Arıza Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Sezon Yayınlanacak?

Arıza dizisinin ne zaman final yapacağı belli oldu. Show TV’den gelen açıklamaya göre Arıza dizisi 30. bölümü ile 11 nisan 2021 de final yapacak. Arıza dizisi özellikle Trt 1’in aksiyon dizisi Teşkilat’ın yayın hayatna başlamasından sonra ciddi bir reyting kaybı yaşamıştı. Arıza dizisinin yaşadığı senaryo sıkıntısı da alınan final kararında etkili oldu. Arıza dizisi eğer final yapmasaydı çok ciddi bir senaryo değişikliğine gidilecek yeni konulara geçilecekti ancak düşen reytinglerin üzerine  Show TV yeni bir maceraya girmek istemedi.

Arıza dizisinin 10+20 bölüm sözleşmesi vardı. Arıza dizisi yapımcısı O3 Medya ile Show TV yeni bir sözleşme imzalamak istemedi ve sözleşme sonunda dizi final yapma kararı adı. Show TV Arıza dizisinin daha fazla reyting kaybedeceğini düşündü ve kendi dizisine güvenemedi. ariza final 11 nisan

Arıza Ne Zaman Final Yapacak?

Arıza dizisinin planlanan ilk sezon finali ise 30. bölümü ile 11 nisan 2021 de ekranlarda olacak.

Arıza 20 Bölümlük Yeni Sözleşme İmzaladı

Arıza Show  TV’nin yeni sezonda en başarılı projeleri arasına girmeyi başardı. Show Tv yönetimi pazar akşamlarının en çok izlenen dizisi olmayı başaran Arıza dizisi ile 20 bölümlük yeni sözleşme imzaladı.

Arıza Yeni Sözleşme İmzaladı

Arıza dizisinin aldığı başarılı sonuçlar Show TV yönetimini de harekete geçirdi. Mayıs ayı sonuna kadar sözleşmesi uzayan Arıza dizisi set ekibinin önünde final korkusu olamadan çekim yapacakları 6 aylık bir süreç var. Show TV Arıza dizisinin ikinci sezonu içinde girişimlerde bulunuyor. Yapımcı O3 Medya şimdiden Arıza dizisinin 2. sezonu için ön hazırlıklara başladı.

Arıza Kaç Sezon Yayınlanacak?

Arıza dizisi yüksek reytingler aldıkça hikayesi bitecek bir dizi değil; bir pazar klasiği haline gelebilecek Arıza dizisi için 2. sezona kesin gözü ile bakılsa da dizinin daha kaç sezon ekranlarda olacağına izleyici karar verecek.

Arıza Ne Zaman Final Yapacak?

Arıza dizisinin planlanan ilk sezon finali ise 30. bölümü ile 11 nisan 2021 de ekranlarda olacak. arıza 2. sezon resimleri

Arıza Çok İyi Başladı

İlk iki bölümü ekranlara gelen ve pazar akşamları Masterchef Türkiye’nin arkasında ikinci sırada yer alan Arıza dizisinin aldığı reytinglerden hem yapımcı hemde oyuncular çok memnun.

Dizinin devam edecek olması ile daha bir güvenle çekimlere devam eden Arıza dizisi oyuncuları ve set ekibi gerçekten müthiş bir iş ortaya çıkarmaya devam ediyor. Sosyal medyada Arıza dizisi ile ilgili bir çok güzel eleştiri yer alıyor; Arıza pazar akşamlar 4.5 – 5 arası reyrtingler alırken eğer hafta içi yayınlansa 6 ve üzeri reyting alabileceğini de söyleyen çok eleştirmen var.

Arıza dizisi yapımcısı O3 Medya son dönemde bir çok dizi projesinde başarısız olunca hazırladığı diziler ile ilgili çok uzun soluklu hayaller kurmuyordu; Arıza dizisinin başrılı olmasından sonra dizi ile ilgili planlar da değişti.

Arıza dizisi senaristleri 10 bölümlük hazır olan senaryoyu devam ettirmek için hazırlıklara başladı. Show TV’nin Arıza dizisi sözleşmesini sezon sonuna kadar uzatması bekleniyor bu durumda Arıza dizisi mayıs 2020’ye kadar ekranlarda kalmaya devam edecek, en azından pandemi engel olmazsa.

Arıza dizisi şunda tek sezon olarak planlanmış bir hikâye ancak dizinin tutmasının ardından Ali Rıza’yı Ersoylu ailesinden kardeşi için intikam alma mücadelesi veren basit bir karakter yapmak yerine istihbaret elemanı olarak yetiştirilen biri olarak gösterilmeye başlandı. Ali Rıza eğer Halide’ye kavuşur ve Burak Ersoylu’dan da intikam alırsa bu sefer Ali Rıza devlet adına çalışan bir istihbaratçı olarak başka suçlular ile de mücadele edecek ve dizi bir yerde Kurtlar Vadisi dizisine bağlayarak başarılı bir şekilde yoluna devam edecektir. Ariza 2. sezon resimleri

Tolga Sarıtaş’ın Oyunculuğuna Büyük Övgü Var

Tolga Sarıtaş  Ali Rıza karakteri ile Arıza dizisinde gerçekten harika bir oyunculu ortaya koyuyor; Tolga Sarıtaş kendinden çok şey bulduğu Ali Rıza karakterini canlandırmıyor adeta yaşıyor. Dizi de tövbeli bir mafya babası olan Haşmet Gürkan’ın da devlet saflarına geçmesi ile Ahmet Mümtaz Taylan’ın canlandırdığı Haşmet karakteri etrafında önemli bir devlet destekli bir mafya oluşacak gibi.

İzleyici Ali Rıza’nın hikayesini çok sevdi bu da Arıza dizisi senaristleri Ozan Aksungur’un ne kadar başarılı bir iş ortaya çıkardığının ispatıdır. Eğer Arıza dizisi senaryosu inandırıcı ve etkili bir şekilde yazılmaya devam ederse Arıza dizisine ömür biçmek kimsenin hatti olmaz.

Arıza Dizisi Reytingleri

  • Arıza dizisi 1. bölümü ile 20 eylül pazar akşamı 5.20 reyting ile 2. olurken
  • Dizi 27 eylül akşamı ekranlara gelen ikinci bölümünde aldığı 4.59 reyting ile Savaşçı’nın ardından ikinci oldu.

Ekranlara ara veren Savaşçı dizisinin yokluğunda Savaşçı izleyicisinin de Savaşçı yerine başlayacak Öğretmen dizisi yerine benzer bir konseptte olan Arıza dizisine geçiş yapacağını böylece Arıza dizisinin reytinglerinin daha da artacağını tahmin ediyoruz. Ariza Ne Final resimleri

Yorum yaz

Arıza Ne Zaman Final Yapacak? Kaç Sezon Yayınlanacak? (1 Yorum)