler. Sanskar Sahil’e sarılarak teşekkür ederken Durga Swara’nın bahuları, Sanskar’ında onun eşi olduğunu söyler. Sahil şoktadır. Swara kendine gelince Sanskar’ı görür ve katil diye bağırır. Ondan gitmesini ister. Ragini onun katil olmadığını söylese de Swara bağırarak ağlıyordur. Sanskar SWARA’nın güvenini en yakın zamanda yeniden kazanma sözü verir ve ayrılır.

Sahil eve gidince Durga’nın sözlerini düşünerek üzülür. Swara’nın çaldığı gitarı alır ve çalmaya başlar. Annesi gelir ve Swara için üzüldüğünü söyler. Sahil Swara’ya aşık olduğunu ve onun kendisini hayata tutan kişi olduğunu söyler. Swara Ragini’ye eve gelen kalabalık kim ve katil ile ne işleri var diye sorar. Ayrıca Şekar amca ile Sumi’nin neden aynı evde yaşadıklarını sorar. Ragini onların evlendiğini söyler. Swara Dida’nın nerde olduğunu sorar. Sumi bunu nasıl analatacağını düşünürken Swara başının ağırlaştığını söyler. Sumi ona şarkı söyleyerek uyumasını sağlar. 4 2020 01 07T020015.404

Ragini Sanskar’ın çok sayıdaki cevapsız çağrısını görür ve onu telefonla arayarak Swara hakkında bilgilendirir. Swara ise hiç bir şey hatırlayamadığı için Tanrı’ya dua ediyordur. Sahil oraya gelir ve müziğin ona güç vereceğini söyler. Bıçak Sırtı 14 Ocak Özeti sona erdi.

Bıçak Sırtı 89. Bölüm Fragmanı