Artvinli Oyuncuları Karakterleri (Tüm Oyuncular)

Artvinli dizisinin ismi Zalim İstanbul olarak değişti. Zalim İstanbul dizisi oyuncu kadrosu için tıklayın. Oyuncuları

Avşar filmin yeni projesi Artvinli dizisinin çekimleri 11 şubat pazartesi günü Hatay Antakya’da başlayacak. Artvinli dizisinin senaristliğini Sırma Yanık üstlenirken ünlü yönetmen Cevdet Mercan ise dizide yönetmen olarak görev yapacak. Artvinli dizisinin mart ayında Kanal D ekranlarda olması bekleniyor. 

Artvinli dizisinin tam ismi konulmamış olsa da Artvinli dizisi kesin olarak Artvin ve Hatay’da çekilecek.

Artvinli Dizisi Konusu

Agah Karaçay zengin bir adamdır, boğaza nazır yalısında yaşarken tekerlekli sandalyeye mahkum olan yeğeni Nedim’e memleketi Artvin’den helal süt emmiş bir kısmet bulunmak ister. Bu nedenle de Artvinli dizisinin ilk bir kaç bölümü Artvin’de çekilecek ve dizinin seti sonradan İstanbul’a alınacak.

Artvinli Dizisi Oyuncuları

Ozan Dolunay(Cenk)

Tam ismi Mehmet Ozan Dolunay olan yakışıklı model ve oyuncu 17 Ocak 1991 Ankara doğumludur. Şuanda 28 yaşında olan Ozan Dolunay oldukça iyi bir lise eğitiminde sonra Koç Üniversitesi Makine Mühendisliğine yerleşmiş ve bölümünü başarı ile bitirerek mühendis olmuştur; ancak kendine uygun olan mesleğin oyunculuk olduğunu düşünen Ozan Dolunay Craft Oyunculuk Atölyesinde oyunculuk ve modellik dersleri almaya başlamıştır.

Aslında Ozan Dolunay sahneye ile tiyayroda çıkmış sonradan da 2015 yapımı Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile büyük başarı yakalamış ve kendini oyunculuk anlamında ispat etmeyi başarmıştır. Daha sonra Oyunbozan isimli yaz dizisinde Rüzgar, Yüksek Sosyete dizisinde Mert ve Lise Devriyesi Yiğit karakterleri ile hep başrolde yer almıştır. Ozan Dolunay son olarak Darısı Başımıza dizisinde yine başrolde yer almış ama bu dizilerden hiç biri uzun soluklu olmayı başaramamıştır.

Cenk Agah ağanın oğludur. Oldukça yakışıklı bir genç olan Cenk sadece yakışıklılığı ile değil mertliği ve duruşu ile kızların gönlünü çelmeyi başarmaktadır. Cenk Amerika’dan yeni dönmüş ve eğitimini tamamlamıştır. Ozan Dolunay artvinli dizisi cenk

Fikret Kuşkan(Agah Karaçay)

Fikret Kuşkan son dönemde dizi tutturamayan isimlerden biri. Fikret Kuşkan son dönemde dizi tutturamayan isimlerden biri. 22 Nisan 1965 İstanbul doğumlu olan Mehmet Fikret Kuşkan 54 yaşındadır. Arsevi Özkara ile 2014 yılından beri evli olan Fikret Kuşkan oyunculuğun yanı sıra profesyonel fotoğrafçıdır. Fikret Kuşkan’ın Gün Kuzgun isminde bir oğlu vardır.

Fikret Kuşkan son olarak Kızlarım İçin dizisinde yer almıştır. 2016 da Çifte Saadet dizisinde de başrol oynayan Fikret Kuşkan Hanımın Çiftliği dizisinde hayat verdiği Orhan karakteri ile sevilmiştir. Fikret Kuşkan  deyince herkesin aklına Babam ve Oğlum dizisinde hayat verdiği Sadık karakteri geliyor.

