İkimizin Yerine 155 Bölüm Özeti 9 Şubat Öğretmen Anandi

İkimizin Yerine dizisi 155. bölümü ile  9 Şubat cumartesi günü izleyicisi karşısında olacak. İkimizin yerine 155 bölümde  Anandi öğretmenlik yapacak; Dadisa ilk defa sinemaya gidecek. İşte İkimizin Yerine 9 Şubat Özeti

İkimizin Yerine 155 Bölüm Özeti

Gauri, arkadaşına ders notlarını vermek için koştururken Jagdiş’e onunla sonra görüşeceğini söyler. Jagdiş Anandi‘yi arar. Anandi gülümser. Jagdiş, o kadar büyük bir şeyi ondan nasıl sakladığı konusunda kızgın. Sonuçta Anandi onun eşidir. Jagdiş, gülümsemesini ister. Anandi ona maymun deyince Jagdiş de fare der. Anandi Jagdiş‘e resmine bakarak onu çok özlediğini söyler. Jagdiş bunu duyduğuna üzülür. Anandi bir kuş olup kısa zamanda Jagdiş‘e uçmak istediğini söyler.

Anandi, onu sık sık aramasını ister. Jagdiş dersler sırasında rahatsız olabileceği için bundan sonra onu aramamasını söyler ve daha sonra arayacağına söz verir. Sumitra Anandi’ye Dadisa’nın onu çağırdığını söyler. Dadisa, Anandi’ye ona söyleyecek önemli bir şeyi olduğunu söyler ve yanına oturmasını ister. Sadece ev işleri yapmanın ideal bir gelinin görevi olmadığını söyler. En önemli görevi unuttun, senin anne olma zamanın geldi der. Sumitra ve Gehna sırıtır.

Anandi utanıp odasına kaçar ve kendine gülerek aynaya bakar. Yapacağı çocukla tüm görevleri yerine getireceğini düşünür ve anne olmaya hazır olup olmadığına karar veremez. Sorularına cevap bulmak için öğretmenine (Sandya) gider. Anne olmasının doğru zamanı olup olmadığını sorar. Sandya, ona büyüdüğünü açıklar. Dadisa’nın, senden gelini olarak beklediği şey gayet anlaşılabilir bir şey der. Çocuk doğurmak senin görevin der. Ama öncelikle sen bir insansın ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmen gerekir der. Kısacası onu bekleyen 1000’lerce Gulli gibi kızın olduğunu söyler.

İkimizin Yerine 155 Bölüm Özetinde Sandya, başka bir Gulli’yi kurtar ya da bir kadının asıl görevini yapmayı seç tercih senin, ben her kararında seninleyim der. Anandi ona sarılır.  Anandi Phuli’ye gider. Phuli ve Gulli onu görmeye sevinirler. Anandi, Gulli’den tüm köyün kızlarını oraya getirmesini ister. Anandi kendisi onlara ders verecektir. Phuli çok şaşkındır.kimizin Yerine gauri 1

Anandi ve Phuli evin önünde kızlara ders öğretir. Anandi mümkün olduğunca fazla kız okutmak için kampanya yapar. Bir kaç gün böyle geçer. Anandi sınıfına okuldan oda bile alır. Jagdiş ve Gauri birlikte ders çalışıp Mumbai’nin tadını çıkarır. Anandi Jagdiş‘i arar. Jagdiş Gauri ile olduğu için telefonu kapatır. Kolej öğrencileri diskoya gitmeyi planlar. Jagdiş Gauri’yi diskoda modern kıyafetlerle görünce şok olur. Beraber dans edip eğlenirler. Bir adam Gauri‘yle samimi olmaya çalışınca Jagdiş onunla kavga eder. Jagdiş ve Gauri diskodan gider. Adamlar tekrar ortaya çıkar. Gauri korkuyla Jagdiş‘in koluna girer. tutunur.

Jagdiş ve Gauri adamlardan kaçarlar ve büyük bir borunun içinde gizlenirler. Adamlar etrafa bakıp giderler. Gauri, rahatlar ve Jagdiş’e yaklaşır. Jagdiş ne yapacağını bilmiyor. Bu arada Anandi, odasında Jagdiş’in fotoğrafına bakıp gülümser.Sabah, Jagdiş ve Gauri hala borunun içindeler Gece uyuyakalmışlar. Uyanınca ikisi de şok olur. Gauri kalkmaya çalışınca kolyelerinin iç içe geçtiğini fark eder.

Jagdiş kurtulmaya çalışır ve Gauri yardım eder. Dışarı çıkınca, etraftaki insanlar şok olur. Jagdiş ve Gauri koleje geri dönerler. Arkadaşları, geceyi bir boruda yalnız geçirdiniz ha, diye dalga geçerler. Gauri aralarında bir şey olmadığını söyler. Jagdiş de  5 adım ayrı oturduklarını yalanlar.

