Artvinli Nedim Kimdir? Berker Güven Kimdir? Kaç Yaşında? Seviglisi Kim?

Artvinli dizisi mart ayında Kanal D ekranlarında izleyicisi karşısına çıkacak. Senaristliğini Cevdat Mercan’ın üstleneceği Artvinli dizisinin çekimleri Artvin’de başladı. Artvinde ki çekimlerde en çok dikkat çeken karakter ise İstanbul’da yalısında yaşayan Artvinli zengin iş adamı Agah Karaçay’ın yakışıklı yeğeni Nedim oldu. Nedim karakteri hem Artvinli dizisinde farklı bir karakter hemde Nedim’e hayat veren Berker Güven çok yakışıklı ve tanınmadık bir isim. Peki kimdir bu Berker Güven?

Artvinli Nedim Kimdir?

Agah bey yeğeni Nedim’i temiz süt emmiş bir kızla evlendirmek ister. Agah bey memleketinden kötü ayrıldığı için geri dönmek istemez ama memleketi Artvin gözünde tütmektedir. Yeğenini de Artvin’den evlendirmek ister ve Artvin’e gider. Nedim zaten yakışıklı karakterli bir gençtir ve gören kızlar aşık olur; ama nedim tekerlekli sandalyeye mahkum bir gençtir. Nedim Artvin’den evlenecek ama Artvinli ailenin Karaçay köşkünün müştemilatına yerleşmesinin ardından ise hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Artvinli dizisi Nedim Kimdir

Berker Güven Kimdir?

Berker Güven Vatanım Sensin dizisinde hayat verdiği Aleksi karakteri ile çok beğenilmişti. Hem yeteneği ile hem yakışıklılığı ile başrol oyuncusu olmayı hak eden Berker Güven Artvinli dizisinde ilk defa yardımcı başrol oyuncusu olacak.

1994 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Berker Güven 25 yaşındadır. Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü mezunu olan Berker Güven tiyatro ile kariyerine başladı. Berker Güven’in son dönemde dikkat çeken en önemli özelliği de İstanbul’lu Gelin dizisi başrol oyuncusu İpek Bilgin’in kızı Çağ Çalışkan ile yaşadığı izdivaç. Çağ Çalışkan ile Berker Güven arasında 10 yaş fark var. Çağ Çalışkan sevdiği adamdan 10 yaş büyük. Zaten bu yaş farkı da çabucak dikkat çekiyor.

Berker Güven’in kendisini ispat ettiği ilk proje ise Babam filmi olmuştur. Babam filminde ki Arif karakteri çokça konuşulmuştur. Berker Güven 2017 de Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro oyuncuları ödülünde Jüri tarafından gelecek vaad eden genç oyuncu ödülünü almıştır.

Artvinli dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter analizleri için tıklayınız Oyuncu Kadrosu

Berker Güven Kaç Yaşında?

Berker Güven 1994 doğumludur ve 25 yaşının içindedir genç oyuncu

Berker Güven’in Sevgilisi Kim?

İpek Bilgin’in kızı Çağ Çalışkan ile Berker Güven aşk yaşamaktadır.

Etiketler