Boğaz sırtlarındaki görkemli köşkünde yaşayan zengin bir adamdır Agah. Agah Karaçay’ın memleketi ise Artvindir.Fikret Kuşkan Artvinli dizisi

Mine Tugay (Şeniz)

Mine Tugay son dönemin şanssız oyuncularından zira yer aldığı iki proje daha başlamadan bitti. Boğaziçi Rapsodi ve Verda dizileri ile anlaşma imzalayan Mine Tugay iki dizide de kamera karşısına geçemedi. Mine Tugay Medcezir dizisi ile tanınmış sevilmişti ama o diziyi de tamamlayamadı. 1978 Konya doğumlu olan Mine Tugay 41 yaşındadır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi alan güzel oyuncu daha sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü kazandı ve eğitim aldı. Son olarak Çilek Kokusu ve Paramparça dizilerinde yer almıştır.

Şeniz Agah Karaçay’ın eşidir. Şeniz oğlu Cenk’e düşkün bir annedir ama eşinin tekerlekli sandalyeye mahkum yeğeni Nedim’i hiç sevmez ve ondan kurtulmak ister.Mine Tugay Artvinli Şeniz

 

Berker Güven(Nedim)

Berker Güven 1994 doğumludur ve 25 yaşındadır. Aslen İzmir’li olan Berker Güven Babam filminde ki performansı ile tanınmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon mezunudur. Craft oyunculuk atölyesinin oyuncusu olan Berker Güven son olarak Vatanım Sensin dizisinde Aleksi karakterine hayat vermiştir.

Agah Karaçay’ın yeğenidir Nedim.Berker Güven Artvinli dizisi

İdris Nebi Taşkan(Civan)

İdris Nebi Taşkan son olarak Fazilet Hanım ve Kızları dizisi ile adeta Türkiye’nin en çok tanınan başrol oyuncularından biri olmayı başarmıştır. 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelen İdris Nebi Taşkan ilk olarak basketbol ile ilgilenmiş; profesyonel anlamda takımlarda yer almıştır. İlk olarak 2014 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynamış daha sonra da Arkadaşlar İyidir’e seçilerek büyük sükse yapmıştır. İdris Nebi Taşkan daha 22 yaşındadır geleceğin yıldız adayları arasındadır.

Civan Seher’in oğludur. Civanmert bir çocuktur. dris Nebi Taşkan Artvinli Civan

Sera Kutlubey(Cemre)

Sera Kutlubey 19 nisan 1994 İstanbul doğumludur ve şuanda 25 yaşındadır. 1,97 cm boya ve sahip olan güzel oyuncu Sera Kutlubey 52 kg’dır. Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Sera Kutlubey ilk oyunculuk deneyimini 2016 yapımı Kehribar dizisi ile yaşamıştır. Sera Kutlubey’i ünlü yapan dizisi ise Babam ve ailesi dizisi olmuştur. Dizide hayat verdiği Seher karakteri ile çok sevilmiştir.

Cemre Seher’in büyük kızıdır.sera kutlubey Artvinli oyuncusu

Zeynep Tuğçe Bayat(Ceren)

Zeynep Tuğçe Bayat 1990 yılını şubatında dünyaya gelmiştir ve 29 yaşındadır. Aslen Mersinli olan Zeynep Tuğçe Bayat Hukuk eğitimi almıştır. Daha sonra konservatuvar eğitimi alan Zeynep Tuğçe Bayat ilk olarak Arka Sokaklar dizisinde yer almıştır ama Çilek Kokusu dizisinde ve Seviyor Sevmiyor dizilerinde ki rolleri ile tanınmıştır.

Ceren Seher’in küçük kızıdır.Zeynep Tuğçe Bayat artvinli dizisi

Simay Barlas(Damla)

Simay Barlas 1998 İstanbul doğumludur ve 21 yaşındadır. Model ve oyuncu olan Simay Barlas Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde hayat verdiği Gözde karakteri ile sevilmiş ve tanınmıştır. 166 cm boyunda 47 kg olan Simay Barlas son olarak Adı Efsane dizisinde Naz karakterine hayat vermiştir. Simay Barlas ilk oyunculuk deneyimini ise Paramparça dizisine hayat verdiği küçük roller yaşamıştır.