Arkadaşları onlarla alay eder. Sumitra‘nın dizleri acır, buna rağmen Dadisa ile ilgilenmeye çalışır. Jagdiş derse konsantre olamaz ve özür dilemek için Gauri‘ye bir not verir. Muhtemelen dün gece için herkesin seninle alay ettiğine üzülmüşsündür diye bir not daha verir. Gauri, hayır diye başını sallar.  Jagdiş, bir not daha verir. Gauri gülümser.

Jagdiş Gauri’ye notlar yazar ve flört ederler. Her ikisi de aşkla birbirlerini izlerken arka fonda “Do di mil rahein hain magar chupke chupke“ şarkısı çalar. Birlikte geçirdikleri zamanları hatırlarlar. Sumitra, Dadisa ile meşgul. Anandi, Sumitra’ya diz ağrın artacak neden dinlenmiyorsun diye sorar. Kimse Sumitra‘nın hastalığını bilmediği için herkes şaşırır. Ama Sumitra, daha çok Dadisa’nın kızmasından endişe eder.

Anandi, Dadisa anne gibidir, anlayacaktır diyerek Sumitra’dan dinlenmesini ister. Dadisa, ben falcı değilim ki, söylemedikleri zaman bile herkesin derdini anlayayım der. Ama sonra Sumitra’nın oturmasını sağlar ve gidip odasında dinlenmesini ister. Herkes mutlu. Anandi okulda kızlara temizlik ve hijyenin değerini öğretir. Günde iki kez dişinizi fırçalayın der.

Bir çift ikiz kız, tütün lekesini çıkarmak için kül kullanılıyor diye dişlerini fırçalamadıklarını söyler. Anandi, tüm kızların annelerinin tütün kullandığını öğrenince, onlara bunun yan etkilerini anlatmaya karar verir. Köy kadınları dedikodu yaparken Anandi ve Phuli ikiz kızların evine gider. Anandi onlara tütünün hastalığa ve erken ölüme neden olduğunu söyler.kimizin Yerine gauri ve jagiş düğün

Kadınlar atalarının tütün çiğneyerek 100 yaşa kadar yaşadıklarını söylerler. Anandi, bunun eskilerin iyi beslenmesinden kaynaklandığını söyler. Anandi onlara yeni şeyler öğrenmek için boş zamanlarında kitap okumayı tavsiye eder. Kadın buna sinirlenir ve biz okula gitmesek de, deneyimden bir şeyler biliyoruz, git bunu Dadisa ve ailene öğret der.

Kadınlar ev işlerinden sonra dinlenirken, Anandi’yi dinlemek istemez ve giderler. İkizlerin annesi, Anandi‘ye, kızlarımı artık okula göndermeyeceğim diyerek Anandi ve Phuli‘yi dışarı atar ve öfkeyle kapıyı çarpar. Anandi ve Phuli mort. Anandi bu kadın sanki hastalıkmış gibi öğrenmekten korkuyor der.

İkimizin Yerine 9 Şubat Özeti Dadisa sinemaya giderse

Phuli ve Anandi pazarda eğlenirler. Phuli, eskiden üçünün ne kadar güzel eğlendiklerini hatırlar. Anandi üzülür. Phuli onu neşelendirmek için Jagdiş tatillerde geri dönecek ve yine eğleneceğiz der. Anandi milleti sinemaya girerken görür ve ben de bu filmi izlemeye geleceğim der. Phuli gülerek Dadisa’yı bu filme getirmesini ister. Anandi, evde mutfakta çalışırken Sumitra‘ya filme gitmek istediğini söyler.

Sumitra şok ile Dadisa’nın kabul etmeyeceğini söyler. Anandi herkesin önünde ve film konusunu açar ve dini bir film olduğunu söyler. Sonra hep birlikte Dadisa‘yı ikna ederler. Makhan’dan herkese yarın için bilet almasını ister. Sumitra, yarın giymek için elbise seçerken Bairon onunla dalga geçer. Sabah herkes filme gitmeye hazır. Dadisa da gelir. Bairon onları sinemaya götürür. Tanrı‘ya ait film posterinin önünde ellerini birleştirir ve salona girerler. Sonra poster değiştirilir ve romantik-aksiyon tarzı bir film (Dabang) posteri olur.

Dadisa içeride otururken kullanılan sandalyelerden şikâyet eder. Film başlarken Dadisa‘lar şaşkın. Etraftaki insanlar coştu. Dadisa, bu nasıl bir film diye söylenir. Anandi, bu başka bir filmin reklamıdır, bizim film yakında başlayacak der. Makhan patlamış mısır getirir. Anandi Dadisa‘dan mısırın tadına bakmasını ister. Dadisa hepsini alır ama yine de tadını söylemez. Film başlarken kalabalık ıslık çalar. Romantik şarkı başlar. Anandi Jagdiş‘le kendisini hayal eder.

