Arıza Fatih Kimdir? Gökay Müftüoğlu Biyografisi

Arıza dizisinin en beğenilen karakterinden biri de Fatih karakteri oldu. Gökay Müftüoğlu’nun hayat verdiği Fatih karakteri Arıza dizisini adeta bir komedi dizisine çeviriyor ve izleyiciyi güldürmeyi başarıyor.

Arıza Dizisi Fatih Kimdir?

Fatih mahallenin fedailerinden biridir. Hasan Kırbaş’ın kahya olduğu taksi durağında babasının taksisinde çalışan Fatih aksiyonu ve macerayı çok seven patavatsız bir gençtir. Fatih Ali Rıza’yı çok sevmekte ve onun başarılı olabileceğine inanmaktadır. Ali Rıza ile çocukluk arkadaşı olan Fatih Ali Rıza’nın ne kadar korkusuz, cesur ve yetenekli olduğunu görmüş Ersoylu ailesine karşı Ali Rıza’nın yanında yer almıştır.

Fatih silahlara ve kavgaya çok ilgili olsa da bu zamana kadar silah sıkmamış kimseyi vurmamıştır; başlarda bunun acemiliğini çok yaşayacak olan Fatih istihbaratın desteğini arkasına alıp devlet görevine geçince profesyonel bir tetikçi olmayı başaracak ve ölümü göze alarak Ali Rıza’nın yanında kalacaktır. Fatih çevresinde ise sevilen çılgın bir taksicidir; serseri tipi olmasa çok kral adamdır.

Fatih’i komik yapan ise hal ve hareketleridir. Çoğu zaman nerede ne konuşacağını bilemeyen Fatih yanlış çıkışları ile güldürecektir. Ariza dizisi Fatih

Arıza dizisi tam liste oyuncu kadrosu için tıklayınız Arıza Oyuncuları

Gökay Müftüoğlu Kimdir?

7 Temmuz 1986 Rize doğumlu olan Gökay Müftüoğlu 2020 yılı itibari ile 32 yaşının içindedir. Dokuz Eylül Üniversitesinde Tiyatro lisans eğitimini tamamlayan Gökay Müftüoğlu’nun ilk görev yeri Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosudur. Kara Seva dizisi ile ismini duyuran Gökay Müftüoğlu’nun hayat verdiği en önemli karakter Muhteşem İkili de hayat verdiği Hasan karakteridir.  Gökay Müftüoğlu’nun son projesi Çukur olmuştur.gokay muftuoglu resimleri 2020

Gökay Müftüoğlu Yaşı Kilosu?

Gökay Müftüoğlu 1.76 metre uzunluğunda 75 kilogram ağırlığındadır.