Artvinli Nerede Çekiliyor? Set Nerede? Hangi Yalıda İşte Set Mekanları

Artvinli dizisi çekimleri 11 şubat 2019 da Hatay Antakya’da başlayacak. Peki Avşar Film Artvinli dizisi için hangi mekanlara set kuracak; hangi illerde çekimler gerçekleştirecek? İşte detaylar.

Başrollerinde Ozan Dolunay, Fikret Kuşkan Mine Tugay , Başak Köklükay, Berker Güven ve İdris Nebi Taşkan gibi ünlü isimlerin yer aldığı Artvinli dizisinde Sırma Yanık dizinin çok beğenilen senaryosunu yazarken dizinin yönetmeni ise Cevdet Mercan olacak.

Artvinli Nerede Çekiliyor?

Artvinli dizisi için bir çok ilde çekimler yapılacak. Öncelikle çekimler Hatay’da başlayacak. Diğer taraftan Agah bey İstanbul’da boğaza nazır bir konakta yaşamaktadır. Artvinli dizisinde çekimler sonradan İstanbul’a alınacak. Çekimlerin bir bölümü de muhtemelen Artvin’de gerçekleşecek. Artvinli dizisine ev sahipliği yapılacak Hatay’da ise son olarak Star TV’nin Nefes Nefese dizisi çekilmiş ve bölge halkı çok yoğun ilgi göstermişti.

Aldığımız duyumlara göre Artvinli dizisi oyuncuları ilk bölümlerde biraz gezecek; Artvin ve Hatay’a gidecek ancak sonradan set kalıcı olarak İstanbul’a alınacak. Agah bey Berker Güven’in hayat verdiği yeğeni Nedim helal süt emmiş bir kız bulmak için Artvin’e gidecek. 

Son dönemde dizilerin İstanbul dışında çekilmesi sonradan İstanbul’a taşınması adet oldu. Örneğin Show TV’nin Gülperi dizisi de Gaziantep’de başlamış İstanbul’a taşınmıştı. Atv ise dizilerinde neredeyse İstanbul’ hiç kullanmıyor. Bir Zamanlar Çukurova Adana’da Sen Anlat Karadeniz Trabzonda, Hercai Mardin de Beni Bırakma ise Ankara’da çekiliyor. Atv’nin İstanbul dışında çektiği her dizi izlenme rekorları kırıyor. Bu durumu gören yapımcılar ise artık izleyicinin İstanbul dışında hikayeler izlemek istediğini düşünüyor. Artvinli Nerede Çekiliyor

Karaçay Yalısı Nerede?

Agah Karaçay’ın yaşamını sürdürdüğü o harika konak ise İstanbul’da denize nazır bir sahilde.

Artvinli Seti Nerede?

Artvinli dizisinin setinin kurulduğu özel mekanlar tarafımızca bu sayfaya eklenecek; Artvinli dizisinde bol bol dağ çekimleri olacak bu dağlar ise muhtemelen Artvin dağları olacak. Artvin yüksek dağları; barajları; kaleleri ve yayları ile ünlü bir bölge.

Artvin’in Artvin ve Şavşat kalesinin yanında Dünyanın en büyük yapılarından olan Deriner Barajı da muhtemelen Artvinli dizisi için çekim yapılacak bölgelerden olacaktır. Artvin’de daha önce OHA: Oflu Hoca’yı Aramak ve Benim İçin Üzülme dizileri çekilmişti. Tuba Büyüküstün’ün Onur Saylar ile yer aldığı Rüzgarın Hatıraları filmi de Artvin dağlarında çekilmişti.

Artvinli dizisi tam liste oyuncu kadrosu ve karakter listesi için tıklayınız Oyuncu Kadrosu