Güvercin Kevsa Öldü mü? Nursel Köse Güvercin’den Ayrılacak mı?

Güvercin dizisi yepyeni bölümleri ile izleyicisi karşısına çıkmaya devam ediyor. Star TV ekranlarının en çok izlenen dizilerinden olan Güvercin de senaryo da gittikçe hızlanıyor.  Bilindiği üzere geçen haftalarda diziye İpek ve Gaffur karakterleri dahil olmuş ve iş beklenenden daha fazla kızmıştı. İpek Kenan’ın katil olduğunu açıklamış ve Kenan ile Zülüf arasında ki aşkı da baltalayan isim olmuştu. Diğer taraftan Zülüf de Kenan’ın kendinden çok İpek’i sevdiğinden emin olunca hiç düşünmeden Kenan’ı azat etmek istemişti; zira Kenan kendisi ile zorla evlenmişti.

Diğer taratan oğlu Ökkeş’i de kaybeden Kevsa yalnız başına kalmış ancak hala yılmamış ve Gaffur’a karşı plan yaparak Gaffur kendini öldürmeden kendisi Gafur’u öldürmeyi istemişti; ancak Güvercin dizisinin 16 şubat akşamı ekranlara gelecek 10. bölümünde gördük ki Gaffur Kevsa’yı bir ormana götürüyor ve Kevsa için açtığı mezara Kevsa’yı vurarak öldürüyor ve gömüyor. Peki Güvercin dizisinin 10. bölümünde de her şey fragman da görüldüğü gibi mi olacak? Tabi ki hayır; zira fragmanlar gerçek bölümler değil. Bir çok şey fragmanda olduğundan farklı gösterilebilir. Güvercin dizisi senaristi Halil Özer izleyiciye sürpriz yapmayı da seven bir senarist.

Bir çok dizi de başrol oyunculardan birinin öldüğünü mezara girdiğini görüyoruz ancak sonrada olan ile bize gösterilenin de farklı olduğuna şahit oluyoruz. Güvercin dizisinde de böyle bir durum olacak ve fragmanda gösterildiği gibi Kevsa ölmeyecek.

Güvercin Kevsa Ölecek mi?

Güvercin dizisinde Kevsa karakteri kesinlikle ölmeyecek; benim tahminlerime göre dizi de Kevsa Gaffur’dan ve geçmişte işlediği günahlardan kötü bir rüya görüyor ve öldüğünü sanarak korkar. Tabi senaristin senaryosunu kimse bilemez ancak Kevsa gerçekten vurulacak ancak ölmeyecek; şimdi aklınızda yahu nereden biliyor bu yazar Kevsa’nın ölmeyeceğini diyebilirsiniz zira bu dizi de kötü Kevsa ve kötüye bir şey olmaz.

Nursel Köse Güvercin’den Ayrılacak mı?

Şaka bir tarafa Nursel Köse’nin Güvercin dizisi ile sözleşmesi sezon sonuna kadar devam ediyor; bu da Nursel Köse Güvercin’den ayrılmayacağı anlamına gelir; zaten Nursel Köse Gaziantep’ten ayrılsaydı yani Güvercin dizisi setini terk edip yeni dizilerde rol almak için teklif bekleseydi çoktan haberimiz olur ve sizlere haftalar öncesinden haber yapardık. Görünen o ki Güvercin dizisinde izleyiciyi küçük bir senarist oyunu bekliyor.

Ayrıca dizilerde kötüler böyle kolay ölmez; elinden gelen tüm kötülükleri sonuna kadar yapar öyle ölür; Kevsa’nın daha Zülüf ile Kenan’a yapacağı kötülükler var. Diğer taraftan Güvercin dizisinin yeni kötüsü de İpek olacak gibi.

 

Yorum yaz