Alparslan Büyük Selçuklu Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Bölüm?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi yayın hayatına fırtına gibi başladı. İlk bölümü ile 9 kasım 2021 de yayına giren Alparslan Büyük Selçuklu dizisi tüm kategorilerde ilk sırada yer almayı başardı. Trt 1’in en yüksek bütçeli olması ile dikkat çeken Alparslan Büyük Selçuklu dizisi bilindiği üzere geçen sezonun sevilen dizilerinden Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin devamı.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi neredeyse tamamen değişen oyuncu kadrosu ve yeni hikayesi ile izleyicinin daha uzun süre dikkatini çekecek bir iş olmuş. Özellikle tarihi dizi seven izleyiciler artık haftanın 3 günü tarihi dizi izleme fırsatı yakaladılar. Alparslan Büyük Selçuklu, Kuruluş Osman ve Destan dizleri tarihi dizi kategorisinde izleyicilerin farklı günlerde izleyebilecekleri diziler.

Alparslan Büyük Selçuklu Ne Zaman Final Yapacak?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi yapımcısı Uyanış Büyük Selçuklu’da kullandığı bir çok dekoru Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde de kullanmaya devam ediyor. Yapımcının Alparslan Büyük Selçuklu dizisi için çok büyük paralar harcadığını söyleyemesek de Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin her bir bölümü oyuncu maliyeti olarak neredeyse üç diziye denk geliyor. Alparslan Büyük Selçuklu dizisi kadrosunda önemli önemsiz her rolü ünlü oyuncular oynuyor; bir dizinin 3 katından fazla başrol oyuncusu var. Bu da maliyetleri doğrudan arttırıyor.

Alparslan Büyük Selçuklu 30 veya 31. bölümde final yapacaktır.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi yapımcısı Akli Film ise Trt 1 ile haziran 2022’ye kadar sözleşmeyi imzalamış durumda. Trt 1 yönetimi Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin tutacağına o kadar inandı ki neredeyse hiç yapılmayan kadar peşin ödeme ve uzun bir sözleşme yapıldı. Akli film hem uzun sözleşmeyi hem de peşin parayı görünce elinden gelenin en iyisini çıkarmaya çalışmış.

Daha önce düşman olarak gördüğümüz Barış Bağcı’yı Alparslan Büyük Selçuklu  dizisinde Selçuklu Sultanı olarak görmek bana inandırıcı gelmedi. Sanki Türkiye de oyuncu kalmamıştı bu rolü oynayacakta akıllara Noyan karakteri ile kazınan Barış Bağcı’yı Büyük Selçuklu sultanı olarak dahil etmişler.

Bir çok yönü ile Diriliş ve Uyanış Büyül Selçuklu dizisine benzese de Alparslan Büyük Selçuklu  dizisi hikayesi itibari ile Türk izleyicisinin dikkatini çekebilecek bir dizi. Bu da zaten Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin ilk bölüm reyting sonuçlarına yansımış. Ne yazık ki bizim milletimiz tarihini dizilerden öğrenmeye iyi alıştı.

Alparslan Büyük Selçuklu Ne Zaman Final Yapacak?

Alparslan Büyük Selçuklu Ne Zaman Final Yapacak? Alparslan Büyük Selçuklu dizisi daha önce ki Uyanış Büyük Selçuklu dizisi gibi bir sezon olarak planlandı ve mayıs 2022 sonu veya haziran 2022 de Alparslan Büyük Selçuklu dizisi final yaparak ekranlara veda edecektir.

Alparslan Büyük Selçuklu dizisi düşük reytingler alsa da izleyici rekorkarı kırsa da bu tarihte bitecektir; zira dizinin senaryosu bu duruma göre dizayn edildi. Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde olayların hızlı akışından da bu durumu anlayabilirsiniz.

Alparslan Büyük Selçuklu Kaç Bölüm Yayınlanacak?

Alparslan Büyük Selçuklu dizisinin 31 bölüm olarak yayınlanması bekleniyor ancak bu son haftalarda yazılan senaryonun durumuna bağlı olarak 33’e kadar çıkabilir de 30. bölümde dizi final yaparak ekranlara da veda edebilir.

İşin aslı ben ilerleyen haftalarda Üç Kuruş dizisinin Alparslan Büyük Selçuklu dizisini reytinglerde geçeceğini düşünüyorum ama bu durum sonucu kesin olarak değiştirmeyecektir.