Alev Alev Nerede Çekiliyor? Yedikule Mahallesi Gerçekte Nerede?

5 Kasım perşembe akşamı ilk bölümü ile izleyicisi karşısına çıkacak Alev Alev dizisi çekimleri İstanbul Büyükçekmece ve Fatih’te de devam ediyor. Büyükçekmece’nin Alkent 2000 mahallesinde ve Fatih Yedikule mahallesinde devam eden çekimlerde korona virüs önlemlerine harfiyen uyuluyor.

Alev Alev dizisi hazırlılar ağustos ayında başlamış ve özellikle dizinin en can alıcı sahnesi olan sarnıç yangını için ise uzun süre hazırlık yapılmıştır. Belki de dünyaya örnek olacak bir prodüksiyon ile sırf yakmak için boşaltılan bir kum fabrikasına sarnıç inşa edilmiş sonra da Alev Alev dizisi için yakılmıştır.

Alev Alev dizisinde çekilen yangın sahnesi için 400’den fazla işçi ile yapılan sarnıç ise çekimlerden sonra kullanılamaz hale gelmiştir; ancak Alev Alev dizisi için sadece sarnıç inşa edilmedi aynı zamanda yeni bir mahallede inşa edildi. Alev Alev Nerede Cekiliyor resimleri

Alev Alev Nerede Çekiliyor?

Alev Alev dizisi çekimleri İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde bulunan Alkent 2000 mahallesinde  ve İstanbul Fatih’te bulunan Yedikule mahallesinde gerçekleşiyor.

Alev Alev Dizisi Yedikule Mahallesi Gerçekte Nerede?

Alev Alev dizisi setinde gösterilen Yedikule mahallesi İstanbul Fatih’te ilçesinde bulunan Yedikule mahallesinde çekilmektedir.

alev alev cemrenin evi

Alev Alev Dizisi Çekimleri Şile’de de Gerçekleşti

Alev Alev dizisinin tanıtım çekimleri İstanbul Şile’de bulunan meşhur Ağlayankaya plajında gerçekleşti. Alev Alev dizisi çekimlerinde  Beykoz ayakkabı fabrikasında dizi setleri için kurulan platoda da çekimler yapılıyor. Sadece diziler için oluşturulan mekanların yanında Alev Alev dizisinin çekimlerinde bir açık hava müzesi olan İstanbul’un her bölgesinden de yararlanılıyor.

 

Alev Alev Nerede Çekiliyor? Yedikule Mahallesi Gerçekte Nerede? (1 Yorum)