Dadisa reklam ne zaman bitecek diye söylenir. Anandi, yakınlarda duran birine dini film ne zaman başlayacak diye sorar. Adam o filmin çoktan vizyondan çıkarıldı diyerek alay eder. Dadisa öfkeyle Anandi’ye bakar. Dadisa filmin ortasında kalkınca gelinler de kalkar. Anandi’den onunla eve gelmesini söyler. Bana yalan söyledin der. Dadisa ekranda “Salman Khan‘ın karizmasını görünce yerinden kıpırdayamaz ve bir süre filmi ayakta izler. Gelinler sakince onu izler. Dadisa oturur. Filmde dansöz sahnesi olunca Dadisa gelinlerinin gözlerini kapatmasını ister. Gelinler itaat eder ama kaçamak da yaparlar. Dadisa, filmde polisin gelip dansöz kızları yakalayacağını söyler. Tahmini yanlış çıkar ama yine de Dadisa tam anlamıyla eğlenir. Gelinler, filmden çok Dadisa’nın tepkisinden zevk alırlar. Dadisa, filmde polis bile kızlarla dans ettiği için şikâyet eder.

İkimizin Yerine 9 şubat özetinde Jagdiş ve Gauri anatomi laboratuvarında. Gauri formal kokusundan bayılır. Daha sonra Gauri başka bir odada uyanır. Jagdiş, ona tatilde eve gitmeyeceğini ve okumaya devam edeceğini söyler. Gauri ailesinin üzüleceği için gitmesini söyler. Trenle gidersen yolda sıkılmazsın der. Dadisa evde filmden bahseder ve tüm filmi sadece gelinleri için izlediğini söyler. Dadisa, Sumitra’ya kahvaltıya mısır patlatmasını söylemeye çalışır. Popkorn kelimesini zar zor söyleyip gider.kimizin Yerine Gauri ve Jagdiş sarılma

Dadisa gidince bütün aile güler. Jagdiş ve Gauri alışveriş yapar. Jagdiş Dadisa’nın gözlükleri için zincir alır. Gauri kendine parfüm alır. Jagdiş Anandi‘ye Mumbai‘den sana ne getireyim diye sorduğunu hatırlar. Anandi ne istersen al demiştir, bu yüzden Jagdiş dükkânda bir paket bırakarak bahane yapar. Jagdiş geri dönüp Anandi‘ye de aynı parfümden alır ve giderler. Anandi odasını toplarken anılarda kaybolur. Sumitra ona gülümser. Phuli aceleyle Anandi‘yi alışverişe gidelim diye çağırınca Anandi onunla gider. Phuli şimdiye kadar Jagdiş‘in geleceğini bilmen gerekir der.

Anandi ertesi gün derse hazırlanırken Jagdiş’in resmiyle konuşur. Jagdiş’in yeni Anandi‘yi görmesine çok sevineceğini düşünür. Bu değişimden Jagdiş‘in sorumlu olduğunu söyler ve ona olan sevgisinin asla bitmeyeceğine söz verir. Anandi ve Phuli okula gider ve Jagdiş köye bir gün erken gelir. Jagdiş eve gelir ve herkes onu ertesi gün görmeyi bekledikleri için çok sevinir. Jagdiş, Anandi’ye bakınır. Dadisa alay eder gibi onun artık ailesine hizmet etmekle ilgilenmediğini ve toplumla ilgilenmeye gittiğini söyler.

Jagdiş‘e Anandi‘nin öğretmen olduğunu söyler. Jagdiş şaşırır ve herkese aldığı  hediyeleri dağıtır. Herkes mutlu. Okulda, ikiz kızlar, annelerinin izin vermemesine rağmen yine de okula gelirler. Anandi, eve dönmelerini ve sadece anneleri izin verince gelmeleri gerektiğini söyler.

Anandi onları geri göndermeden önce, anneleri oraya gelip Anandi’ye bağırmaya başlar. Kızları için zaten endişeli olduğunu ve ders çalışmak zorunda olmadıklarını, ev işlerini öğrenmelerini söyler. Anandi ona, dön ve ne yaptıklarına bir bak der. Kadın dikiş dikmeyi öğrenen kızları görünce susar.

Anandi, kızlara normal derslerle birlikte ev işlerini de öğrettiğini söyler. Her şeyi kendisi de yaşadığı için kızların karşılaştığı zorlukları bildiğini söyler. Anneye kızlarına yardım edecek bir karar vermesini önerir. Kadın düşünmeye başlar.

İkimizin Yerine 155 Bölüm Fragmanı