Agah Karaçay’ın kızıSimay Barlas Artvinli dizisi oyuncuları

Deniz Uğur (Seher)

1973 yılınd Ankara’da dünyaya gelen Deniz Uğur 46 yaşındadır. Babası opera sanatçısı olan Deniz Uğur önce İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olsa da sonra yüksek lisansı tiyatro üzerine yapmıtşır. Yıldız Kenter ve Haldun Dormen’den eğitim ve övgü alan Deniz Uğur son olarak ise Atv’nin Kırgın Çiçekler dizisinde yer almıştır. 2015 de Ak Zamanı dizisinde başrol de yer alan Deniz Uğur Kara Kutu dizisinde de kadın başroller arasıdna yer almıştır. 2013 ve 2014 de ise Umutsuz Ev Kadınları dizisinde de yer almıştır.

Agah Karaçay’ın görkemli köşküne çocukları ile birlikte taşınır ve köşkün müştemilatında çalışır. Seher inatçı kişiliği ve güzelliği ile Agah Karaçay’ın dikkatini çekecek. Cihan isminde bir oğlu Ceren ve Cemre adında iki güzel kızı vardır.Deniz Uğur artvinli dizisi Seher

Başak Köklükay

Başak Köklükaya 1974 Ankara doğumludur. 1995 yılından beri sanat camiasında aktif olarak görev alan Başak Köklükaya Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuvarı, Bale Bölümü ve Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. İlk olarak sanat hayatına Şehir Tiyatrolarında görev almaya başlayan Başak Köklükaya Bizimkiler dizisiyle tanındı. Başak Köklükaya Di dizisi ile 2018 de internet dizisi piyasasında yer almıştır. Organize İşler ve Aşk ve Gurur yer aldığı diğer önemli projelerdir.  Artvinli dizisi Başak Köklükaya’nın 2019’da çıkış yapacağı önemli bir proje olacaktır eğer kabul ederse. Başak Köklükay artvinli dizisi

Avşar Film 2019’da Kanal D ekranlarında izleyicisi karşısına çıkarmak için özel Artvinli isminde özel bir proje hazırlığında. Son dönemde bölge dizileri çok revaçta. Gülperi dizisi Gaziantep’te, Bir Zamanlar Çukurova dizisi de Adana’da çekiliyor ve kısa sürede başarıyı yakaladılar. Daha önce de Atv ekranlarında yayınlanan Aşk ve Mavi dizisi de Nevşehir’in Ürgüp ilçesine çekilmişti. Artvin’in en meşhur yerlerinden Şavşat ve Artvin kalesidir. Artvin bölgesinde Maral Şelalesi ve Arsiyan ve Beyazsu Yaylası da bulunuyor; ancak Artvin’li dizisinde bol bol Artvin merkezi göreceğiz.

Rize, Erzurum, Ardahan ve Gürcistan’a komşu olan Artvin Türkiye’nin en kuzey doğusunda bulunan dağlık bir bölge.

Artvin 166 bin nüfusu ile Türkiye’nin en küçük illerinden biri. Artvinli  dizisi de muhtemelen Artvin merkezde veya Şavşat, Borçka veya Hopa ilçelerinden birinde çekilebilir.

Artvinli  dizisi İstanbul dışında çekileceği için bir çok oyuncu Artvin’e yerleşmek ve ailesinden ayrılmak istemiyor; son olarak Artvinli kod adlı dizisi için Fikret Kuşkan ve Başak Köklükaya’ya teklif gittiği konuşuluyor; ancak bu isimlerle de anlaşılamadığı gelen bilgiler arasında

Artvinli dizisi çekimleri

Artvinli Oyuncuları Karakterleri (Tüm Oyuncular) (1 Yorum)

  1. Diziye Katılmak İstiyorum Çocuk Oyuncu Aranıyorsa Varım
    13 yaşındayım
    Mavi Gözlü
    Kumralım
    😀