Aşk Bir Rüya 1. Bölüm Özeti Tapki İle Divakar Evlenecek

Aşk Bir Rüya dizisini de yazmak bana nasip oldu. Hindistan’da Thapki Pyar Ki olarak yayınlanan dizi Kanal 7 ekranlarında Aşk Bir Rüya ismiyle yayınlanacak. Dizide kekeme olan Tapki isminde bir kızın başından geçenler konu ediniyor. Dizinin 176 bölüm olarak yayınlanması bekleniyor. Aşk Bir Rüya 1. Bölüm Özeti başlıyor.

Tapki ve babası Krisnakant birlikte tapınağa giderler. Amaçları damat adayı bulmaktır. Kızları için eş bulmaya gelen aileler burada helal süt emmiş ailelerin çocuklarıyla tanışmaya geliyorlardır. Sıra Tapki’ye geldiğinde kimse onunla tanışmak istemez. Çünkü Tapki kekemedir. Bu durum babasını üzse de kızına belli etmemeye çalışır. Bazıları Tapki’nin babasını suçlayınca Tapki halinden memnun olduğunu ve kekeliyorsam bile zihnen ve kalben iyi olduğunu söyler. Bu konuşma yöneticinin hoşuna gider ve Bay Misra’dan oğlunu Tapki ile tanıştırmasını ister.

Bay Misra da oğlunu iki yıldır kimseye veremiyordur. Bu yüzden Tapki ve ailesi ile tanışmak ister. Ancak oğluna danışacaktır. Tapki ve Krisnakant eve gelirler. Tapki annesi Ponam’a her şeyi anlatır. Annesi kızı adına üzülürken göz yaşlarını tutamaz. Krisnakant güzel haberi onlara verir. Bay Misra ve oğlu Divakar’ın Tapki’yi seçtiğini söyler. Tapki Tacmahal’e giderek Tanrı’ya şükreder.

Ertesi sabah evde tatlı bir telaş vardır. Ponam temizlik yaparken yırtık kanepeyi bir örtü ile örter. Krisnakant ondan telaşlanmamasını isterken evin diğer kızı Aditi gelir. Aditi evdekilerle selamlaşır ve Divakar’ın resmini sorar. Aditi Tapki için topuklu ayakkabı getirmiştir ve giymesini ister. Sonunda Bay Misra ve ailesi gelir. Arkalarından Divakar girer. Krisnakant ve eşi Divakar’ın Tapki’den kısa göründüğüne bakıyorlar.

Aileler kaynaşmaları için Divakar ve Tapki’yi tapınağa gönderirler. Yanlarına da Tapki’nin küçük erkek kardeşi Şub’u verirler. Tapınak dönüşünde Divakar Tapki ile evlenemeyeceğini söylerken annesi kaç yıldır bekar dolaşıyorsun diyerek Tapki’ye sahip çıkmasını ister. Bu arada Tapki kekemelik için tedavi görüyordur. Doktoru onun yakında konuşacağını söyler.

Aileler 3 gün içinde yeniden düğün için konuşacaklarını söylerler. Divakar’ın ailesi para göz bir ailedir. Tapki’nin ailesinden çeyiz parası isterler. Ayrıca Divakar’ın ailesi çok lüks bir gelinlik seçerek Krisnakant’ı çok zor durumda bırakır. Krisnakant bankadan kredi alırken kızının hiç bir şey bilmemesini ister. Tapki’nin sürekli topuklu ayakkabı giymesi Divakar’ı sinir eder. blank

Divakar Tapki’yi almak için geldiğinde Aditi onu vermek için Divakar’dan dans etmesini ister. Arkadaşları onu zorlayınca Divakar dans eder. Ancak dans bilmemesi alay konusu olur. Divakar Tapki’ye bakarken dansı bırakır. Aşk Bir Rüya 1. Bölüm Özeti sona erdi.